Jump to content

Покупка на А4 Авант Б7 2.0ТФСИ


Recommended Posts

Здравейте!

Поздравления за прекрасния ви форум.

Имам желание да се присъединя към Ауди клуба,но като всеки евентуален член имам своите въпроси относно колата,която съм си избрал.

От доста години живея в чужбина,връщам се в България за 2-3 месеца годишно и ми трябва кола за този период.През останалото време колата ще се кара 1-2 пъти месечно,колкото да не прашляса.

Бюджетът е 10-13 хиляди лв. А4 авант ще ми върши прекрасна работа,а от двигателите най-много ми допада 2.0 ТФСИ,по възможност с куатро и ръчна кутия.

Като цяло за този двигател четох добри отзиви,на ясно съм че най-вероятно ще гори масло,но имам следните въпроси:

Възможно ли е за този бюджет да се намери кола в прилично сътояния и умерен брой екстри (автопилот,куатро,мулти волан)?

На какво да обърна внимание при покупка?

При извън градско мога ли да се побера в разход- 7/100км.

И най-вече какво именно ще ме посъветвате вие.

След около месец се прибирам и мисля да вида този автомобил: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11449776698573165&slink=drzigd какво мислите?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря за отговорите.

Връщам се в Б-я след около месец и ако още е активна обявата,най-вероятно ще я видя.

Забравих да попитам мотора с верига или с ангренаж?

Разхода е ако може да се вмести в 7-8 при нормално карана извънградско ме устройва напълно.

Някой може ли да ми каже има ли специфични проблеми при този мотор,на които да обърна внимание или не?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/05/2016 at 11:46, V6M написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

С ремък е мотора . За разхода ти казах 7 е илюзия ... 6.7 е каталожния . На практика 10ка при положение че караш кротко на магистралата до 130 с читав бензин.

 

За някои специфични проблеми можеш да погледнеш този линк

http://shopdap.com/common-problems-to-look-out-for-on-the-vw-and-audi-2-0t-fsi-engine/

 

Успех !

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорете му ги на човека тия приказки и после като се качи да кара ще има "Ох леле майко - колата нещо не е уред що харчи толку много..."

 

https://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=2&power_s=199&power_e=201&gearing=1&exactmodel=quattro&powerunit=2

 

9.9л/100км куатро ръчка със немски бензин ...

 

В София РЕАЛНО градско а не Околовръстно и Цариградско разхода е ~15l/100km

Казвам каква е действителността - после да няма разочаровани , пък всеки си преценява на кого и в какво да вярва ;)

Редактирано от boboweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам тази кола вече 10 години и мога да ви кажа че този мотор гори в зависимост как го караш. Може и много, може и много малко. Рекорда ми е 6.9 Л/100 км по магистралата от Пловдив до Стара Загора. Карах през цялото време на автопилот точно със 100 км/ч. Но по този начин не може да се кара постоянно, освен това е доста опасно - аз го направих само за експеримент. Иначе при номално каране на магистрала със 130-140 си гори около 8,5 - 9. Ако постоянно намаляш и ускорявш с пълна газ се стига и до 10 - това е кола с 200 коня, така че си гори ако и кажеш. Всичко това е за магистрала.

 

Към колегата V6M едно много важно нещо: този двигател ако е изправен не гори масло (гори само около 0,5 Л на 10,000 км.) На мойта даже по това се ориентирвам че е време за смяна на маслото. Ако ти гори повече значи има един много сериозен проблем, който ще ти струва доста пари да го отстраниш. Няма да навлизам в подробности, защото проблема е един от най-дискутираните в Нета и има доста материал за него и в този форум.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се!

Отговорихте ми бързо и точно и ми помагате много.

Ако дай боже стана част от вашия клуб ще постна и снимки и ще разкажа първите си впечатления :)

При избора няма да бързам и ще си позволя да пиша ако имам някакви въпроси.

До момента съм карал основно мерцедеси и една мазда,така че доста от нещата за Ауди са ми нови,но мисля че няма да се разочаровам!

Успех и много безаварийни километри ви пожелавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, CVT said:

Карам тази кола вече 10 години и мога да ви кажа че този мотор гори в зависимост как го караш. Може и много, може и много малко.  Иначе при номално каране на магистрала със 130-140 си гори около 8,5 - 9. Ако постоянно намаляш и ускорявш с пълна газ се стига и до 10 - това е кола с 200 коня, така че си гори ако и кажеш. Всичко това е за магистрала.

 

 

Така е съгласен съм с това което си написал колега - само едно уточнение колата ти с двойно предаване ли е или с предно ? Защото ако е с предно е нормално да сваля литър извън града и тогава разхода за който говоря си идва съвсем на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 170-180-190 разход 10.5; 130-140 на темпомат около 9.

