Jump to content

Мнение S6 C5 конкр. обява


Recommended Posts

Здравейте, погледнах тази обява

http://m.cars.bg/c1935569

, че стои отдавна. Някой случайно да има лични впечатления за нея, или конкретно по снимки, ако може да ми дадете някакъв съвет. Благодаря Ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километража е на 170к, в обявата е на 270к. С6 за тия пари вероятно ще го купиш още 1-2 пъти. ФИС-а е станал на линии, което за тия коли е слабо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинска такава кола почва от 10к! За 6 може да уцелиш хубава колкото може да уцелиш и тотото....

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се предлага отдавна. За първи път беше обявена за продажба преди повече от година. Ако не се лъжа, сменя собственици като носни кърпи. Първо се продаваше за 6000 лева, после стана 6500, после беше на ВИП обява на 9000 лева, сега пак е на 6500.

Със сигурност има някаква драма. За тези пари не можеш да купиш читаво А6 Ц5 с 4.2, а какво остава S6 и то с газ.

Цената е нормална при условие, че има тръгнал автомат, че не е обслужена, че има теч на масло, стари дискове и накладки, гуми на 15 години, не са плащани данъци и такси и т.н. Но ако е така, буквално ще я платиш още веднъж и не знам доколко си заслужава.

Ако беше читава, още утре бих я взел за тази символична за S6 цена. Колата може да е вече на години, но една бърза справка в мобиле.де ще ти даде представа колко е реалната й цена.

Когато избирах моето А6, направо се бях отчаял. Пазарът беше пълна трагедия. Тръгнали автомати, счупени вихрови клапи, брутални харчове и течове на масло, вървеж като 130 коня дизел, прекъсване при работата на мотора, забиване, заминали дебитомери, скъсани, протрити и уморени салони, външни удари, светещи чекове, АБС-и, китайски гуми с ДОТ, по-стар от 5 години, неплатени данъци, нередовни документи и т.н.

Толкова бях претръпнал, че изгорелият ФИС на таблото ми се струваше като екзотична подробност, която не заслужава внимание, хахаха.

 

Редактирано от 150hp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, отиди и виж колата.. Това тук са само хипотези (освен констатациите за километрите и фиса)

Такава кола се продава трудно извън София на такива години.

То разни проблемчета сигурно ще има, но всичко драматично може да се хване при един оглед, тест и диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Написаното не е с цел да го разубеждава или отказва, а да внесе известна доза реализъм. Да, хипотези са, но е хубаво човек да ги знае, защото, от една страна могат да излязат скъпо струващи и златни хипотези, а от друга - да знае за какво да е нащрек. 

Хубаво е и да се знае, че в днешно време почти никой не прави подаръци и няма да ви продаде нещо без пари, защото имате хубави очи, или защото сте Гошо от София.

Колата трябва да се погледне от някой, който е в час. За София изборът е лесен, но за този район, в който се намира колата, нямам идея. Нека колегата си проучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, точилар said:

Проблема е, че съм от Варна, идва ми малко далеч... 

Еми направи си екскурзия.

Не е толкоз далеч, магистрала е повечето.

10 minutes ago, 150hp said:

 

Написаното не е с цел да го разубеждава или отказва, а да внесе известна доза реализъм. Да, хипотези са, но е хубаво човек да ги знае, защото, от една страна могат да излязат скъпо струващи и златни хипотези, а от друга - да знае за какво да е нащрек. 

Хубаво е и да се знае, че в днешно време почти никой не прави подаръци и няма да ви продаде нещо без пари, защото имате хубави очи, или защото сте Гошо от София.

Колата трябва да се погледне от някой, който е в час. За София изборът е лесен, но за този район, в който се намира колата, нямам идея. Нека колегата си проучи.

Отлично разбирам колега, но цената е добра. А тия са козметични забележки. Ако няма драми по механиката и електрониката може да се закупи от ентусиаст и да се докара до добро ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без въобще да гледам колата, само като видя така написана, ми става ясно какъв човек е собственикът й.

Никога не бих отишъл на оглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз продавах една много читава кола в този клас над година. Всичко зависи от цената в крайна сметка и от това в кой град живееш.

2 minutes ago, Pagemakerboy said:

Без въобще да гледам колата, само като видя така написана, ми става ясно какъв човек е собственикът й.

Никога не бих отишъл на оглед.

Еми добре. Дай два пъти повече за някоя обява дето е по-читава :D

Аз пък съм се убедил че дори и обявата да е читава, колата може да не е. На вид перфектно Ауди  по снимки се оказа, че е удряно все едно с кирка по всички панели. Електрониката правеше проблеми и т.н. При това не беше евтина.

Втори път съм се разкарвал до Враца за един мерцедес, дето на снимки беше слънце. Като отидох, джантите бяха други, а задния мост беше 2 пръста напред.

 

Та решил ли си да търсиш от човек кола трябва да обикаляш много. Или да чакаш някой нов внос, барим на запад някой е поддържал.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, точилар said:

Здравейте, погледнах тази обява

http://m.cars.bg/c1935569

, че стои отдавна. Някой случайно да има лични впечатления за нея, или конкретно по снимки, ако може да ми дадете някакъв съвет. Благодаря Ви предварително! 

