Jump to content

Гуми за Нисан Микра 1.2


Recommended Posts

Здравейте, колата е Микра 2004г и ще се кара изцяло градско от жена :) Новозакупена е и е с едни галоши, аз си мислех че са 14ки но пък се оказаха 15ки със стоманени джанти. Та носичл съм се към всесезонни гуми ( много хора ще ме оплюят) поради споменатите вече факти жена/ниски скорости/градско. Бюджет около 90лв на гума. Като марки и модели какво ще препоръчате? И като ширина дали да е 175 или 185 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тръгнал си във съвсем грешна посока. Щом е жена, трябва да вземеш хубави летни гуми, а за зимата, най-хубавите зимни. Компромисите се правят от добри шофьори. Съвета ми е в този случай да не правиш компромис. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че най добре е два комплекта зимни/летни, финансов е проблема. Тя дори и на сняг няма да се реши да я кара в града. Та като марки някакво мнение за всесезонните на Kleber, Hankook, Kumho или Nexen?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш да потърсиш тестове за конкретни модели, които си набелязал. Дори и да не откриеше - взимай най-новите, които видиш (най-скоро произведени).

Относно ширината, най-общо казано широките гуми са супер за асфалт, обаче на мокро и снежно са по-склонни от поднасяне (хидропланиране), та избери малко по-тесните за по-голяма сигурност през зимния сезон и гледай шарката, "да се опитва да изнася на вън" най-добре течностите. :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,завиши си малко бюджета и вземи някакви по качествени гуми,за да си спокоен и за жената и за колата.За този бюджет от 90 лв.който си посочил за 15 цолови гуми само можеш да избираш от по ниско класните марки,като:Корморан,Дайтон,Дебица,Сава и т.н.За мнение ще ти вмъкна,че масово служебни коли в една фирма се обуват със Гуми-Ханкок,като зимните вече втора зима и то на големи снегове се представят учудващо добре,което е не лошо решение за избор на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм харесал Kleber Quadraxer, ама гледам по различни сайтове от 90-120лв варира. Hankook Optimo4s или Nexen NPriz 4S са ми другите вариянти, явно ще трябва да се завиши малко бюджета, пък да търся 4 джанти на 14'' пак ще ми излязат колкото разликата до гуми 15. Debica съм я отписал, незнам за тези Сава Адапто някой има ли мнение? Аз за Гудиър 4сезона ги ползвам на задните и съм много довлен, но там цената е друга вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, за зимата, каквито и гуми да решиш да вземеш като марка, търси 175х15, не по-широки. Не знам колко тежи тая Микра, ама ми се струва, че е лека. Колкото по-тесни гуми и вземеш, толкова по-добре. И зимата обезателно да споделиш как е сцеплението на сняг, (ама го пробвай ти). Като марка за зимата, аз карам Ханкок, вече трета зима. Представят се отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам,че от гуми не се пести! И съвета ми е да слагаш размера препоръчан от производителя.По-теснигуми да слагаш е глупост,все пак няма да караш само в гората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах в предвид, че колежката ще ходи в гората. Имах в предвид, че може да и се наложи да кара на лед. И да и се наложи да спира на него. Колкото са по-тесни гумите - толкова по-добре ще спре на лед, не в гората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,ясно.И колко дни в годината ще кара на лед и колко дни без лед? И като няма лед по-тесни ли е по-добре или по-широки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на врата на микрата са дадени два размера само 175/60/15 и 175/65/15. В момента отпред е с 185 а отзад 175, ама гумите не стават за нищо. Искам 175 да сложа, но нещо е малък избора на този размер. Примекс нямали наличност на всесезонни само мишелин предлагат на 127лв, но е 185 ширината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,ясно.И колко дни в годината ще кара на лед и колко дни без лед? И като няма лед по-тесни ли е по-добре или по-широки?

То е достатъчно един ден да стъпи на лед и да ботуряса колата, после може да кара с каквито си гуми иска. В крайна сметка, всеки сам си решава какво да прави. Ето, и завода производител е препоръчал такива гуми!

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно най-голямата простотия (поне според мен) е да обуеш колата на жена ти с неподходящи гуми. Моят съвет е да се напънеш малко (дано успееш) и да вземеш зимни гуми. Това с карането само в града не е оправдание за каквито и било икономии, защото малките улички не ги чистят, има си заледявания, както и зимната гума не е само за сняг а за ниски температури. Не дай си боже да вози жената и дете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колкото по-тесни гуми и вземеш, толкова по-добре.

 

 

 В крайна сметка, всеки сам си решава какво да прави. Ето, и завода производител е препоръчал такива гуми!

