Jump to content

с какви зимни гуми карате


sokolchev

Recommended Posts

  • Отговори 178
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това с цената е относително. Аз преди години бачках на Смирненски и карах с Дебика на предно. Драпаше си доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз излишни пари в тия коли не искам да набивам особено в гуми. Дори понякога се чудя защо си купих 4G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не намерих никой, отскоро само два пъти в седмицата я карам и мисля да я махам и да се метна на някое RS6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, DStealth написа:

Не че е за тази тема но при спиране от 100 до 0 ако топ гумите на мокро падат доста под 40м то яките китайци са в категория 50+ че има и над 70метра, а при снежните тестове трагедията е още по-голяма дори при спиране от дори 50-80км/ч спирачният път нараства до близо двойно.

Това е самата истина. Куатрото може и с летни гуми да го караш зимата, но заспираш ли с тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, kpematop написа:

Аз си взех NEXEN WG сега за зимни 225/55/17, 130лв парчето без монтажа. Шумат си като за зимни гуми.

 

и аз, 4 броя 234/45/18 за около 600лв. шумни са, за поведение нямам забележки, като падне снега ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нексен са китайски боклуци безподобни. Най-заслужаващата си гума откъм цена качество за мене е Фалкен, японска гума около 215 лева се намира на бройка за 18 цола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Nokian WR D4 225/45/18 (DOT 1616).

За сега впечатленията ми са много добри - доста са тихи. Сцеплението е чудесно (на сухо, магистрала, и на сутрешна слана).

Ще видим, като падне сняг как ще се държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са 73 децибела, няма как да са много тихи. Демек на всеки му е различно обезшумено купето или критерия за шум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И музиката оказва влияние.:hilezh: Истината е, че като изключим китайските и турските криваци, които са криви по рождение, всяка една зимна гума има едно поведение като шум и сцепление през първия сезон и друго през втория, третия и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NEXEN-a ми беше прав на конец като се качваха гумите ще видим като ги свалям пак ще ги прекарам на машина да видя дали са изметнали. То като цяло проблема на една гума не е само сцепление, а това като треснеш дупка дали не измята и да си всяка седмица на гумаджия да ти ги "оптимизира".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Viper написа:

Аз сложих Nokian WR D4 225/45/18 (DOT 1616).

За сега впечатленията ми са много добри - доста са тихи. Сцеплението е чудесно (на сухо, магистрала, и на сутрешна слана).

Ще видим, като падне сняг как ще се държат.

А имам такива от миналия сезон, на сухо им е слабото място, на мокро и сняг е истината. По-нагоре писах, че не съм много доволен точно поради тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, mili 75 said:

Нексен са китайски боклуци безподобни. Най-заслужаващата си гума откъм цена качество за мене е Фалкен, японска гума около 215 лева се намира на бройка за 18 цола.

 

Колко стотин хиляди километра си карал с такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Preslito написа:

А имам такива от миналия сезон, на сухо им е слабото място, на мокро и сняг е истината. По-нагоре писах, че не съм много доволен точно поради тази причина.

WR D3/D4 са гуми за сняг. WR A3/A4 са гумите за България. При тях има и спортен характер, а на студен, сух асфалт са перфектни. Дори WR D4 245/18 не съм виждал.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още нещо цената зависи и къде е произведена гумата.Nexen е корейска фирма,но има завод и в Китай.В повечето сайтове където питах предлагат китайския вариант и той е с по-ниска цена.Иначе прочетох не-лоши отзиви за Nexen http://www.tyretest.com/summercar_tyres/nexen/index.html Влиза и в 10-ката за летни гуми на ADAC за 2013 г. http://fakti.bg/avto/62903-klasacia-na-letnite-gumi-za-sezon-2013?page=2 Чудя се дали да рискувам,но не и с китайския вариант...

Това е цитат от друг форум, като купувате Нексен, гледайте поне да е корейски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, mili 75 написа:

Има още нещо цената зависи и къде е произведена гумата.Nexen е корейска фирма,но има завод и в Китай.В повечето сайтове където питах предлагат китайския вариант и той е с по-ниска цена.Иначе прочетох не-лоши отзиви за Nexen http://www.tyretest.com/summercar_tyres/nexen/index.html Влиза и в 10-ката за летни гуми на ADAC за 2013 г. http://fakti.bg/avto/62903-klasacia-na-letnite-gumi-za-sezon-2013?page=2 Чудя се дали да рискувам,но не и с китайския вариант...

Това е цитат от друг форум, като купувате Нексен, гледайте поне да е корейски.


На моите пише че са произведени в Корея.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето, поне ще научат хората нещо от тази тема и като тръгнат да си купуват нещо ще бъдат по-взискателни и предпазливи. На мене за Фалкена също ми казаха, че имат три завода в Япония и един в Китай и ако бяха китайски нямаше да ги взема. Имайте предвид, че българския търговец взима най-големите боклуци, слага тройни надценки да не буди подозрение и ни щави яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиум марка с крив(бюджетен) модел, произведен в Китай/Сърбия и пр. определено е по-зле от неизвестна марка с топ модел. На всичкото отгоре само щото е 'мишлен' разбираш ли (кво ти пука, че е полски или унгарски) и струва почти х2.

Ако още не знаете:

http://www.prnewswire.com/news-releases/nexen-tire-supplies-original-equipment-tires-for-the-porsche-cayenne-300322435.html#continue-jump

 

В дадения размер в статията са 177 срещу 302лв? Еми сори, ама по-добре караш 3 сезона и нови, отколкото на всеки 7!

Освен марка е хубаво да се гледа и модел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама диана са вносител на nexen-а официален. Цената им беше повече от добра, ако изкарат 2 сезона ще съм доволен. Преди малко минах покрай суходол през големите локви, с 90-100 не ги усети колата ;) мойте са края на 2016та, корейско производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, nichirenshu написа:

Само първият сезон е така, после са си боклуци.

Не знам какъв нокиан си карал, моите на 3 сезона са перфектни. За база съм карал зимни continental, goodyear, dunlop, uniroyal и 8 години Michelin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...