Jump to content

Монтиране на лостче за борд компютъра!


Ivelinch0

Recommended Posts

Колеги малко офф. Да не правя нова тема. Моето е 99 и нямам борд комп. Имам ли вариант да сложа и ккви са процедурите накратко? Искам да си цъкам моментния и средния разход за това го слагам. Не ми е от значение голям малък дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 1 минута, Vko8 написа:

Не ми е от значение голям малък дисплей.

Търси табло със същия часовник като твоя (аналогов) и FIS. Преди фейса няма "голям" "малък",  или има или няма FIS. Буксата (третата) също е различна (червена) и като цяло навръзването е по-пипкаво (в събота го правих на колега и утрепах едни 3 часа за да го направя по учебник).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аналог съм да.  Първата снимка е на табло като моето, само, че съм дизел. Втората е на таблото коеот трябва да търся ли?? 

post-62510-0-53570600-1417788295.jpg

026429132.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв разумен начин да се намали яркостта на китайски дисплей за ФИС-а?Понеже свети осезаемо по силно от останалата част на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може с подходящото полупрозрачно фолио върху него.

Тошков ми подшепна таз малка тайна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, преди време си смених таблото и сега съм с борд и голям фис но човека, който ми го смени не знаеше как да изключи тези лампи за изгорели крушки на стоповете и късите и течност за чистачки. Доколкото разбирам трябва да се свържат съответните пинове (14,15,16) от сивата букса към маса, но аз не разбирам от подобни неща и не смея да го направя сам. Затова ако може да ме насочите към някой от Варна да извърши тази процедура или да ми кажете стъпка по стъпка как да го направя сам.  Колата е а3 8л 2001г. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиновете на сивата букса са надписани.Както вече си разбрал кои са пиновете,свързваш ги към минус и спира да показва тези индикации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте, бих искал да попитам ако си взема километраж с борд компютър и лостче с аналогов часовник, карам Ауди а3 1999г. Какво трябва да се преправи за да заработи успешно, и какво става с имобилайзера? Маха ли се или се убочава на ново? Ще съм благодарен на тези които помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по старите табла третата букса е червена и там свързването на лостчето сигурно е по различен начин. Освен това има и обучаване. Твоето табло сигурно е от второ поколение и можеш да потърсиш в google относно обучаването (immo 2 cluster swap). Мътно ми е с тия имобилайзери, аз например съм с дигиталният часовник и незнам immo 3 или 2 съм. И през VCDS се опитах да разбера но нямам записан VIN-а на колата.
В 17-instruments ми изписва това:

          XXXXXXXXXXXXXXXXX                                  AUZ5Z0B3045045 

Тук до колкото знам трябва да е VIN,  а това трябва да е сериен номер на имобилайзера.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с един въпрос... :hilezh: Ако се монтира бензиново табло с голям ФИС (3та генерация) на дизелова кола (която е била с 3та генерация Jaeger, малък ФИС) и се смени циферблата на оборотомера на бензиновото табло с такъв за дизел, може ли да се програмира така, че да отчита правилно оборотите на двигателя? :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но трябва да се извлече файлът на таблото, да се преработи и отново да се налее в таблото.

Ето и нагледен пример, как се прави:

В постът направих редакция на километрите да се движат по европейски циферблат (а не по английски), но и с оборотите по същия начин се преработва файлът, но на друго място и с други стойности.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала! :flehan::flehan::flehan:

 

Не че ще мога сам да го направя всичкото това, но поне да имам представа какви са възможните варианти, че с тия табла и ФИС-ове и намирането им при 8L си е един голям... папур. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е намирането, знам. На колега от работата вече година му търсиме фейсово табло VDO и дизел, на нормална цена... А той понеже си е инат, не иска бензиново или англичанка, а аз да му отравя файлът да си ползва циферблатите. Ама той си знае.... Търси оригиналното ..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Няма как да не се похваля с оригиналдЪ дизелово, фейсово, европейско VDO с голям FIS... :D Естествено с изключителното съдействие на @bsdnikolov !!! :flehan::flehan::flehan: 

 

 

2018-01-25 12-25-08 81bf1159.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето му сложих и метални рингове.Много яко се получи.

Sent from my TC55 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Citizen8200 написа:

Няма как да не се похваля с оригиналдЪ дизелово, фейсово, европейско VDO с голям FIS... :D Естествено с изключителното съдействие на @bsdnikolov !!! :flehan::flehan::flehan: 

 

 

2018-01-25 12-25-08 81bf1159.jpg

Най-търсеното нещо в тея а3 ки в последно време ,толкова рядко се срещат , че мислех че няма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Темата е много полезна, ще е хубаво bsdnikolov ако намери време някои ден да сподели свързването при по старите табла с червената букса. Има доста хора които са с по стари А3-ки и преминават на големия фис. поне всичко да е на едно място. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 25.01.2018 г. at 23:05, Sashop4o написа:

Най-търсеното нещо в тея а3 ки в последно време ,толкова рядко се срещат , че мислех че няма :D

Ехееее, искам и аз такова... :) Моля за съдействие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...