Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги имам ауди а6 4ф 2008 претърпях ПТП и  сега е  в сервиз за ремонт от каското ще подменят и 2 те гуми заради удара имат лиспсващи парчета от тях.  Въпроса ми е размера ще еднакъф но марката различна на 2 гуми имали проблем за 4x4 ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нищо им няма  най много  да почне  да вибрира  като , прави като си завил волана , да ти се включва ASR   като я настъпиш здраво и такива работи ...  и дада нищо им няма .  То на коли с абс има  предписание да са с еднакви гуми , какво остава за 4x4 . Така и така ще купуваш нови гуми не можеш ли да намериш същия модел  това , че са 5к по стари не е проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е с 4 еднакви по размер гуми момента но 2 сега са  с щети слет птп  каското ще смени само 2 с щети или аз трябва да взема още 2 или трябва да карам 2 от каското квит вземат и моите старите които са като нови размера ще еднакъв просто няма да са една и съща марка и предполагам шарка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарката е ясно, че ще е различна, щом марката и моделите са различни.

Но имаш ли гаранция, че гуми "един размер", но различен производител, са наистина еднакъв диаметър?! Нямаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, ти си спукал предна и задна ли? Ако е така слагаш останалите две на един мост и взимаш две нови за отпред. Каква е драмата?

мислих, че на един мост ще слагаш различни гуми, това не е добре, но пак някои ще кажат, че няма драма :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Passi написа:

Ще вибрират и ще се включват само легендите преразказвани от технически неграмотни лица.

 Хайде малко по спокойно с технически грамотни и неграмотни ако обичаш . Този форум не мисля , че  е бг.мама.. . Гумине от  различни производители  макар и с еднакви размери  не са абсолютно еднакви и никой  производител няма ангажимент да са еднакви. Различните гуми имат различна тракция . 

А до колегата така и така ще ти плати каското защо не вземеш 2 нови като тези с който ти е сега колата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати драмата за 2 гуми :D

Казваш да ти изплатят някаква сума за гумите,купуваш си 2 нови същите и ги слагаш,кое му е толкова слажното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко км сменяте маслото на 3.0 дизеляк? В момента съм почти на 10к - 0w30 или 5w30 507.01 мисля беше за дпф

в MMI ми показва още 5600км, т.е. на 15к?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сменям на 10к 5-30 карам но съм без дпф. 

Маслата в Бг са много зле и не ми вдъхват доверие...... 

Редактирано от MaKaTa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ivo.petkov написа:

 Хайде малко по спокойно с технически грамотни и неграмотни ако обичаш . Този форум не мисля , че  е бг.мама.. . Гумине от  различни производители  макар и с еднакви размери  не са абсолютно еднакви и никой  производител няма ангажимент да са еднакви. Различните гуми имат различна тракция . 

А до колегата така и така ще ти плати каското защо не вземеш 2 нови като тези с който ти е сега колата.

 

Потвърждавам, че има значение! Карал съм две еднакви отпред, две еднакви друга марка отзад, четрите с еднакво износване - имаха точно 6мм. Ужасни вибраци при ускоряване, виене на дълъг път.  На "техническите грамотни" лица ще кажа, че еднакъв размер гуми на два производителия може да има разлика от над сантиметър в диаметъра на колелото, както се оказа при мен след като замерих диаметрите. Ясно е, че винаги гумите изминават различно разстояние, но има допустимо отклонение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакъв размер гуми 225/50/17 на два различни производителя са различни по диаметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

На колко км сменяте маслото на 3.0 дизеляк? В момента съм почти на 10к - 0w30 или 5w30 507.01 мисля беше за дпф

в MMI ми показва още 5600км, т.е. на 15к?

Моята като я взех я обслужих  в ауди , там ми сложиха лонглайв   и е на 30к или 2 години   5w30  . Малка подробност като се разрових обаче 30к  ако е на магистрала ,  смесен режим в Бг + задръстванията  макс на 15к . 

За гумите хората не напразно  дават препоръки за еднакви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...