Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

Преди 22 часа, N1995 написа:

 

Цитиране на предходно мнение! 

Колега, пролетно почистване? :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги някой от вас да е открил решение на проблема с маркуча за чистачката на 5тата врата при аванта, че за 3 месеца го правя 6 пъти и днес пак ми се наводни багажника... каква шлауфка да сложа, че да не се сцепва??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще звънкам тия дни в ауди :) сега др да попитам.. това чудо допълнително ли е слагано в колата защото заради него ми е орязана инсталацията на парктроника... https://www.google.bg/search?q=kft+kt200&biw=1366&bih=634&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwje96X5guHLAhWDB5oKHQH1DV0Q_AUIBigB#imgrc=EWKSoxngZBz_PM%3A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и тя изхвърча като PARROT-a и да те попитам можеш ли да ми дадеш номера на инсталацията заводско съм със преден и заден парктроник и от А8 става ли, че някой ми беше казал че са едни и същи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да си намеря такъв сенник спойлер и лип спойлер под 300 лв бройката някой знае ли

image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видях значи търся инсталация и 2 модула с визуализация ако някой нещо драскайте на лс :)

Д. Димитров гледай в ибей около 50 60 до 100 паунда са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26/03/2016 at 21:34, Mafiqta_94 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Защо са ти два модула?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм защото кабелите за сензорите на предния са ми под волана а за задния отзад в дясно в багажника с модул незнайно работещ или не... с 1 ли трябва да е? в смисъл че не ми е много ясно каква ще е схемата предположих че трябва да са 2 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един е модула. Кабелите от предната броня ходят до багажника и влизат в него. Можеш да питаш Маниака, сигурно може да ти изреди всички дупки през които минава кабела :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм доста странно защото буксите които са за модула са ми под волана предполагам ще има някакви удължения или и аз не знам... за задния в модула в багажника са ми набучени четерите кабела без инсталацията... ще се побъркам вече с тая кола :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е странна кола,постоянно нещо става и се ядосва човек.Тука аз посъбрах нещата за парктроник преден,заден имам,според мен нещата са така-има отпред 4 сензора,хванати за 4 разични държача,оттам тръгва един кабел с 4 букси,хванати за сензорите,предните са под 90 градуса ъгъл,и тоз кабел завършва с една букса с 6 кабелчета.Към него се включва друг кабел с букса с 6 кабелчета,тругва към модула,който е отзад в багажника,и завършва също с букса с 12 дупки,ама колко кабелчета има вътре,не се вижда,и по тоз кабел има също букса за копчето ,което включва предния парктроник,като дадеш на пред на първа,букса за предния зумер,и заземяване там някъде.Общо взето е това,посъбрах ги в къщи,ама незнам кога ще ги нося да ми ги монтират.Предния зумер е някъде около волана.

Със сигурност Маниака  И N1995 могат да ти кажат всичко,разбират ги тез неща.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще снимам и ще кача снимките на кабелите с буксите които са отзад и тези под волана... под волана са 4 кабела с буксички с различен цвят... копче нямам.. може да е имало някога ама вече не.. утре ще прикача снимки и се надявам да ме светнете какво и как да направя и какво да накупя че да проработи.. гадно е да имаш нещо а да не работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парктроника според мен си е супер полезно нещо,ако можеш,го докарай до работно положение.Ама пак се наливат бая пари,няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип парктроник модула може да си го сложиш на всякъде където искаш по колата още повече, че, ако нямаш или са ти прекъснати кабелите за да пуснеш и отпред и отзад парктроника трябва да окабеляваш сериозно. Модула е един и в него влизат няколко кабела - от датчиците отпред на една букса, от датчиците отзад на втора букса, ако имаш камера, и връзката на модула с кан гейтуейя и тока съответно. Кан, плюс през контакт и маса имаш на всякъде из колата. Седи модула отзад принципно в багажника в дясно. Отпред кабела за датчиците минава през копче на таблото за да не е винаги включен. Датчиците стават всякакви, както вече писах и от C5 стават, аз съм с такива защото на времето един талянец от ибей ми ги прати със се модула и разни други неща и ги сложих - не са мръднали. 

 

Не знам тия идиоти защо са ти резали кабели и са вързвали тоя онборд локатор. Ако им е трябвало CAN само то има на пет хиляди места къде да се закачиш за кръга, нещо не я бива работата просто не виждам защо някой би ти одрезал тия кабели точно да сложи тая тъпота, то няма нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете как е по-добре да си събера аз частите и да знам какво ми слагат при обслужване на автомобила или е по-добре да закарам колата и те да ми я обслужат (с незнайно какви части). И мога ли ако дам рамата тук някой да ми каже какво трябва да си купя за обслужване, с ремък или версига ми е колата и т.н. ? Извинявам се за глупавите вапроси нов собственик съм на Audi A6 4F, 2.0  TDI 138 конски сили, 2005г. с рама WAUZZZ4F06N098293. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ 

Редактирано от KostadinA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш доверие на магазините, от които си 'събираш' частите - по-добре ти си ги вземи. Ако майстора ти е читав и си имате доверие, може и да не се занимаваш. В крайна сметка и в двата варианта, ако не познаваш търговеца и/или майстора - все може да си прекаран..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако нямаш доверие на майстора, че ще ти сложи това, за което си му платил, защо въобще си караш колата там. Всички 2.0 са с ремъци. Като си нов собственик има няколко теми за модела, вземи да ги прочетеш:

 

                 Упътване на български език Audi A6 4F               

 

                 Audi A6 (4F) 2004 >               

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, lmbr said:

Ако имаш доверие на магазините, от които си 'събираш' частите - по-добре ти си ги вземи. Ако майстора ти е читав и си имате доверие, може и да не се занимаваш. В крайна сметка и в двата варианта, ако не познаваш търговеца и/или майстора - все може да си прекаран..

ok а дали е с ремък как мога да разбера, освен при майстора?

1 hour ago, lmbr said:

Ако имаш доверие на магазините, от които си 'събираш' частите - по-добре ти си ги вземи. Ако майстора ти е читав и си имате доверие, може и да не се занимаваш. В крайна сметка и в двата варианта, ако не познаваш търговеца и/или майстора - все може да си прекаран..

А дали е с верига, как мога да разбера, освен при майстор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...