Jump to content

Тампони Б3 на предно


Primo107

Recommended Posts

Здравейте

Навил съм се за полиуретанови тампони където може да се сложат.

Може ли някой да ги изреди и също така ако някой кара с такива да даде инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с полиуретанови тампони. Сложих такива,по нашите пътища е ужасно да се кара,постоянно имаше друсане,защото няма какво да поема вибрациите.Затова започват да заминават шарнири и биалетки-при някои В3 няма биалетки.Сложих си отново носачи с гумени тампони,по голямо удоволствие няма,изчезнаха вибрации,и другите части вече не се нуждаят от смяна.Мен ме предупредиха преди време,но аз бях решил вече,дори бях закупил тампоните.Човек трябва сам да се убеди,ако няма доверие на другите хора.

Ако искаш мога да ти предоставя моите,карах с тях към 2000 км.Купих ги от http://www.polyurethan.me/

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааааа, какво е станало с коментара ми,ако може някой да изтрие излишния текст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше писнало да сменям тампони на носачите със всяка смяна на маслото. Затова сложих полиуретанови такива, както колегата integrale45. Лично аз нямам наблюдения окачването да стана по-твърдо, както и да има отражение върху другите елементи от окачването.  5000 км до тук. Биалетките също заминаваха всяка година. Там въпроса го реших с биалетки TRW, верно скъпички 30 лв. парчето, но карат вече трета година, което за мен е малко чудо. А последно след подмяна на тампоните на  макферсън с модифицирани такива от Голф 4 от колегата koko60 и подмяна на тампоните на магарето вече не мога да позная колата, предполагам така е возела, когато е излязла от завода преди 21 години :hilezh:

Редактирано от Bluedog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 2/22/2016 at 1:25 PM, Bluedog said:

На мен ми беше писнало да сменям тампони на носачите със всяка смяна на маслото. Затова сложих полиуретанови такива, както колегата integrale45. Лично аз нямам наблюдения окачването да стана по-твърдо, както и да има отражение върху другите елементи от окачването.  5000 км до тук. Биалетките също заминаваха всяка година. Там въпроса го реших с биалетки TRW, верно скъпички 30 лв. парчето, но карат вече трета година, което за мен е малко чудо. А последно след подмяна на тампоните на  макферсън с модифицирани такива от Голф 4 от колегата koko60 и подмяна на тампоните на магарето вече не мога да позная колата, предполагам така е возела, когато е излязла от завода преди 21 години :hilezh:

Искам и аз така..

Търсих такив биалетки - по 43лв ми ги намира само. А колко ти стъпи голфовия тампон - 150 за двете ли идваше?

On 2/20/2016 at 2:33 PM, integrale45 said:

Не се занимавай с полиуретанови тампони. Сложих такива,по нашите пътища е ужасно да се кара,постоянно имаше друсане,защото няма какво да поема вибрациите.Затова започват да заминават шарнири и биалетки-при някои В3 няма биалетки.Сложих си отново носачи с гумени тампони,по голямо удоволствие няма,изчезнаха вибрации,и другите части вече не се нуждаят от смяна.Мен ме предупредиха преди време,но аз бях решил вече,дори бях закупил тампоните.Човек трябва сам да се убеди,ако няма доверие на другите хора.

Ако искаш мога да ти предоставя моите,карах с тях към 2000 км.Купих ги от http://www.polyurethan.me/

Искам да е малко по твърда както казваш - за вибрации не знам то в тая кола кое не се тресе :D

Бих искал да ги взема тези твойте тампони щом са здрави да пробвам и аз как ще се отрази на мойта кочина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих полиуретан, но на Б4. В Дунев Мотор СПорт ги правят, аз лично не съм очарован от тази толкова скъпа инвестиция и за капак се оказа че са ми счупили носача при набиването на тези твърди тампони. Не препоръчвам полиуретан за обикновени автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.03.2016 г. at 9:55, Primo107 написа:

Искам и аз така..

Търсих такив биалетки - по 43лв ми ги намира само. А колко ти стъпи голфовия тампон - 150 за двете ли идваше?

Искам да е малко по твърда както казваш - за вибрации не знам то в тая кола кое не се тресе :D

Бих искал да ги взема тези твойте тампони щом са здрави да пробвам и аз как ще се отрази на мойта кочина.

Имаш лично съобщение

Преди 4 часа, Bukmop19 написа:

Аз сложих полиуретан, но на Б4. В Дунев Мотор СПорт ги правят, аз лично не съм очарован от тази толкова скъпа инвестиция и за капак се оказа че са ми счупили носача при набиването на тези твърди тампони. Не препоръчвам полиуретан за обикновени автомобили.

Моите тампони влязоха лесно, не е нужна преса. Явно са го счупили или усукали, като са избивали старите тампони. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Сложих полиуретанови тампони на предните носачи, като ги намазах отвсякъде с приложената грес. Монтирах ги на магарето,което не е на колата и когато движа носачите, някои от тампоните превъртат в носача. Това нормално ли е? Мисля, че тампоните трябва да са неподвижни спрямо носача и да лагеруват във вътрешната метална втулка.И следващия въпрос, слага ли се грес между тампона и носача?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм виждал нито носачите, нито тампоните, които се коментират, мога да ти кажа, че лагеруването е в самата гума. Вътрешната втулка е здраво стегната за магарето, а външната здраво набита в носача. Не трябва да превъртат, нещо не е наред при теб. Сменял съм само тампони на голф2, външната им гривна е елипса, а не кръг, ако не се набият правилно се прецакват. Може и при теб да се е случило нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слага се грес само на вътрешната втулка, точно там лагеруват. Може и странично да се намажат с грес, там опират в магарето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2017 г. at 16:12, kaio04 написа:

Монтирах ги на магарето,което не е на колата и когато движа носачите, някои от тампоните превъртат в носача. Това нормално ли е? 

Нормално е. Те влизат лесно на ръка, не се набиват на преса

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

лоша работа ако влизат на ръка колега, но според мен си сложи гумени на Лемфьордер или ТРВ от колкото тази пластмаса не караш по писта а по БГ пътища

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ръка влизат тампоните,но металните втулки влизат с усилие и всичко се уплътнява. Имах притеснения относно превъртането на някои тампони в носачите, но докато му дойде времето да сложа моста с носачите на колата, тампоните си лагеруваха в металните втулки. До сега карах колата с тампони Лемфьордер и още при монтажа им, носачите не стояха стабилно, а след година си беше приключение да се развият болтовете на предните гуми, всичко се движеше в пространството.

Така, че за сега съм много доволен от полиуретановите тампони и поведението на колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

+шарнири и биалетки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 9.04.2017 г. at 10:14, kaio04 написа:

На ръка влизат тампоните,но металните втулки влизат с усилие и всичко се уплътнява. Имах притеснения относно превъртането на някои тампони в носачите, но докато му дойде времето да сложа моста с носачите на колата, тампоните си лагеруваха в металните втулки. До сега карах колата с тампони Лемфьордер и още при монтажа им, носачите не стояха стабилно, а след година си беше приключение да се развият болтовете на предните гуми, всичко се движеше в пространството.

Така, че за сега съм много доволен от полиуретановите тампони и поведението на колата. 

може да не е проблема във втулките а в майстора колега. заради един такъв ,,майстор ,, който с голям чук изби тампоните  смених два то носача и сега е добре  и със топ ран тампони но съм си взел Лемфьордер но кога ще се сменят не се знае. но няма да сложа пласт маса 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...