 

За градско при мен до момента е около 12.5/13 като колата обикновенно се кара само в час-пик.

 

Ако попаднеш на гледан мотор ще останеш доволен според мен, колата е много приятна за каране (2.0Т Quattro ръчни скорости).

 

За останалите неща, гледам че колегите са дали линкове - това е основното като проблеми.

Редактирано от owwyxw
добавяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, boboweb said:

 

Така е съгласен съм с това което си написал колега - само едно уточнение колата ти с двойно предаване ли е или с предно ? Защото ако е с предно е нормално да сваля литър извън града и тогава разхода за който говоря си идва съвсем на мястото.

 

Да, колега, с предно съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, какво значение има дали гори 7-8-9 или 10, който иска икономия не си взема 2т, а нещо по-малко 1.9/2.0 tdi или 1.6-1.8+ЛГП и въздиша по икономията...

Иначе по темата с разхода и аз смятам, че 7-8 не са никакъв проблем за този мотор извънградско...по-горе има два примера ръчка+quattro и предняк, които го постигат при 120-130км/ч ...съвсем нормално е. 

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moмчета,благодаря на всички за мненията,не искам заради мен да си разваляте отношенията.Дали ще гори 7 или 8.5 разликата не е съществена.Ще използвам поста на последния колега да попитам за 2.0ТДИ,чисто информативно,всички разновидности на този мотор ли пукат глави и как да се познае кой мотор какъв е (извинявам се ако въпросът ми е за друга тема) и какво мислите за следния автомобил (просто се продава вече 3 месеца а изглежда в прилично състояние.- http://www.cars.bg/c1525845

Надявам се да намеря читаво 2.0Т и динамиката и разхода ми допадат.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, DStealth написа:

.... и въздиша по икономията...

Която не включва в себе си само разхода на гориво.

2.0т в различните комбинации - куатро, ръчка, автоматик, мултитроник има доста различен разход на гориво. Като го натовариш и с "красиви" гуми и джанти ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МММ1 така е...просто колегата boboweb е малко крайно настроен и смята, както беше писал преди време в една друга тема, че 2тфси гори 50% повече от 3тди и върви много по-малко...за вървенето да, до някъде е прав(понеже тогава се сравняваха б8 211кс vs 240кс, а при б7 не е точно така), ама за разхода е доста относително...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, boboweb said:

 

Иначе колегата DStealth  е абсолютно прав - който иска икономия не си взема 2т - 2-3литра няма да го бутнат :) Но аз обичам фактите и е факт че тая кола с куатро не гори 7 извън града а 10 . 7 гори същата кола със 2.0ТДИ . Просто колегата който започна темата нека го знае за да няма изненади .

 

Иизи тайгър - според мен твърде много се палиш заради това кой-какво казал ;) Една кола гори в зависимост от това какъв е шофьорът й. Склонен съм да вярвам, че със спокойно каране би могло да се постигне ако не 7, то 8/100, така както споменатото от теб 2.0 тди може да харчи както 7, така и 5.5/100 (карал съм такова) :) Така че наслаждавайте се на колите си, информацията на автора мисля, че е достатъчна :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа за разхода приблизителни стойности. Разход извън града от 7.5 до 9,градското е  в по-широк диапазон-от 9.5 стигам до 13.5-14.Това с ръчни скорости и куатро и сипвам само и единствено 98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nichirenshu написа:

Я ни светни колко харчат градско 2.0тди и 2.0тфси виждам, че си доста компетентен.

 

Може ли аз,Шпек?

Каталожни данни,или поне такива каквито аз намерих за бързо:

2.0 тфси куатро градски разход 12,6/100,извънградско 6.6/100

2.0 тфси  градски разход 10,9/100 ,извънградско 5.8/100

2.0 тди /140кс/ градски разход 7,8/100,извънградско 4.5/100

 

Според теб тези цифри постижими ли са,освен в лабораторни условия за нова кола,а тук се дискутира стара. Цитираният по-горе разход от 9,5 градско,ако става дума за град,а не отсечка между два такива или в София през нощта август по околовръстното няма да го коментирам,при споменат извънградски 9.

 

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, boboweb said:

Говорете му ги на човека тия приказки и после като се качи да кара ще има "Ох леле майко - колата нещо не е уред що харчи толку много..."

 

https://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=2&power_s=199&power_e=201&gearing=1&exactmodel=quattro&powerunit=2

 

9.9л/100км куатро ръчка със немски бензин ...

 

В София РЕАЛНО градско а не Околовръстно и Цариградско разхода е ~15l/100km

Казвам каква е действителността - после да няма разочаровани , пък всеки си преценява на кого и в какво да вярва ;)

Тоест, визираш че говоря по картинка ли :) ?

