Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Яворе, вчера питах в Авител за активен радар "заглушител" - човека силно се притесни от въпроса ми и взе активно да вдига рамена :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно камерите в патрулките работят със стария радар използван от години у нас...на X-band. Тия новите фешън стъкла обаче е вероятно да имат някакви метални примеси, които да пречат на радар-детектора да работи въобще или силно да му намалят чувствителността. Същото се получава, ако самият детектор е сложен много високо горе на предното стъкло, където често има затъмнена лента...

Just now, redalex said:

Яворе, вчера питах в Авител за активен радар "заглушител" - човека силно се притесни от въпроса ми и взе активно да вдига рамена :hilezh: 

 

Или иначе казано "Е те такова животно нема!" :hilezh

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що бре....масоните ще си купят модулни радар-детектори (антените ги монтират зад/на голямата решетка :hilezh: ) и ще си ползват и цветните стъкла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има активни заглушители, просто Авител или не предлагат или трябва да минеш през правилния човек, за да те снабдят с такъв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активни заглушители на коя честота??? Никой не предлага такова нещо официално, защото е забранено от закона. Неофициално не знам какви самоделки се предлагат и дали вършат някаква работа въобще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са забранени е ясно. Че не ги предлагат официялно също е ясно. 

Дали има такива - чувал съм и съм чел, че има, но никога не съм виждал :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз чувам всякакви легенди, но на практика никъде и никой не се е похвалил да има такова уредче, което да върши работа.....еле па за гражданска употреба. При военните може да има и някви разработки....ма и те издишат чат пак както писахме на предишната страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде бях мяркал че в някой щат в САЩ са разрешени (или по-скоро не са изрично забранени) въпросните radar jammer ма може и да се бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, Neotrace said:

 никой не се е похвалил да има такова уредче, 

Това е малко като да се похваля къде съм го заровил онзи дето изчезна безследно, след като закачаше жена ми ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранено е да имаш какъвто и да е радиопредавател на каквато и да е честота без свободните такива. Всички други подлежат на регистрация и норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Neotrace said:

. При военните може да има и някви разработки....

Ще....разработките на нашите военни са спрели при модемите с 300 бода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не визирах конкретно нашите военни, щото то армия на практика няма....за технологични джаджи се гледа по телевизията само в модерните екшъни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, PESHO OT MARS said:

някъде бях мяркал че в някой щат в САЩ са разрешени (или по-скоро не са изрично забранени) въпросните radar jammer ма може и да се бъркам.

Тоо линк дето съм постнал за Явор пише за САШ. Ако не те мързи го виж. В БГ кой закон забранява употребата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те сбарат с калашник в багажнита или у вас, ще бъде весело :) и тия 4-500 кинта ще ти бъдат едва първоначалната вноска за един доста дълъг наказателен процес :hilezh:

 

PS: Между другото набарах един STI Driver за 260 кинта, та ще го видя на живо как е със стационарните камери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
2 hours ago, iovkom said:

 

Ползвах по стария модел...Про 78. За всичко що е на Х-band е супер....за стационарните камери (К-Band) обаче е слабичък. Фронтално ги засича на 50-тина метра....ако си в гръб чак като ги изравниш или подминеш. На Ka не ми се е случвало да го тествам в България.

Като цяло е много приличен радар-детектор на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поразгледах "българският" Stealth RG300, който всъщност е долнопробна сглобка китайска техника, известен е още под имената Neoline X-COP, GENEVO ONE EURO. Прекалено много бърбори тая кака за какви ли не глупости :hilezh: отделно изработката е наистина доста нискокачествена. 

Гледам, че на подобна цена е Snooper 4Zero, който е пак с GPS. Някой има ли впечатления от него? Whistler с GPS май не видях :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, HannoSLM said:

тази тема всеки път като вдигнат цените за глобите за превишена скорост става доста активна :hilezh:

Щях да напиша същото вчера, но забравих :hilezh:

Тракия не ползвам, но на Хемус съм ги виждал с бинокъл(стрелят щом видят колата) в двете посоки.

В.Търново - Русе, също съм виждал подобна засада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам по ежедневния си маршрут 2-3 хранилки , които ме притесняват малко. С новите глоби , 1 път да се спася , парите няма да са дадени напразно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...