Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 1 час, kpematop написа:

3.0тди има къс живот на веригите ама за 1500лв се оправяш с тях. Мойта е на 196к км и хлопат от време на време, 245кс карам.

Мерси колега ,а какви детски болести имат тези двигатели за ,които питам? Предимно гледам 3,0тди ръчка 204 к.с ,но четох ,че и 2,0 тди бил много здрав мотор.Никъде ,не мога да намеря инфо за тези два мотора откъм поддръжка ,детски болести ,и консумативи как са! Имат ли вихрови клапи ,които за създават проблеми..Общо взето всичко ,което знаете за тези мотори ще ми бъде от полза :)

Редактирано от Merakliq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ЕГР за 900лв 2.0тди, дюзите са евтини. И двете като са ръчка са с двумасов маховик, сега има заместители и са към 1500лв пълния комплект, преди дадох 3000лв с отстъпката за маховик и притискател с феродов диск май месец 2016-та.

Правилния начин е да се зацепи със захватите, да се смени семеринга и да се намаже хубаво със силикон капака да не протече като лейка. Чудно ми е моя мотор как е протекъл на тия км от капака или семеринга...Понякога ВАГ се дънят с качеството на някои неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/19/2018 at 8:33 PM, N1995 said:

Ако ти трябва пиши лично, ще те свържа. Човека е най-добрия в София и това го казвам след дооооста видяни творения на прехвалени марки и тн. Ако ти трябва нещо пиши лично ще те свържа. Тая капачка заминава в историята, не я мисли :) 

 

В този ред на мисли, търкалям новата карта 2018/2019 :) 

 

mmiupd.jpg

Къде ъпдейтна картата и каква цена ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърцето ме стяга ма подготвям кабеляка за печката.

3 букси с кабели = форумната сума :steinigung:

Другото е налице, остава за уточня ден за работа и да я слагаме че застудя  и тук .

 

rps20181126_115145.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, kpematop написа:

Има ЕГР за 900лв 2.0тди, дюзите са евтини. И двете като са ръчка са с двумасов маховик, сега има заместители и са към 1500лв пълния комплект, преди дадох 3000лв с отстъпката за маховик и притискател с феродов диск май месец 2016-та.

Правилния начин е да се зацепи със захватите, да се смени семеринга и да се намаже хубаво със силикон капака да не протече като лейка. Чудно ми е моя мотор как е протекъл на тия км от капака или семеринга...Понякога ВАГ се дънят с качеството на някои неща.

Мерси колега ,а като цяло това ли са детските му болести на този модел само един егр? И един съеди ител с маховик? Нещо като дюзи ,турбо,вихрови клапи ,и такива други нещо по-електрониката да дава често дефекти ..Като цяло за мен този модел на А6 е много безпроблемен модел..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, N1995 написа:

Айде и новата топка пасна днес :)

 

https://a6retrofits.com/audi-a6-4g-c7-facelift-gearshift-knob-installation/

 

Много добре се е получило...браво колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/25/2018 at 9:51 PM, Ivaylo Netsov said:

Къде ъпдейтна картата и каква цена ? 

 

 

Сам си я ъпдейтнах, час и 20 в гаража :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, N1995 написа:

Айде и новата топка пасна днес :)

 

https://a6retrofits.com/audi-a6-4g-c7-facelift-gearshift-knob-installation/

Много добре.

Само да вметна, че някой ако няма пистолет за горещ въздух или го е страх да не поебе нещо с него, да взима сешоара на жената, върши същата работа и няма вариант да се разтопи нещо.

На 25.11.2018 г. at 21:51, Ivaylo Netsov написа:

Къде ъпдейтна картата и каква цена ? 

 

Преди време като ми поискаха за А6-цата 300лв и си ъпдейтнах всичко сам......

В руските форуми са много услужливи хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, става, но трябва да се нагрее повече, иска търпение и внимание. Отделно, гресирах "ухото" и стана като истинско :) Сега от Порше да пратят малко кабелак и да сложим тунера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/28/2018 at 13:14, Ivaylo Netsov написа:

ами бихме могли да опитаме :) въпреки, че съм супер бос в тази област.

Привет, ако има  възможност  :)  бих се включил  в процеса на  обучение  и аз

Също ако някой подскаже как да  разбера в  момента с каква  версия на картите  съм , ще  съм благодарен :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизам след сервизиране от порше запад и лампата свети.

това регенеряция ли ?

тоя от сервиза каза да карам извънградско уикенда и ако не спре дя ходя пак при тях...

мъка...

лятото налиах добавката на бардал и карах към морето с надеждата да се изчисти всичко от то дпф.

мнения?

7625CE61-4551-4EB2-A97A-FAE2C3D7B545.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен :(

 

някой за диагностика утре срещу заплащане?

или сервиз да работи в събота ?

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има датчици на ДПФ-те, най-вероятно като са правили нещо са разместили. Как може изобщо да си вземеш колата при положение, че светят лампи по нея. При това положение им се развикваш, дават ти една нова А6-ца да караш докато си оправят лайната безплатно и като си оправят въпросните лайна си взимаш колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...