Аре не се изказвай неподготвен.

Тая кола 2.0Т куатро, 9,9 й е средния разход от линка дет си дал.

10 да е.

според теб щом 10 е среден разход, какъв трябва да е разхода отвън и какъв вътре в града :) ?

 

я сега малко по-детайлна картинка

https://www.spritmonitor.de/en/detail/334454.html?page=4

https://www.spritmonitor.de/en/detail/366653.html

 

и ако наистина е средно 10 и , колко трябва да е вътре и колко отвън, за да го разделиш на две и да даде 10 :)

 

Другото, лично на мен ми изглежда смешно да вземеш 2.0Т и да търсиш икономия... ?

 

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Reroll написа:

 

Може ли аз,Шпек?

Каталожни данни,или поне такива каквито аз намерих за бързо:

2.0 тфси куатро градски разход 12,6/100,извънградско 6.6/100

2.0 тфси  градски разход 10,9/100 ,извънградско 5.8/100

2.0 тди /140кс/ градски разход 7,8/100,извънградско 4.5/100

 

Според теб тези цифри постижими ли са,освен в лабораторни условия за нова кола,а тук се дискутира стара. Цитираният по-горе разход от 9,5 градско,ако става дума за град,а не отсечка между два такива или в София през нощта август по околовръстното няма да го коментирам,при споменат извънградски 9.

 

Точно поради това съм написал"по-широк диапазон".Не съм споменавал ,че е постигнат в зверско задръстване,а че е възможен при подходящи условия.Нещо не ти харесва какво съм написал ли,или не е вярно може би,според теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Bobu said:

Тоест, визираш че говоря по картинка ли :) ?

Аре не се изказвай неподготвен.

Тая кола 2.0Т куатро, 9,9 й е средния разход от линка дет си дал.

10 да е.

според теб щом 10 е среден разход, какъв трябва да е разхода отвън и какъв вътре в града :) ?

 

я сега малко по-детайлна картинка

https://www.spritmonitor.de/en/detail/334454.html?page=4

https://www.spritmonitor.de/en/detail/366653.html

 

и ако наистина е средно 10 и , колко трябва да е вътре и колко отвън, за да го разделиш на две и да даде 10 :)

 

Другото, лично на мен ми изглежда смешно да вземеш 2.0Т и да търсиш икономия... ?

 

 

Колега чесно казано невиждам смисъл да го дъвкаме повече тоя разход . Просто споделих с колегата който е автор на темата че разход от 7 е нереален за тая кола с това задвижване и с тоя двигател. Тука обаче форумния трол излезе и ми каза че пиша глупости ...

Данните от spritmonitor са полезни но не и като абсолютни стойности а като относителни при сравнения и то само до някъде и това го знае всеки които е по навътре в нещата.

Над 90% от колите там се карат в Германия с качествени горива и по кчествени пътища. Като цяло съотношението градско-магистрала е много далече от 50:50 . По скоро над 80% в полза на магистралата. Тоест на практика данните се покриват до голяма степен с реалния извънградски разход. Също има една подробност и тя е че при дизелите по-принцип средната скорост е по-висока при магистралното каране. Но това са детайли...

 

Ако приемем че разхот от 9.9л/100км за 2.0TSI Quattro е наистина среден , ти твърдиш че градско е 12 или +20%  (моя опит показва ~15л/100 в София)

https://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=2&power_s=199&power_e=201&gearing=1&exactmodel=quattro&powerunit=2

 

тогава колко трябва да е градския на същата кола с 2.0TDI при "среден" 7.2 л/100км  +20% 8.5л/100

https://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=1&constyear_s=2005&constyear_e=2007&power_s=140&power_e=170&gearing=1&exactmodel=quattro&powerunit=2

 

или на 3.0TDI при "среден" 8л/100км  +20% 9.5л/100

https://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=1&power_s=203&power_e=204&gearing=1&powerunit=2

 

като всеки  тука знае че според форумната митология 3.0TDI под 13 градско не пада ? :)

Така че пак казвам данните от spritmonitor са полезни но са само ориентировъчни за съпоставка на еднаква кола със различни двигатели да речем. Тоест 2.0TFSI е точно толкова възможно да харчи 12 в София колкото 3.0TDI 9.5л/100  ... Моя опит показва че на практика тия стойности са по-високи и се доближават до възможния минимум но не и до средния градски разход.

 

 

 

Редактирано от boboweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не вземе да се откаже автора от толкова писанки.

Тая кола на колегата от вторият линк отговаря на изискванията на питащия,друга подобна бензинова на Бг пазара за момента няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...