Jump to content

Много висок разход


ИванD

Recommended Posts

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Айде и аз да зардвам Шпека и Явор. Мойта печка вчера в София ми даде разход 33,5/100 при 8/100 по каталог. Аз не виждам проблем, очаквах го предвид състоянието на улиците и трафика. Но мога да ми е гадно, ако ще ви успокои :)

Минимума, който съм постигал, е София-Мюнхен със среден разход 7,0/100. В София градско е абсурд да падне под 11. Или аз не умея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя тоалет е на 11.1 чисто градско за последните 400км. Всеки ден карам малкия на детска в Симеоново и работи на място по доста време. Пълен сток с ДПФ. Ми не харчи 20/100... Уикенда ще мръдна малко селско и веднага ще падне под 10. Нормално за 1.9т кола със хидро автомат и 4х4. Субару Аутбек 2008г, 3.0 бензин при същия режим ми харчеше 22. Съответно съм сигурен, че 4.2-ките у форума връщат в резервоара и гънат асфалта на старт, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичовете с 4.2ките така като ги гледам следващата им кола ще е БнВ. То няма тема, в която те да не са супер компетентни и супер тарикати и винаги най-напред. Успех в живота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Един_Луд написа:

Айде и аз да зардвам Шпека и Явор. Мойта печка вчера в София ми даде разход 33,5/100 при 8/100 по каталог. Аз не виждам проблем, очаквах го предвид състоянието на улиците и трафика. Но мога да ми е гадно, ако ще ви успокои :)

Минимума, който съм постигал, е София-Мюнхен със среден разход 7,0/100. В София градско е абсурд да падне под 11. Или аз не умея.

Счупена е нещо да знаеш.:hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Passi, твоя пасат да не харчи 6/100 сега зимата? И моята сутрин дава максималния 40.7/100 докато изкарам от квартала, но докато загася в офиса пада на 10-11. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Пасат градско никога не съм го засичал,но извънградско ако го карам със 140-160 харчи колкото хората тук обявяват за 3.0 ТДИ куатро автоматик.:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Passi said:

Моя Пасат градско никога не съм го засичал,но извънградско ако го карам със 140-160 харчи колкото хората тук обявяват за 3.0 ТДИ куатро автоматик.:gruebel:

 

E кво се чудиш? 3.0 ТДИ с 90-100 и 140-150 разликата в разхода е половин кило.. на сто коньовите бегачки разликата е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, nichirenshu said:

Не връщат, колкото сипя се изхарчва, но и никъде не се хваля с икономия.

 

Ми аз поне не твърдя, че 3.0тди харчи малко... Добър компромис е, като навлезнат електричките тогава ще лафим за кпд. Просто не разбирам защо във всяка тема за висок дизелов разход се включват 4.2 бензинките от разнообразни раздели на форума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, Passi said:

Е това не го знаех.:hilezh: 

 

Кое не знаеш? Че колите с по-малка мощност харчат повече при по-висока скорост? С 200 км/ч 3.0 тди харчи към 10, 1.9 тди колко харчи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че пишете страшни небивалици за разхода и някой ще вземе да ви повярва и ще тръгне по сервизи и сервизчета да му направят колата да харчи като тия във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих догоре от омв с премиум дизела,минах точно 150 км с 30 литра нафта,пада се 20 на 100.Само градско.Колата седи на улицата,студена е,паля я за 10 минути сутрин да загрее и да изчистя снега.Подкалниците са пълни с лед,стържат в гумата,допълнително съпротивление.По колонка и компютър разликата е на 52 литра 500 милилитра,приемам го ,че няма грешка.Лятото ми дава 12-13/100 градско в големите градове София,Варна и Бургас,и около 15-18 /100 в Стара Загора,извънградско е 8,5 на магистрала минимум,при 160км/ч дава около 9,5.Приемам разход 20/100 зимата в града за нормален.Колата основно я гледам е на 2 скорост.Дюзите ако се сменят с нови,разхода според изчисления и таблици,би трябвало да падне с около 16%,всеки може да си сметне заслужава ли си.А за премиум дизела мога да кажа,че разхода е същия,но спира да дими и мирише.Даже доста прецакани дюзи с премиум дизел доста се пооправят откъм димене,омв и авиодизел.Пробвал съм многократно.Слагам обикновен дизел и добавка,почва да дими след някакво време ама яко.Минавам на премиум и след 2-3 резервоара спира и се оправят нещата.Без дпф,катализатор,вихрови клапи и егр съм.Благодара на Стефан Крематора,че ми ги махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

чета с интерес темата, вече нямам 3.0 ТДИ, но по спомен разхода рядко ми беше под 15/100 в 35,000 град с 5 светофара на кръст.

Някои неща, които съм чел по форумите.

- възд.филтър - зимата в София според мен трябва да се сменя на 8,000 км. макс

- горивен филтър? -  с оглед качеството на нафтата

- налягането на гумите проверявате ли го?

- ако средната скорост по борд е < 30 км./час, няма начин да имате нисък разход. Мисля че средният разход градско по книжка се измерва като се кара с 52-3 км/ч на равно, без резки ускорения или спирания, на напълно загрят автомобил. 

При 3.0 ТДИ 224 к.с. бях сменил бензиностанцията и си спомням, че разхода бе паднал с около 1.5 л./100, но не повече, измерено на една и съща колонка. Премиум горива никога не съм слагал...

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да е разход се измерва само във въздушни тунели :) така че каквото пише по книжка добави поне още 5л от горе,онзи ден гледах представяне на новото rs6 avant на което по книжка му давали че харчи 13л/100 само че тестовиците казаха на книжка и производител вяра да нямаш,харчи над 20л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днеска температурите са положителни,улиците в града са чисти,в града разхода си беше около 15-16,карах си с 50-60,нормално.Извън града навъртях стотина километра,чисти пътища-8 на 100,нормално.Няма начин 20-30 см сняг и да караш на втора,да не закъсваш никъде,и да е под 20/100 според мен на къси разстояния и студена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз при съмнение за разхода гледам какви са ми показанията при спокойно каране на 90-100 по темпомат. Ако тогава ми се стори висок тогава почвам да го мисля. Другите измервания градско, магистрално със 160 и т.н. много варират и трудно могат да се ползват за база за сравнение. При 90 -100 много са малко страничните фактори, които оказват влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми моята кола такива са и разходите,смея да твърдя,че всичко и е обслужено и направено по правилата,ако се сменят дюзите,може разхода да падне с максимум 16% според разни сметки и таблици.Сигурно има разлика в разхода от кола до кола от един и същ модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви трябва да са условията 3-ка БМК да удари 20/100... За съжаление в най-големите студове, моята беше при бояджията и не мога да дам сравнение, но през останалото време от както паднаха температурите разхода ми се е вдигнал с 0.5-1л, което е много образно казано, тъй като винаги си ми е 13-14/100. Утре ще слагам нови дюзи и скоро ще мога да кажа, колко точно се отразяват на разхода, но бих те посъветвал да погледнеш изпускателната система да не е запушена нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...