Пиши на някой колега от Асеновград или Пловдив да й хвърли едно око.

Но и ти трябва да си готов да даваш пари по тази машина, все пак попада в графата екзотика и някои неща ще са само нови или оригинални нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спиди такава кола за такава цена 99 процента е навес събран от три други! Това е реалноста на пазара в бг, а че ти си имал читава нищо не доказва! Има хора целят лотарията.....ама колко са?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колко трябва да,струва та да не е навес :blush: щото според мен търсенето на такива коли е малко и продажбата не е най-лесното нещо. Ако беше някои пробит дизел ще замине от раз :hilezh:. Може човека да не може да я държи колата по някви причини...примерно там зима няма едни зимни гуми за тва коле и фалит ,данъци и т.н ако желаеш този модел трябва хубаво да си направиш аритмериката

 

 

Редактирано от arbiter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора предпочитат да дадат повече пари, разчитайки че ще попаднат на по-запазен екземпляр, други взимат нещо евтино, с ясен проблем и с идеята че ще се прави. Въпросът е колко пари му се дават на автора на темата. Ако се таи надеждата да се дадат тия 6500лв и после само газ, ясно е че няма да стане. Както вече казаха някои колеги, трябва качествена диагностика и след това да се почват пазарлъците с продавача. Във форума има доста информация за модела - слаби места, цени на части и ремонти и т.н. Може да се направи груба сметка колко дълбок джоб трябва за такава ретро бегачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, manoleo said:

Някои хора предпочитат да дадат повече пари, разчитайки че ще попаднат на по-запазен екземпляр, други взимат нещо евтино, с ясен проблем и с идеята че ще се прави. Въпросът е колко пари му се дават на автора на темата. Ако се таи надеждата да се дадат тия 6500лв и после само газ, ясно е че няма да стане. Както вече казаха някои колеги, трябва качествена диагностика и след това да се почват пазарлъците с продавача. Във форума има доста информация за модела - слаби места, цени на части и ремонти и т.н. Може да се направи груба сметка колко дълбок джоб трябва за такава ретро бегачка.

Ами да, това са вариантите. Да не кажа, че е по-добре да я вземеш с проблем в повечето случаи.

11 minutes ago, arbiter said:

И колко трябва да,струва та да не е навес :blush: щото според мен търсенето на такива коли е малко и продажбата не е най-лесното нещо. Ако беше някои пробит дизел ще замине от раз :hilezh:. Може човека да не може да я държи колата по някви причини...примерно там зима няма едни зимни гуми за тва коле и фалит ,данъци и т.н ако желаеш този модел трябва хубаво да си направиш аритмериката

 

 

Това също може да е така. За това се ходи да се види, пазар и т.н. Но на тия години ще си има какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо може да се види достатъчно за да разбереш дали има смисъл да я купиш с презумпцията, че евентуално няма да минеш 10-11к с ремонтите, колкото струват другите. Вече че може да е напразно разкарването, може но и за скъпа може да е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, телефоните станаха по 5+ мегапиксела най-евтините, но забелязвате ли ,че обявите продължават да ги снимат с нещо, което е от преди да измислят Нокия 3110 Classic?

Тва е МНОГО интересна тенденция в обявите за стари коли, тази не прави изключение.  Не е зле някой колега в региона да я види да помогне на колегата. Аз съм помагал с първоначален оглед на доста хора от форум преди години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - Станимака не е голямо разстояние, ако някой има път може да й хвърли едно око, дали си струва да тръгвам от Варна за оглед. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, SpeedyMan написа:

Колеги, телефоните станаха по 5+ мегапиксела най-евтините, но забелязвате ли ,че обявите продължават да ги снимат с нещо, което е от преди да измислят Нокия 3110 Classic?

Тва е МНОГО интересна тенденция в обявите за стари коли, тази не прави изключение.  

 

Това е от сайтовете за обяви НЕ Е от мп. или от телефон апарат и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съм пускал хубава снимка си излиза пак добре, не е така замазана. Сайтът намаля резолюция, ама чак толкоз не може да срине детайлността и да замаже изображението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел продаде такава еС6,само че с ръчна скоростна кутия в добро състояние за 7х.лв .Колата беше добре гледана,без пестене,а я продаваше повече от година,обадиха му се не повече от 5 - ма души за година,като последния я купи. Просто за такъв тип автомобил,няма търсене. Така ,че не само цената е определяща за автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално такъв тип автомобил да няма голямо търсене. Все пак всеки не може да си позволи да поддържа такава кола. Като сметнеш данъка, маслото, застраховката на година и гумите, и отидоха 2к лева.

На снимки, почти не можеш да разбереш за забележките на една кола. Имало е случаи да ме грабне много по снимки, отиваш на живо и почваш да цъкаш със уста, как си е разкарвал за тоя поройник.

Затова ако не те грабва колата, не виждам смисъл да ходиш. Щом се питаш дали да идеш, или пътя ти е много въобще я забрави.

Малко са хората, дето ще се вдигнат от Пловдив до Варна, за да ти гледа кола.

За мен тази кола не си струва.

Много ще ме нападнат сега, ама си личи поройника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...