Jump to content

Гуми и джанти


Zarini76

Recommended Posts

Ако може някой по запознат да каже защо навсякъде казват че оригиналните гуми и джанти са  - 225/50 R 17    ?

 

Колата я купих чисто нова в Германия от представителство на марката с 18 цолови гуми и джанти - така си беше в шоурума ! Защо навсякъде пишат ,че оригиналните и гуми и джанти са 17 цолови ?

Колата е А5 2008г 2,7 ТДИ купе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е защото я купих с 18 , а на всякъде по това , което чета дават 17 и се чудя аджеба кои наистина са оригиналните им размери при които колата е в синхрон ! Защото колкото повече се пипа по една кола толкова повече неща се повреждат ! Преди години карах Мазда и при нея не трябва да се сменят джантите и гумите с по големи или малки защото прецакваше предницата постоянно и се чудех от какво докато в серви им не ми обясниха за какво става дума реално ! Та идеята ми е ,че и разхода на гориво е коренно по различен от това , което е описал производителя , но може би да имат право защото с по малък размер джанти и гуми разхода ще падне определено с 1 до 2 литра на 100км ! Но това са си мои размишления и затова попитах защото в момента съм с Мишелип пилот но са  - 245 / 40 / 18  и някакси е по мудна предницата от обикновено !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то почти всяка кола когато се поръчва можеш да избереш вид и определен размер джанта може да е имало вариант 18 и да е поръчана така,от 18 на 17 малко ме съмнява 2литра да падне разхода,а чак да усетиш разлика в динамиката абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявам се че се намесвам в темата, но въпроса ми също е свързан с "гуми" :) По-точно имате ли представа какъв е стандартния размер на резервната гума (патерица) за Audi A5? Нямам и трябва да си купя, но има най-различни размери, които уж пасват за А5 и не знам кой да избера. В момента съм с 19" (оригинално) и ще си купувам зимни 17".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам я снимана оригиналната в багажнияка с която купих колата ! Ще погледна дали на снимките се вижда , ако не ще снимам точния размер на моята и ще кача снимката ! Дано ти свърши работа !


Ето снимки , но липсват точните размери - утре ще ти я снимам от близо !

 

 

post-96673-0-92608100-1444758168_thumb.j

post-96673-0-11015300-1444758176_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря!

 

Над акумулатора ли се слага? Струва ми се, че ще бъде голяма и няма да мога да си затворя като хората "килимчето" на багажника, но може би хората са го измислили :)

 

Ще чакам снимките от близък план!

 

Още веднъж благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря!

 

Взех си същата (като дименсии) :))

 

Оказа се, че моята кола фабрично е с онзи комплек, включващ "пяната" за запушване на спукана гума, вместо с резервна такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Размерът и моделът джанти е въпрос на конфигурация при поръчката на колата.

За определените изпълнения и двигатели има базови джанти, които срещу доплащане могат да бъдат надградени така да се каже с джанти по избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 18-ки 245 / 40 / 18 това ли ще е размера ?Че сега взех едни зимни джанти и се чудя какви гуми да им взимам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,

харесах си оригинални джанти втора ръка за зимен комплект - 17/7J et37, ще ги карам с гуми 225/50/17.

Гледам, че по каталог 17ките за спортбек 3.0tdi quattro ги дават 7.5J.

Дали ще паснат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай ги щом ти харесват.На 7J максималната ширина на гумата е 225 мм.Само ЕТ-то да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е излязла с този размер от завода.

И зимата и лятото карам с такъв размер гуми и джанти.

Защо са ти казали, че е по-добре да ти е грозна колата през половината година не ми е ясно :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...