Jump to content

Какво двг масло да сложа на Ауди А3 2.0 140 кс.


BassMania

Recommended Posts

10W40 го изключи от сметката. Този двигател се кара с пълна синтетика, отговаряща на спецификацията на Audi.

Аз съм с 5W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно показваш че си супер неграмотен в маслата,  тези букви и цифри е гъстотата на маслото и незнам още какво беше, като си неграмотен и незнаеш не спами темите

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко да прочетеш за гъстотата на маслото:

http://www.promobile.bg/motor_oils.php?page=Viscosity

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... и незнам още какво беше, като си неграмотен и незнаеш не спами темите

Благодаря

Батин и ти не ги знаеш май, ама обичаш да се пишеш грамотен явно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на veselin velchev за линка :* ,

 

Извинявам се на bobitovn , просто писа глупости като отговор които нямаха никъв смисъл извиняай ако съм те убидил или нещо друго 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с:

 

castrol-edge-5w40-5l-50501-turbo-diesel.

 

VAG спецификацията му е 505.1, точно същата, каквато е зададена от Audi за 2.0 TDI PD BKD, с какъвто мотор предполагам си и ти.

Ако си с BMM (8 клапановия 2.0 TDI PD 140 к.с с DPF), то тогава маслото за теб е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

Карам с:

 

castrol-edge-5w40-5l-50501-turbo-diesel.

 

VAG спецификацията му е 505.1, точно същата, каквато е зададена от Audi за 2.0 TDI PD BKD, с какъвто мотор предполагам си и ти.

Ако си с BMM (8 клапановия 2.0 TDI PD 140 к.с с DPF), то тогава маслото за теб е друго.

2.0 TDI 16 V 140 k.с. е мотора колега, това масло на кастрол ли е за мен за този мотор

И какъв е този "ВАГ" номер, от каде да го видя за какво е той каде да проверя с него с какаво да карам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема за маслата и консумативите и там може да видиш, че доста хора ползваме посоченото масло от @bsdnikolov .

Най-вероятно си с BKD мотор, както и аз, така че вземай въпросното масло от източник, на който имаш доверие и си решаваш драмата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BassMania,

Погледни си големия талон на колата, там е номера на двигателя/мотора. Оттам ще разбереш с какъв код е той. После е лесно...

 

Относно спецификацията по VAG групата (VW/Audi/Seat...) погледни тубата с маслото отзади (в долната част) и ще видиш разни номера които полазват това масло кои стандарти покрива (на кои определени марки автомобили и двигатели може да се сипва). При Audi (в нашия случай) търсиш да пише (отзад) 505.1!

***за BMW например специфилацията е LongLife-01 или LongLife-04

*** за Mercedes пък спецификацията е с означение 229.31 или 229.51 и т.н.

 

По-просто не мога да го обясня, надявам се да ти стана ясно. 

 

Edit: И с картинка за по-лесно...

2q319bl.jpg

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря колега Rotkod рабрах те и какъв този VAG номер разбрах,  благодаря колеги

А относно намирането на хубави"истински" масла тук във форума нали имаше един колега който продава масла неговите хубави ли са истенски ли са или са някви реплики на оригиналните 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи търсиш точно такова масло, да отговаря на VAG спецификация 505.01

 

Сега забелязвам, че в постът си по-нагоре съм написал 505.1, извинявам се за грешката си, изял съм една 0. Правилната спецефекация е 505.01

 

Да, моторът ти е BKD. Тоест, ти си в 16 клапановия 2.0 TDI, PD, 140 hp., без DPF.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам по принцип с 5В30.Но се прибрах в Бг. за лятото и реших да сменя на 5В40 заради по топлия климат тук.Впечатленията са ми,че с 5В40 мотора работи една идея по грубо някак си.И двете масла са хубави купувани от Германия.5В30 е на Кастрол а 5В40 купих на Лики моли за проба.Като цяло съм доволен.5В30 не го гореше грам.Имам 3-4 туби вече с остатъка от около 700-800г. Сега ще видя как е с Ликито 5В40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е с 5-30 двигателя да е по-тих. Ако двигателя е ок бих заложил именно на този грейд....стига да е оригинален и стила на каране да не изисква да е лонг лайф.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то 5В30 си е лонглаиф.Ама аз си го сменям на 10 000 така или иначе.А дали двигателя е Ок божа работа :) все пак не са нови коли.А за маслата който ползвам съм сигурен,че са ОК.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги твърдението , че за bmm маслото е друго , значи ли че 5w30 на кастрол е подходящо.

В момента съм с лонфлайф на vw и двигателя ми работи малко по грубо от bkd и bmn на едни колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте искам един съвет купих моторно масло Мотул предложиха ми и кастрол 5w30 спрях се на Мотул

За ауди а3 2 тди 140 какво мислите

Редактирано от Kazaka31
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети темата и ще си отговориш на въпросите- ако си с BKD мотор, слагаш 5w40(повечето караме с такова) или 5w30, като важното е да покрива спецификация 505.1

Вече марката е въпрос на вкус...там варианти бол. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...