Jump to content

Адлер ауто-чип тунинг


Recommended Posts

По-добре си дайте парите за смяна на някой позаминали възли.....разни дебитомери, клапани, дросели, свещи, кабели, бобини и се радвайте на стоковия вървеж и безпроблемна работа на мотора.

И аз в началото си мислех за чип.Газовата ми е предвидена за чип също, но след смяна на няколко елементарни неща, колата си литна без чип и нямам опасения, че турбината ще се разлети.Освен това, ако сте на предно, няма голям смисъл от чип в градски условия(с всяко тръгване гумите ще превъртат).

Това може да е предимство за хора шофиращи предимно извънградско.

А и ако искате море пауър, по-добре сипвайте хубав бензин, отколкото да и се завива свят на турбинката на 1.2бара надув.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 377
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

TST-RACING при Тони посетих миналата седмица и съм супер доволен като работа и отношение. След доста проучване и лични впечатления на хора, стигнах до извода, че само там си заслужа поне на моята кола да направя чип. Хич не ми се ходеше от София до Варна честно казано, но не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TST-RACING при Тони посетих миналата седмица и съм супер доволен като работа и отношение. След доста проучване и лични впечатления на хора, стигнах до извода, че само там си заслужа поне на моята кола да направя чип. Хич не ми се ходеше от София до Варна честно казано, но не съжалявам.

За какъв двигател става на въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си дайте парите за смяна на някой позаминали възли.....разни дебитомери, клапани, дросели, свещи, кабели, бобини и се радвайте на стоковия вървеж и безпроблемна работа на мотора.

И аз в началото си мислех за чип.Газовата ми е предвидена за чип също, но след смяна на няколко елементарни неща, колата си литна без чип и нямам опасения, че турбината ще се разлети.Освен това, ако сте на предно, няма голям смисъл от чип в градски условия(с всяко тръгване гумите ще превъртат).

Това може да е предимство за хора шофиращи предимно извънградско.

А и ако искате море пауър, по-добре сипвайте хубав бензин, отколкото да и се завива свят на турбинката на 1.2бара надув.

Много правилно и в тоя ред на мисли Робо е прав, че къстъм чип на некой неподдържан отпадък е супер лоша идея.

Най добре първо да се оправи колата като хората.

За какъв двигател става на въпрос ?

 

Сигурно за някой битурбо. Какво значение има като няма да отидеш дотам, прекалено ти е скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно и в тоя ред на мисли Робо е прав, че къстъм чип на некой неподдържан отпадък е супер лоша идея.

Най добре първо да се оправи колата като хората.

 

Сигурно за някой битурбо. Какво значение има като няма да отидеш дотам, прекалено ти е скъпо.

Как определи за мене кое е прекалено скъпо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с техен чип...доволен съм.

АЕВ сток и катaлизатора не му бях махнал още и излезе 196hp.

Пик на 1bar, държи на 0.8bar ...  до тук 32 000 км без проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се насочил към Адлер също за 1,8Т,все още не съм се решил.Гледах мнения във WV форума и има доста хора доволни от него,някаква малка част от хората след 2-3 к км имат проблеми,но според мен като гледам са си просто по-бързо показани проблеми които са щели да се покажат така или иначе(съединител и т.н,чисто износени части...)Такова мнение имам за сега,но всичко е субективно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с техен чип...доволен съм.

АЕВ сток и катaлизатора не му бях махнал още и излезе 196hp.

Пик на 1bar, държи на 0.8bar ...  до тук 32 000 км без проблеми. 

Колега а как е ускорението след техния чип в ниските? И аз мисля да ходя там, защото ми е най-близо. Идеята ми е  в ниските да стане по пъргава. Има ли го тоя ефект след чипа?

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се насочил към Адлер също за 1,8Т,все още не съм се решил.

С нетърпение очаквам да я чипнеш. Обади ми се после, да ти докарам едно ARX с "готов" чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение очаквам да я чипнеш. Обади ми се после, да ти докарам едно ARX с "готов" чип.

Какво имаш предвид под "готов" чип?

Принципно съм сигурен,че най-вероятно за всички 1.8т слага един и същ и рядко прави специфични настройки!За моя мотор който трябва да е с К03s ставако доста добре,но няма как да съм сигурен.

Редактирано от apisabvgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя мотор който трябва да е с К03s ставако доста добре,но няма как да съм сигурен.

Да, може да стане много добре. Интересно ми е как ще стане твоя.

И понеже имам такава кола на разположение, ти предлагам да я тестваме, след като си направиш кастъм чип-а.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да стане много добре. Интересно ми е как ще стане твоя.

И понеже имам такава кола на разположение, ти предлагам да я тестваме, след като си направиш кастъм чип-а.

А тази която е при теб къде е правена?

Дай да изкопираме чипа и на моята :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10478604_10152492034531628_5579492768073

 

Ето така изглежда чип-а на Богомил върху А4 1.8Т предно с К03-029 чисто нова, чисто нови свещи NGK Iridium, нови лули, нови бобини Беру, нов комутатор Бош, ДВГ след основен ремонт (беше заковал заради скапана маслена помпа), нови клапани и тн.
Ти кажи добре ли е. (Не ти Тони)
Само да подчертая пропадането и къде е максималния въртящ момент и да се сетиш после на 4х4 кола дали не се чувства като супер спряла на първа и втора, където се измества още на горе спула на турбината и всъщност никога не стигаш тея стойности на надува.

Редактирано от HEPBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а как е ускорението след техния чип в ниските? И аз мисля да ходя там, защото ми е най-близо. Идеята ми е  в ниските да стане по пъргава. Има ли го тоя ефект след чипа?

 

Да има го, и се усеща приятно. Преди чипа беше все едно е спъната и нещо я мъчи. След него се отпуши, доста по-леко се развърта и си тръгва добре без да я натискаш.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...