Производителя препоръчва какъв да е размера.Това е най-доброто,това препоръчвам и аз да се спазва.Колкото по-тесни толкова по-добри си е някаква твоя интерпретация която не разбирам.Вероятно целиш по-нисък разход за сметка на сцеплението.Пак казвам-от гуми не е хубаво да се пести.Всеки сам си решава с какви гуми да кара,но не е оферта зимата да се кара с гуми различни от зимните.Потенциално по-опасни са тия коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителя препоръчва какъв да е размера.Това е най-доброто,това препоръчвам и аз да се спазва.Колкото по-тесни толкова по-добри си е някаква твоя интерпретация която не разбирам.Вероятно целиш по-нисък разход за сметка на сцеплението.Пак казвам-от гуми не е хубаво да се пести.Всеки сам си решава с какви гуми да кара,но не е оферта зимата да се кара с гуми различни от зимните.Потенциално по-опасни са тия коли.

Не знам къде си прочел да казвам, че зимата трябва да се кара с гуми различни от зимните!!!  Както забелязваш, аз препоръчах 175х15, без да знам какво пише на човека на капачката! Е, оказа се, че така пише! Аз препоръчвам по-тесни гуми за зимата, не че са по-ефтини. Човека ти написа, че тоя размер е по-скъп. Аз ти говоря за по-добри резултати, а не за по-добри цени. И аз изхождам от опита си на шофьор, който по всяка вероятност ти го нямаш, и за това не ме разбираш. Явно си отсъствал от часовете по физика като малък! 

"Вероятно целиш по-нисък разход за сметка на сцеплението" - Това е твоя мисъл. Изглежда смяташ, че зимата с по-тесни гуми сцеплението е по-малко? Недей го казва на никой, защото много ще ти се смеят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима мой колега си взе сеат. Много доволен, не знам си какво и като дойде време за зимата вика "ще си купя всесезони гуми, защото тая кола ми гътна всичките пари". Казахме му да вземе зимни макар и по-нисък клас, но не ни послуша. След 2 седмици заваля сняг. Човека идва на работа и вика "кажете добър сервиз, защото омачках предницата". Спестените 150лв му излязоха 400лв. Всеки сам си решава де.

 

Проблемът при всесезонните гуми е, че трябва да се меки и при ниски температури и не топящи се при високи. Разработката на такъв каучук не е евтина и ми е малко съмнително качеството на такава гума която струва почти колкото зимната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде си прочел да казвам, че зимата трябва да се кара с гуми различни от зимните!!!  Както забелязваш, аз препоръчах 175х15, без да знам какво пише на човека на капачката! Е, оказа се, че така пише! Аз препоръчвам по-тесни гуми за зимата, не че са по-ефтини. Човека ти написа, че тоя размер е по-скъп. Аз ти говоря за по-добри резултати, а не за по-добри цени. И аз изхождам от опита си на шофьор, който по всяка вероятност ти го нямаш, и за това не ме разбираш. Явно си отсъствал от часовете по физика като малък! 

"Вероятно целиш по-нисък разход за сметка на сцеплението" - Това е твоя мисъл. Изглежда смяташ, че зимата с по-тесни гуми сцеплението е по-малко? Недей го казва на никой, защото много ще ти се смеят!

Явно си поредния лольовец в тоя форум който пише общи глупости и после обича да се обясянява като ученичка. Незнам къв опит имаш,ама се е напълнило с такива "академици" с много опит и компетенции дето освен да дрънкат глупости друго не правят! Колкото по-тесни толкова по-добре ли препоръчваш или тези който препоръчва производителя 175х15??? Или препоръчваш много размери,щото имаш много опит :hilezh:

Ако препоръчваш 175х15 това не е "по-тесни" ами е точния размер?!

Какво разбираш ти под "по-тесни"??? Пиши на инженерите на Нисан,че нямат твоя опит и не знаят каквъв размер гуми трябва да има разработената от тях кола!Щот си с много опит!

Като си от опитните си сложи велосипедни гуми и се хвали как си страшен физик и имаш най-доброто сцепление на света :stupid:

По-добре не ме занимавай повече с глупости,че осираме темата на колегата. Все пак и той вероятно има опит и може да прецени кой го пуска по парзалката с тия глупости "колкото по-тесни,толкова по-добре"

И да-зимата като дойдеш у София и караш по цариградско с тесните гуми имаш по-малко сцепление!Също както и пролета.Даже и лятото. Явно наистина някой е спал в часовете по физика.

Ето тук дават акъл някакви хора.Явно нямащи твоя опит!

http://autobild.bg/auto-bild-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8/a6046

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамин сладък хубавец!

Ние от провинцията се бръснем на ръбовете на къщите! И ядем доматите с колците!

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...