Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Разглеждам в момента американски (няма европейска версия) Uniden R1/R3.

Сегментира Ка на 10 подчестоти: https://www.vortexradar.com/2017/10/uniden-r1-r3-adds-ka-band-segmentation-with-firmware-update-1-31/

 

другите честоти (http://support.uniden.com/radar-detectors/) :

  • X-Band 10.525 GHz +/- 25 MHz
    • An older band, mostly used by automatic doors in supermarkets and rarely used by law enforcement anymore. You can eliminate this band by turning off X band in the menu.
  • K-Band 24.150 GHz +/- 100 MHz
    • A potential radar strike that could also be a non-radar law enforcement. Know the area as many police still utilize this band.
  • Ka-Band 34.700 GHz +/- 1300 MHz
    • Alert! It’s the police. One of the most common used bands by law enforcement today.
  • Laser 904nm, 33 MHz bandwidth
    • Alert! It’s the police. Higher law enforcement such as state troopers often use laser.

При 24.150 +/- 100Mhz да приема ли, че засича Multaradar XX, Robot...... примерно 24.080, 24.125?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох малко за Multaradar CD/CT.

Тези гадинки работят с честотна модулация и шарят из целия диапазон с ниска мощност.

Дали е въпрос на фърмуер или на хардуер засичането им не е ясно.

"Добрата" новина е, че за САЩ има одобрени такива радари и производителите за американския пазар ще трябва да се съобразят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с multaradar cd/t няма проблем с ескортс mtr, проблем са ми новите лазерни, които може само да се заглушат. Хващане не важи, защото когато писне значи си хванат, времето е 0,2секунди и няма как да намаляш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здавейте, аз също съм решил да си взема и см се насочил към Cobra SPX 7700. Някои ползвал ли е този модел и накво ви е мнението за него?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах два пъти покрай тринога, никаква индикация за каквото и да било.... Не знам дали работеше, защото нещо човъркаха и се суетяха двама милиционера без жилетки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Америка също са с лазери повечето. И там позлват "jammer". Не знам само ква е цената

Аз се отказах да пиша едно и също. Всеки втори пост е как еди кой си детектор щял да хване лазерните, даже се чудят защо не пищят кобри и пр. евтинджоси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, нещата загрубяват с триножниците.

За съжаление пак целия фокус е върху скоростта и то често в участъци, където има изкуствени ограничения.

В Събота ме изпревари една черна S4-ка през аварийната лента. Абсолютно безпричинно. Отлява ме изпреварваха с около 140-150, човека отдясно ме изпревари с по-ниска скорост.....като преди това си чоплеше телефона по магистралата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/15/2018 at 2:24 PM, krassi_110 said:

В Америка също са с лазери повечето. И там позлват "jammer". Не знам само ква е цената

Коментирано е тук и в другата тема $500 до $1000

On 3/15/2018 at 2:35 PM, netizen said:

Днес минах два пъти покрай тринога, никаква индикация за каквото и да било.... Не знам дали работеше, защото нещо човъркаха и се суетяха двама милиционера без жилетки. 

В "I see you KAT" са писали няколко души с висок клас детектори,никой не е успял да прихване триногата.

Не знам дали служителят има опция да "намали" ъгъла и вместо на 600м,да хваща на 200м да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорих с един катаджия и го попитах какъв детектор да си взема? Той отговори, че какъвто и да взема ако не е пуснал "лъч" няма да може да ме предупреди и ще предупреди едва тогава когато вече ме е засякъл. И в този смисъл няма файда от него.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/14/2017 at 10:57 PM, Mafyata said:

Нещо което разбрах днес : скоро ще слагат много нови стационарни камери. От стелт вече работят по обновяването и скоро ще има ъпдейт. Явно си имат връзка в кат и получават инфо преди да сложат камерите , за да няма изненади и да чакаме по няколко месеца за ъпдейт.

Стелт измислиха и цаката на лазерите - слагат някакви пластини на номера, които комуникират с радара. До колкото разбрах пластинити правят бела на лазера да не може да те измери, не разбрах само защо трябва да комуникират с радара. Само, че ще струват тези пластини майка си и баща си - доплащат се 1200лв. Обаче друг досега не е предложил адекватно решение срещу лазерите. И това с новите камери ми потвърждава теорията - тези пичове правят най-добрите и калибрирани радари за БГ пътищата и всичко друго е компромис.

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

879 евро и 995 евро (без ддс) - препоръчителна цена от производителя.

И съм 90% сигурен, че са незаконни и двете устройства ;)

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Vonko said:

Стелт измислиха и цаката на лазерите - слагат някакви пластини на номера, които комуникират с радара. До колкото разбрах пластинити правят бела на лазера да не може да те измери, не разбрах само защо трябва да комуникират с радара. Само, че ще струват тези пластини майка си и баща си - доплащат се 1200лв. Обаче друг досега не е предложил адекватно решение срещу лазерите. И това с новите камери ми потвърждава теорията - тези пичове правят най-добрите и калибрирани радари за БГ пътищата и всичко друго е компромис.

Ще е добре да се ограмотиш малко, не да пишеш небивалици.. Стелт за 1 месец откриха топлата вода, направо ще става невидим автомобила!

Начин има и е само един, 100 пъти се писа, има различни производители, но са еднакви. Иначе питай пак полицая, той ще те светне!

Без да съм чел какво предлага стелта, е повече от ясно, като заглуши - погълне лъча, което е незаконно, ще те уведоми за това, за това и връзката с детектора. Всички джамери работят така.

 

5 minutes ago, redalex said:

879 евро и 995 евро (без ддс) - препоръчителна цена от производителя.

И съм 90% сигурен, че са незаконни и двете устройства ;)

 

Това е ясно, две мнения няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, кой друг производител предлага цялата система с ГПС с детектор окомплектована и тествана с ъпдейтни на ГПСа за местните стационарни камери? Аз лично всеки път бих предпочел стелт заради тези неща.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С едно устройство няма да стане.

Сега като пуснат новите словашки на на К банд, ще видим как ще ги лови Стелта!

Само с ГПС няма да стане, освен, ако не са фискирани, просто до сега мобилни на К реално нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще почне да има повече информация и ще се знае с какво се засича

Това не е нещо ново, в САЩ се позлва от доста време

Освен това-ако някой се е зачел в сайта, тази камера е много хубава машинка с различни приложения, които могат да слжуат за оптимизация на трафика и реална трафик информация. Все опции, които липсват у нас, а биха били много удобни за да има по-малко задръствания, но уви.

 

Е тук разбира се, основно си я използваме за събиране на глоби.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като има по 1 такава в област за какво да я ползват?

Производителят на тези камери си е направил и продукти за засичането ѝ - добра търговска идея :)

 

Иначе универсалното решение е - лепиш си изолирбанд или зацапваш с кал някоя цифра на номера и дори и да те снимат - няма глоба, защото цифрите не се четат.

Проблемът е, че и това е незаконно и ще те глобят, а и изглежда грозно :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...