Jump to content

Съвет за А4/Б5 от 1997 до 2001г.


Recommended Posts

Здравейте бъдещи колеги,

Насочил съм се към покупката на А4/Б5 в периода 1997 до 2001г.
Интересувам се от 1.9тди 90/110кс.. Колата ще е комби. Моля тези от вас които са карали/карат такива коли да споделят за какво да се оглеждам, тъй като на 11 август излизам отпуска и ще ходя да купувам. Лошото е че екземплярите които съм харесал са от авто къщи и то най вече във Враца и Монтана и ме притеснява да не взема някоя която преди това е била на хармоника...

Принципно бюджета ми е 2500лв., но ако някоя си заслужава бих дал и 3000лв.

Та накратко казано, тъй като досега все бензинови коли съм карал, моля тези от вас които са запознати, да споделят, как да преценя дали даденото комби си струва или не. 

Също така нека да пазим темата чиста, нясно съм с цените на частите, на сервизи не вярвам, с гугъл и гедоре всичко се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авто къщи и то най вече във Враца и Монтана,  А4 лифт,бюджет 2500, и недвоерие никому.......... Много Гугъл и доста Гедоре те чакат.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този бюджет ме съмнява да излезне що годе читава преди фейслифта, няма смисъл да коментираме фейслифта :)

Вдигни парата на 4500лв за покупката само на колата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре вище сега, няма нужда тази тема да става сапунен сериал...

 

Досега съм сменил 4 коли и все аз съм си ги отремонтирвал, така че работа по кола изобщо не ме плаши.

Причината да искам такова Ауди е че ми трябва семейно комби. БМВ и Мерцедес веднага отпадат заради

задното предаване, ръждив Опел не ми се кара, а Фолксфаген,Форд и други френски бангии (лично мнение), 

се надявам през живота си да не се налага да притежавам за личен автомобил. Японките интериорно (говоря за комбитата) нито една

не ми харесва.

 

Докато при тези А4/Б5 в периода 1997-2001г. всичко ми харесва. И визия, и интериор, и возия, и разход (на 1.9тди).

Частите въобще не са кой знае колко по различни като цена спрямо някои други комерсиални Японки, така че и

това не ме притеснява(Съдейки по цени в сайтове за авточасти към днешна дата в категории: ходова част и двигателен отсек).

В крайна сметка тази кола правя сметка да е при мене пон 4-5години.

 

 

Не съм притежавал досега дизелова кола, както и не съм имал и Ауди досега.

Така че моля просто за реални съвети за какво да се оглеждам. Това ми е бюджета, не мога да отделя повече,

а комби ми трябва вече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 
Не съм притежавал досега дизелова кола, както и не съм имал и Ауди досега.
Така че моля просто за реални съвети за какво да се оглеждам. Това ми е бюджета, не мога да отделя повече,
а комби ми трябва вече.

 

 

След като не си притежавал по-добре се вслушай какво ти пишат. А4 с тази моторизация си е един не лош автомобил и към днешна дата което автоматически го прави що годе търсен и съответно цената му по-висока. За парите които пишеш че искаш да отделиш колата ще е морга независимо че е дърта на мумия си струва някакви пари и поддръжката и също. Не си мисли че някой ще продаде гледана кола за жълти стотинки само защото на теб така ти се иска и ти трябва. За този бюджет нещо запазено от този модел може да попаднеш само с мотор 1.6 или 1.8 атмосферни бензини. 

План Б е да вземеш някоя морга и с много Гугъл + много Гедоре + много майката и да стане леко полеко кола след известно време и пари (а колко точно пари и време зависи от късмета ти).

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав за тези пари едвали ще намериш читаво ауди освен ако не е от много близък приятел или роднина както се случи при мен но от авто къщи и то особено от враца и монтана няма как да стане по добре отиди до дупница и там има много бангии но и има много по голям избор на коли и може нещо друго да ти допадне.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари виж някоя Ц4, 2.8+газ, пак комби - много по-меко вози от а4-ките, ще върви повече, ще имаш повече място (предполагам заради това искаш комби) и имаш по-голям шанс да намериш някоя дето не е тотал-ка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не се заблуждавай,че ще намериш хубава А4 особено 1.9 дизел за тези пари...и ремонта с колкото и гугъл да е няма да е евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До късмет е, преди няколко месеца си купих точно от Монтана чудесна А4ка с 1.9 110 коня, комби за 2300, обявена беше на 2800. Никаква ръжда, 4 еднакви гуми, изненадващо здраво окачване, естествено с външни забележки, ама за тия пари се търси да пали и да върви, нищо повече. Вече 12-13 хиляди км съм минал с нея - сменил съм само електромагнитен клапан на турбината, ама да кажем че т'ва си им е болка на всичките, не е и милиони - 120лв
Късмет е, не заклеймявайте цели региони ей така  :hilezh:

да се има предвид че купих 8-мата видяна, преди нея си бяха баш кошове

Редактирано от Dummkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя работата не е много за смях и най-вече за сърдене,защото наистина после има теми,че Ауди са трошливи и скъпи.

Просто А4 и не само,а като цяло 1.9TDI 8V. моторите на ВАГ,особено 90/110 коня държат цени на вторичния пазар.

 

За мен лично няма стари и нови Аудита,а поддържани и занемарени до безкрайност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2015-1997 = 18 .
С други думи получаваш тинейджър-пубертет с непостоянен характер.
Окачването вече не струва Илядо и кусур лева , но караш ли с китайски носачи на всяка втора - трета смяна на маслото все нещо ще почуква я горени леви носачи я кормилни накрайници и т.н... Но са десетки левове не стотици.

Возията с нищо не впечатлява а комбито си държи студ зимата докато загрееш тоя обем въздух , пък и вагинист дето да загрява бързо преди 2001 няма :)
90 коня е със стандартна статична (не променлива геометрия) и удачен избор заради по-ниския данък.
110 коня е с турбина с променлива геометрия и съответно върви повече , но и данъка е по висок , но пък с чип е доста по- прияна кола.

Срещат се и 110 quattro версии , но са доста по-голяма рядкост и предполагам не държиш на 4х4 .
Като цяло е приличен автомобил за годинити си , имаш една рейка , турбо и компресор за климатика които струват повече пари .

Успех колега в търсеното , а пък дали ще е от Горубляне,  Дупница или Сливница , всичко е до късмет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите колеги.

По наще прекрасни пътища всичко се троши, но някак си като караш дадена кола с желание, с кеф че имаш точно това което искаш да имаш, някак си парите които отиват за ремонти не ти тежат чак толкова... Пък и манталитета ни е такъв като цяло, ние очакваме че като си купиме кола за 2 бона, следващите 5 години само гориво ще и сипваме....

За моя боджет ме интересува само да попадна на читав двигател и салон който да не е скъсан. Всичко друго е приемливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салона защо те притеснява..разглеждал ли си обяви за салон в продавалник или избора, който има от коли тук..ако не държиш да е кожа един здрав салон, че дори и "малкото" рекаро може да ти излезе 150-200 лв. перфектен

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...