Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

N1995 - може и да си прав за gateway-а... Не успях да намеря конкретно инфо.

http://www.audi-sport.net/xf/threads/my-a6-3-0tdi-avant-bit-of-a-rebuild-and-repair-thread.211351/page-4#post-2308594

Това гледах, но той вече е сменил гейта защото е минал на MMI 3G. Гейта не знам дали не може да се флашне с нов...

 

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ех и на мен ми беше щукнала идеята да мина 3Gp, но засега я шелвнах за по-нататък.

Пича твърди че километража е нужен за ъпгрейда, но бях намерил кит където не хо споменават. Освен това поляците предлагат услугата за 2 бона + монтажа, което си е направо оферта :)

На който му е интересно, ето какво трябва (може са са нужни още малко дреболии тук там)

full KIT with TV TUNER, radio DAB

Audi A6 4F 2004 - 2010

 

for model navigation: 

 

MMI 3G with HDD Audi A6 4F 2004-2010

 

 part number : 

MAIN-UNIT 4E0035666

CONTROL PANEL 4F1919611S

RADIO-UNIT with DAB 4F0035061

LCD 7" 4F0919614

CD-CHANGER MP3 4E0910110H

TV-TUNER HYBRID 4F0919129

GATEWAY 4F0907468G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в същата тема пича е сложил цяло mmi 3g без таблото, таблото в последствие, така че таблото не ти трябва, даже мисля че екрана може да се монтира на пластмасата преди фейса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай версията на 2G e s razmera na Basic версията на 3G:

MMI High 2G - 6.5-inch TFT color display 1/4 VGA resolution (480*240) 

MMI 3G Basic - 6.5-inch TFT color display 1/4 VGA resolution (480*240)[4] 

Другите са по 7 инча вече:

MMI 3G/3G+ (HD;7T6) - 7-inch TFT color display VGA resolution (800*480)

Аз моето табло, което го взех, беше с по-малка дупка от колкото моя телевизор и ми криеше краищата на бутоните, побеснях и го продадох.

 

Kainy снимай му номера на тва твойто ако стане да знаем да поръчам още едно :)

 

novotablo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще ми се наложи да мръдна до София някой ден, но ще е по натам че съм постоянно по задачки.. като цяло ще видя тук какво мога да свърша благодаря все пак за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед изглежда да пасва добре, ама черно на черно ходи виж за милиметър-два дали се застъпва. Отзад при монтажа също пасва перфектно. Ето малко снимки, плюс номера на трима.

https://onedrive.live.com/redir?resid=9B2E2B918F1D3E64!10136&authkey=!AIEtBWK_j3v7vuw&ithint=folder%2c

Определено обаче преди да го пребоядисам, ще се сложи на колата, че да се пробва екрана дали всичко е точно. Хубавото тук е, че дори да не уцелят боята едно към едно с останалите елементи, то нея я дели хромирана лайсна, която ще помогне да прикрие не драстична разлика :), ама да се надявам че ще я докарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз при мен не успях да извадя бутоните около екрана, здраво са се заклещили, не знам как ще ги вадя ако тръгна да я свалям тази пластмаса. Иначе намерих фейсови за прилични пари? Като размер еднакви ли са дупките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е еднакво, само бутоните около екрана не са, а за самия екран имаме съмнения за съвсем малка разлика, така че ще го тествам съвсем скоро и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от 2-3 дни насам чувам един звук който идва някъде от кормилната уредба (поне така предполагам). Звука е приглушен и се появява при въртене на волана най вече на ляво. Не е виене както когато се навие волана до край, а приглушен звук който се чува най вече като е загряла колата. Масло в хидравликата си има, но в петък профилактично ще го сменя. От какво може да е този приглушен звук. Може да звучи смешно, но за добиете представа си представете, че съседите ви местят мебели като за целта не ги вдигат, а ги суркат по пода :Д Интересното е , че не е нужно да е много навит волана за да го издава този шум, снощи на съвсем малък завой го издаде. Другото което е, че на място колкото и да въртя звука го НЯМА.

