Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

11 minutes ago, Mafiqta_94 said:

Колеги може ли някой да ми извади от ЕТКА или ако някой има схема на окабеляването заедно с бушоните и всичко навързано по мултимедията, че обърнах форума и не намирам а имам гаден проблем че нищо не работи от ММИ, ще съм много благодарен ако някой помогне :)

http://audi-club.md/etka-online

Ама не е много проста работа, да не би нещо да си махал, да е изгоряло и да ти се е отворил оптичния кръг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не не съм махал нищо.. схемата е следната зимата не я бях карал 10 15 дни и бях останал без ток.. комшията реши да ми даде обаче обърна клемите и явно нещо е умряло.. проверих всички бушони и са здрави.. в друга тема колега беше казал че и при него е станало същото и сменил 2 силови бушона и някакъв кабел, но не получих отговор къде са тия бушони и тоя кабел та си седя вече 4 месеца без ММИ... Благодаря за линка сега ще тегля и ще ровя :)

Редактирано от Mafiqta_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че съм я закачал на ваг и не се връзва с нищо от ММИ... направи ми впечатление че се разръчках по ченджара и двд-то отзад като натисна накой от бутоните светват за по някакви секунди и изгасват но мигат през времето в което работят..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е прегледано от мен поне 10 пъти и в сервиз я карах казаха че всичко било здраво.. шашнал съм се вече не знам кво да я прая тая кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш към София мога да ти помогна. Иначе без тези неща нищо не можеш да направиш. Дори 1 модул да е изгорял по оптичния кръг цялата система спира. В порше продават един оптичен мост, който се слага на мястото на всяко устройство за да го прескочиш и гледаш къде ще тръгне системата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

39 minutes ago, Manniakk said:

давай копчетата за волана, от къде ги намери?

Имай на предвид обаче, че май не стават за волан с F1 палчета. Смисъл нямат допълнителната букса за лентовия кабел и сега ще го мъдря тези дни, дали мога да го пригодя някак си :). Не помня дали твоята имаше лопатки, но ако има, да си знаеш ако търсиш бутончетата.

Едит: Ако нямаш лопатки и не успея да измисля как да ги пригодя, си уреден :)

Също така ще мъдря дали мога да набутам фейслифтовото табло, та ще споделя и за него резултат (трябва да намеря и къде да го пребоядисам само :))

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фейслифтовото табло влиза от раз, само малко от буксите се режат, и трябва да ти го отключат, от къде намери табло и за какви пари? Иначе моята е с пера, значи да не точа лиги :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, не влиза от раз. Дупката за екрана е по-малка, от колкото на 2г екраните и седи тъпо. Иначе копчетата се преправят, Кайнуууу

 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под табло, имам предвид трима около скоростомера и MMI-a с бутоните и врътката за фаровете. Там драмата май е с потавянето на екрана на MMI-а, другото е същото.

За бутоните се надявай да измисля как да ги преработя, че така няма да ти е драма хем да търсиш фейслифтови, хем с лопатки...

Интересното е че бутоните от волана ми без лопатки си имаха буксата за лопатки, а тези странно нямат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ще сменяш трим-а? Ако не е в добро състояние го свали и го дай да ти го боядисат. На мен ми се иска да сменя само самото табло заради по-големия фис, и по добрата визия и заради needle sweep-а, иначе пластмасата не ме дразни нито бутоните, а ключа отдавна е фейсов :)

 

За бутоните на волана, не се ли разглобяват да вземеш само горната пластмаса с хрома?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Needle sweep-a не можеше ли да се кодира и на не-фейслифтовите табла. Преди две седмици като се рових да кодирам разни работи, мисля че го мернах в кодинга на Instrument Cluster-a

Quote

Needle Sweep:
1. In vcds select control module 17
2. use coding (button number 07)
3. click longcoding 
4. slect byte 1, set bit 0 to 1
Finished.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...