Jump to content

Виене от хидравликата


Papi123

Recommended Posts

Колеги, имам проблем с хидравликата, преди се чуваше едно приглушено виене в движение при лек завой. След смяна на масло и наливане за добавка проблемът почти изчезна. Сега пак чувам същият звук обаче лошото е, че го чувам и когато карам в права посока или просто при съвсем леко завиване, прави ми впечатление, че дори когато карам с 40-60км когато асфалта е леко неравен при неравностите също вие леко. Помпа ли ще се окаже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че не е от зимните гуми?  Аз чувам лек шум от хидравликата като въртя на място.

Иначе откакто сложух зимните гуми си вие бая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешко, не е от гумите аз самото виене го усещам и във волана. Няма насичане на воалана или пък да е станал по-твърд, само звука. Хидравличното масло е под минимума на разграфението за студен мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му долях веднага, въпроса е,че когато го сменях налях точно и сега пое 40гр. Нормално ли е за 6 месеца да изгуби 40гр. масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че беше края на април. Може и аз да съм се объркал нещо при наливането. Сега ще следя и ще видим. Иначе виенето си го имаше и преди да сменя маслото и да налея добавка като след смяната намаля, а нивото тогава си беше окей. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да вие, ако отнякъде смуче въздух, ако не е на втулка може да има лагерче отпред. Отвори хидравличната помпа и виж дали има надрано, ако е втулкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...