Jump to content

За пета предавка на ACE


topssi

Recommended Posts

Здравейте, отново. Искам да попитам колегите с АЦЕ двигатели на какви обороти сте на 140 км/ч. Моята е на 4000 и се чудя дали колата не е със сменяни скорости. Ако не, тогава какъв е варианта за по дълга 5 предавка, или може би 6та...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, topssi написа:

Здравейте, отново. Искам да попитам колегите с АЦЕ двигатели на какви обороти сте на 140 км/ч. Моята е на 4000 и се чудя дали колата не е със сменяни скорости. Ако не, тогава какъв е варианта за по дълга 5 предавка, или може би 6та...?

Здравей колега, не е важно какъв е мотора, а кутията. Виж какъв е кода на кутията ти по лепенката. Погледни и кода, който е ударен на кутията и виж дали са еднакви. Така ще разбереш дали си с оригинална кутия. На мен ми се струва че е така, по данните, които си дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш с код АКМ от Ауди В3.Щом 1600 кубика 70кс се справя добре,защо и АСЕ-то да не успее.При нея 4 скорост се равнява на твоята пета,а 5 предавка се равнява на вероятна 6.С 3000 об колата се движи със 130 км/ч,на 4000 об ще си със 170 км/ч с гуми 195/65/15

1321321.jpggifs upload

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вдигал към 215 с АЦЕ-то, де да знам...
По темата - открих в DRIVE2 един украинец, който е сложил 6 скоростна от 2.5 TDI. Казва, че колата се държи много добре. Първите 3 предавки са с близък коефициент и при потеглянето нямало проблем.
Колата не може да ускорява на 6та, но поддържа скорост. На 5та на 140 по графика е в 3000 об./мин.
Разхода по негови думи е по малко от 7 - бензин, но трябва да се има в предвид, че неговата е с Digifant впръскване.

integrale45 - Имаш ли информация някой да е правил подобно нещо? До колко кутиите съвпадат?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако намериш скорости от 100 2.4D ( ! ако стават, разбира се !) ще е най-добре.

1ва

3.545

2ра

1.857

3та

1.156

4та

0.789

5та

0.643

Диф      4.556
От сегашното ти положение ще свалиш около 500об...което си е като да имаш 6та на текущата кутия.  
Така 'ше бичиш с 3000 об на 120км/ч. С 6ск няма да може да избуташ на баирите и колата ще е супер мудна.
   
   
   
   
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, topssi написа:


integrale45 - Имаш ли информация някой да е правил подобно нещо? До колко кутиите съвпадат?
 

Би трябвало всички ск. кутии да са с един и същи захват към блока. В момента на двигател 1.8Т от А6/С5 съм с куатро кутия АХМ  от В4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 23 юли 2016 at 11:16, topssi написа:

Здравейте, отново. Искам да попитам колегите с АЦЕ двигатели на какви обороти сте на 140 км/ч. Моята е на 4000 и се чудя дали колата не е със сменяни скорости. Ако не, тогава какъв е варианта за по дълга 5 предавка, или може би 6та...?

 

 И при мен е така около 4000 об - 140 км/ч . Защо ти трябва по-дълга 5-та скорост ? Какво очакваш повече ? Моето АСЕ наистина прави 235 км/ч - 6200 об с двама души в колата , а 220 км/ч си ги поддържа нормално . Всичко е оригинално , само гумите ми са 205/55/16 , но и с 205/60/15 е същото . Би трябвало и другите да са така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако искаш мога да ти предложа 5-та предавка от DQT кутия с предавателно число Z=26/39 = 0,667.

Само трябва да се поинтересуваш дали става за твоята кутия.

Имам и 6-та но мисля, че ще дойде прекалена за АЦЕ-то

6-та предавка Z=23/41 = 0,561

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предавателното число на главното предаване какво е при А6 на предно,защото при куатрото май е 4,55

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, kapitango написа:

 

Имам и 6-та но мисля, че ще дойде прекалена за АЦЕ-то

6-та предавка Z=23/41 = 0,561

 

Идеална е.Като вдигна 160 на пета набивам шестият зъб и обръщам километража.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, на  6-та предавка Z=23/41 = 0,561 с 6250 оборота ще си с 325 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната ми кутия (код: CPD) е със следните числа:
1ва 3.500
2ра 2.118
3та 1.429
4та 1.029
5та 0.838
Задна 3.444
Диф. 4.111
Гледам, че има кутия от А4 с код CTD и числа:
1ва 3.500
2ра 2.118
3та 1.300
4та 0.943
5та 0.789
Задна 3.444
Диф. 4.556
Ако някой може да ги съпостави ще съм му благодарен :)


П.П. 
Cancel that... вече го направих. Дифа на последната прецаква нещата.
От 1.8Т с код CTE е със същите числа, но по-малък диф и при 3500 съм на 131км/ч. Демек с 500 оборота надолу от моята.

kapitango с твоята пета с 3500 съм на 149, но това е голям скок за двигателя и не знам дали няма да му е много...:nixweiss:

Редактирано от topssi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CTD.jpg

CPD.jpg


upload an image

 

Преди 2 часа, topssi написа:

Ако някой може да ги съпостави ще съм му благодарен :)

Размерът на гумите е важен и аз написах стандартния.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в случая бях писал размера на моите. За сега най-добрият вариант е код cte от 1.8t или да сменя само пета с число под 0.8. Но не съм сигурен, кое е по добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с АБТ 90кс. Бях с много къса кутия CGT с 5-та предавка  0,889 при диференциал 4,111. При 3000об. бях с 98 км/ч, което за дълъг път е кофти. Сложих дълга кутия CDY с 5-та 0,725, при същия диференциал. Сега при 3000об. съм на 123 км/ч. Колата си върви идеално на 5-та, никакви проблеми, нито за миг не съжалявам. А както се вижда мотора ми е слаб. Така че слагай по-дълга 5-та, на дълъг път е доста по-тихо и приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
в крайна сметка кой е най - добрия вариант. С по-дълга 5-та или 6-та предавка. Силно съм заинтересован и с удоволствие бих си сменил кутията. 
Искам да попитам кои ск. кутии могат да се сложат вместо оригиналната на АЦЕ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на 5та или 6та всичко зависи от предавателните числа. Ако 5та е с достатъчно малко число няма да има нужда от 6та. 
Относто кои кутии стават можеш да видиш тук: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=88007 (Съжалявам ако препращането към друг форум е нарушение).
В списъка ако след кода на кутията има индекс 012 - значи става. Натискаш ctrl+F и търсиш "012".

Аз лично ще пробвам да заменя само 5та с по-дълга и ще ви държа в течение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKM кутията е най-лесния вариант. На 5-та със 140 ще е на 3200 об. Слагал съм такава на АСЕ, има разлика във вървежа, колата става по-мудна. 4-та на АКМ кутията е колкото 5-та на оригиналната на АСЕ-то. Та според мен няма нужда от 6-степенна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...