Jump to content

с какви зимни гуми карате


sokolchev

Recommended Posts

  • Отговори 178
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така като я гледам е Nokian WR D4.Наистина добра гума!Поне според всички писания из нета,а и финландците смятам,че ще знаят как да направят зимна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед или поледица нещата изглеждат малко по друг начин,там трябва гума с шипове.

Другото е бавно и внимателно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са, но защото повечето наши весници излязоха със заглавието "Зимните гуми стават задължителни" още като предложението влезе в парламента много хора мислят че са (както българи, така и англичани). След като това предложение беше отхвърлено, весниците не писаха нищо.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип от 1 ноември уж бяха задължителни,а какво са приели и какво не е все тая,глобата я казаха,50лв а пък ако искаш се оплачи на папата после :) а и не виждам смисъл да се чака да падне сняг за да се сетят че трябват зимни гуми,теса за студ не само за сняг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Passi написа:

Няма такава глоба.

Зимните гуми стават задължителни при първи сняг, предвиждат нови промени в Закона за движение по пътищата, които депутатите предстои да гласуват окончателно, предаде БНТ.

Именно в средата на октомври е най-подходящото време да смените летните със зимни гуми. Това препоръчват експертите. Нарушителите ще се глобяват с 50 лева глоба с фиш.

„След дебат решихме, че ако наложим срок, той ще важи за цялата страна. А, съгласете се с мен, ако във Видин има 50 см сняг, в Сандански може да е 15 градуса – обясни председателят на транспортната комисия в НС Настимир Ананиев (РБ) – Така че ние се спряхме на вариант да има задължение за зимни гуми, но водачите да се съобразяват с условията на пътя. Това значи гуми при зимни условия – сняг и лед или гуми с вериги – това е записано с самия закон.“

 

 

една кратка извадка,особено важно е последното изречение,а глобата ще си я получиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, georgisokolchev написа:

предвиждат нови промени в Закона за движение по пътищата, които депутатите предстои да гласуват окончателно, предаде БНТ.

Единственото изискване е протектора да не е под 1.6мм а който иска може да вярва на вестниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, Соколчев батю,

га посочиш член, алинея точка от закон/правилник,

тогава може да кажеш задължителни.

Да не говорим пък за дефиниция, шо ето зимна гума.

Та некви такива ми неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, KCV написа:

Жоре, Соколчев батю,

га посочиш член, алинея точка от закон/правилник,

тогава може да кажеш задължителни.

Да не говорим пък за дефиниция, шо ето зимна гума.

Та некви такива ми неща.

ти верно ли? къде в БГ видя точки и алинеи :) щом е да ти вземат парите и без точки става :) иначе казано,всеки си има глава на раменете и аз искам да ми е спокойно със зимната гума,не казвам че с нея си залепен за пътя,но самия калчук е съвсем друг от този на летната която става по твърда от  ски заради студа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е сигурно: ако зимните гуми станат задължителни със закон, ще се появи и член и алинея, и определение какво точно е зимна гума. А текста даже и няма да бъде ново-съченен, а просто ще бъде приведен от закон в друга европейска държава където зимните гуми са вече задължителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България няма изискване за зимни гуми.

А пък Аз, нали съм на тариката  малкото.... си купих летни с зимна хомолгизация (ебемли го у правописа) та съм доволен от държанието им на сняг и мокро миналата година.

Са че почнете да ме оплювате, ама от това, което показаха първата зима съм предоволен.  За късмет едната я бастисах, та май ще трябва да си купя една-две, и да ги хакна предни.

Та няма да е реално заключението за дълговечността им(руски термин от старо време).

Марката е много оплюваната Мишлен крос-климат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятието зимни гуми се поддържа от производителите на гуми в Европа за да си държат продажбите високи. Абсолютно ненужно е разделението. Има смеси, които се държат достатъчно добре и на сняг и на сухо време както и на студен / топъл асфалт. Примерно в Америка никой не познава понятието зимна гума. С тия коли по пътищата така или иначе не би трябвало да се доближава човек до скоростите на писта, където е от значение всяка десета. Много ми е интересно като ме спре някой мильо тъп дали ще извади наръчник с моделите гуми или експертно ще преценява шарката зимна ли е лятна ли е. Те не могат да четат и да пишат мильовците, шарки ще гледат. Да сложат 10 камери на околовръстното в София, за една година ще избият парите за камери в цяла България и поне на 5-10 000 рецидивисти ще останат без книжки, че и може подово на пътищата да сложим хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно че в Щатите никой не знае какво е зимна гума. Само че им казват snow tire. Иди в Северна Дакота да видиш или гледай филма "Фарго".

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, nikolay80 написа:

Така като я гледам е Nokian WR D4

Така, като я гледаш, май си видял новоизлюпената тема на колегата и позна -  5х112 джанти и зимни гуми Nokian WR D4 225/45 R17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 minutes ago, KCV said:

А така, много добре го каза: гума за сняг, не гума за зима, нали?

 

И двете понятия се използват (winter tire и snow tire) и означават един и същ вид гума, но първото понятие се използва по-рядко от второто. Иначе гумите са си същите както европейските - едри грайфери и съставки за по-ниски температури.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...