 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kainy написа:

Всичко е еднакво, само бутоните около екрана не са, а за самия екран имаме съмнения за съвсем малка разлика, така че ще го тествам съвсем скоро и ще пиша.

 

Под, че не са еднакви имаш предвид изпъкналата им форма или че не влизат в дупката :)

 

преди 2 минути, Papi123 написа:

Здравейте колеги, от 2-3 дни насам чувам един звук който идва някъде от кормилната уредба (поне така предполагам). Звука е приглушен и се появява при въртене на волана най вече на ляво. Не е виене както когато се навие волана до край, а приглушен звук който се чува най вече като е загряла колата. Масло в хидравликата си има, но в петък профилактично ще го сменя. От какво може да е този приглушен звук. Може да звучи смешно, но за добиете представете че съседите ви местят мебели като за целта не ги вдигат а ги суркат по пода :Д 

 

 

Иди да ти прегледат и ходовата част, може да е шарнир, биалетка, тампон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Manniakk написа:

 

Колега, имаш право. В петък ще я оставя да видят и нея защото когато я взех гумитр и бяха изядени до тел от вътрешната страна и явно има някакъв проблем там. Но не знам дали причината за тоя звук може да идва от там.

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е нещо подобно на това:

 

 

И аз го имам това скърцане, из нета намерих че може да е от гумата около кормилния прът долу в краката, мисля да залягам в скоро време да прегледам от там ли идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска нова честитка ми подхвърли колата :) замина стартера,след свалянето се установиха разлепени плочки и заминал шалтер,та сега се слага нов стартер с 2 години гаранция,пък да видим дали ще я изкара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Manniakk said:

 

Под, че не са еднакви имаш предвид изпъкналата им форма или че не влизат в дупката :).

 

Бутоните не са заимно заменяеми. Самата им рамка е различна и ако не се лъжа феслифтовите са една идея по-големи. При 3G+ даже май са 4 от ляво на екрана щото за парктроника е качено горе, а чека и нулировката са разделени на място на средния. Врътката за фаровете и отворите за скоростомера са идентични, както и всички монтажни точки на самата лайсна. Дупката за екрана изглежда идентична като разликата идва при 3G и 3G+ където е 7 инчова. Драмата е че при бейзика май има някаква миниатюрна разлика която трябва да се пробва. Странно е защото екрана си пасва на болтовете и водачите идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пуснеш адаптация на всички съединители или само на определен. Следваш менюто и пускаш адаптациите когато си готов. Не е само каране, трябва да се изпълнят определени изисквания за скорост, обороти, предавка, тн. Времетраенето на всяка адаптация е различна (по няколко мин) и се повтаря 3 пъти. Трябва ти дълга, права и равна отсечка.

Само с триене на стойност и каране май пак става, но отнема повече време. И първите няколко км караш внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, DonTodi написа:

 

Преди 11 часа, DonTodi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

да, ще я карат и отнема няколко часа

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адапрация се прави след ремонт, смяна на масло или ъпдейт на софтуера, за да се адаптира мехатроника към новите условия на работа. Иначе се самоадаптира кутията постоянно. Ако имаш проблеми с превключване на предавките, подритване и т.н. може да се пооправи с адаптацията , но ако проблема е механичен няма да има голяма разлика. По едно време и Стефан правеше адаптации , чуй се с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених цялата кутия,мозъка и платката са ми от старата кутия.Включва перфектно но си мислех да направя адаптация за всеки случай,но май няма да я пипам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги относно мултимедията и като цяло музиката в колата искам да попитам някой от Вас свалял ли е вътрешните пластмасови прагове?? идеята на въпроса ми е следната: като взех колата десните колони отпред и отзад не свириха и не са свирили при мен никога... днес ми остана малко време и реших да се разровя да видя какво се случва първото нещо, което открих е Parrot / допълнително блутут устройство/ което в крайна сметка не ми трябва защото имам вграден блутут...  забелязах, че под въпросния праг има срязани кабели за да се върже това чудо / ще прикача снимка/ моля някой да ме светне това ли за въпросните кабели за колонката или утре да се заиграя да свалям кората..

20160318_182449.jpg

20160318_182500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...