Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@N1995: това е супер приятната екстра, много често се чудя какво бе ограничението.

поздравления и за хакването!

от google api-то взима ли данни по координати за ограниченията или разчита знаците (ако ги има в БГ :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами леко съм раздвоен. Проблема е в картите, Ауди вкарват вече много повече инфо в тях, включително и пътните знаци и колата разчита все повече на тези карти - примерно новата А6-ца знае какъв завой следва и навива на там фаровете за да освети завоя по-добре. Като подкарам детекта на знаците, реално му смачквам мета инфото за тези неща, все едно ги няма. Системата работи - камерата вижда знака и го показва. Проблема е, че картите пазят данни за ограниченията в отсечките, където не винаги има знаци, примерно на околовръстното е 80 и като слезеш от него си е 50, но няма знак, нямаш карта и 80те си седят, което е подвеждащо. С две думи екстрата работи, ама полвинчато. Сега с новото А6 според мен догодина ъпдейта на картите ще има и тази информация за България и съм на кантар има ли смисъл изобщо да се занимавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/22/2018 at 8:46 AM, N1995 said:

Това е грешка за термостат, сменяй за да си спестиш бъдещи драми...

Днес ходих да си поръчвам термостат, оказа се че вървял с  тялото на масленият филтър ? 450 лв само оригинален..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, блазе ти на подгряването на волана :) 

Не доумявам как на всякакви кошници монтират тази екстра, а на А6 да е такава рядкост...

Редактирано от Petri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази картинка дали ще ти помогне:

37125d1392515562-coolant-temperature-sen

Номер 11 би трябвало да е G62.

Ето и от ЕТКА снимка, но не знам до колко ще ти помогне тя, за A7 е поне конкретно, че това горното може и да е за 4F:

g62.jpg

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой пробвал ли е launch control-a ?

 

всички 4г модели ли го имат или е екстра ? и знаете ли какви са стъпките за задействане. аз гледах 1-2 клипчета в нета и ми стана любопитно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S-Tronic-а има само, типтроника - не. Спираш ESP-то, спираш старт-стоп-а, спирачка, всичката газ, пускаш спирачката.

 

Много е полезно за кутията и за съединителите вътре, на всеки светофар така тряя се тръгва :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха. да представям си на тази кутия и без това не и се носи добра слава...

 

а карате ли на спортния режим в града или си спестявате това удоволствие ? и като цяло дали пак по-бързо ще преебем кутията ако караме само на спорт в града например ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На спорт си карам редовно, като позволява пътя да се кефя от шофирането, понякога при изпреварване също.

 

 

22 minutes ago, kpematop said:

06A919501A ето ти парт номер като на 1.8 мотор Голф 4 е.

 

Дай му и за тялото на масления филтър :D:D:D 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорт режима рядко, но перцата си ги ползвам.

Не знам дали вреди на кутията, сигурно се натоварва повече от при нормално шофиране, но спортните режими, перата и т.н. са сложени за кеф там, а не да се мисли дали ще прецакат нещо малко по-бързо отколкото ако не се ползват :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, fifipaldi said:

Виж тази картинка дали ще ти помогне:

37125d1392515562-coolant-temperature-sen

Номер 11 би трябвало да е G62.

Ето и от ЕТКА снимка, но не знам до колко ще ти помогне тя, за A7 е поне конкретно, че това горното може и да е за 4F:

g62.jpg

 

Намерих го , мерси .Оказа се на много лесно място, точно пред радятора :)

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от ъпдейтвалите софта на S-tronica и мотора да сподели резултати? Освен малоумно бавното превключване между скоростите, нещо друго хващате ли след ъпдейтите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предното ми 4Г правих ъпдейт на S-tronic понеже имах едно ритване чат пат между 1-2 скорости. Освен, че след 100-200км се оправи, скоростите започнаха да се превключват по-бързо. Странно защо така при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите скорости винаги са превключвали плавно без никакви проблеми. Бавенето е като сменяш между P и D примерно и е направено нарочно да е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...