Jump to content

Съвет за А6 C5


Recommended Posts

Здравейте колеги, мисля да сменя А3-ката с C5. Моля някой ако има наблюдения да изкаже мнение като цяло за C5-те, здравина, надежност и съответно кой е най-хубавият двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто той, през 2017 година, когато все повече навлизат електричките, още си харесва трактори и иска да го посъветва да си вземе трактор а не бензин, но почва да овърта от далече ;) 

 

Зависи какво се иска от колата:

Ако собственика е разумен, най евтино е 1.8Т на газ. 

След него е 1.9ТДИ , но такъв под 400-500К км има, но никой не го е виждал

Ако си повече спортист взимаш 2.7ТТ с ясната идея, че който си има брада си има и гребенче и откъм поддръжка и откъм разход

Същото важи и за 4.2 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Fitil4o е прав. Разумният избор, е 1.8Т с газ. Въпросът е, че такава комби, ръчка и кВатро трудна работа да намериш. 

 

Дай малко разяснения какво се очаква от автомобила и като пътно поведение и като разход на гориво и като поддръжка, защото има балкан разлика между 1.9TDI и 4.2 бензин. :)

И дали държиш на седан или комби, също така 4х4 или и предно те устройва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Като цяло, дали ще е комби или седан няма да е основен фактор при избора, мисля, че също така дали да е 4х4 или само с предно пак няма да е основен фактор. Двигателят който мисля, че най-много ще ми допадне на мен е 1.8т. Версията с 1.9тди съм я виждал само в А3 и там ми харесва как се държи мотора. От автомобила очаквам най-вече да е надежден и здрав.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Мартин. написа:

Като цяло, дали ще е комби или седан няма да е основен фактор при избора, мисля, че също така дали да е 4х4 или само с предно пак няма да е основен фактор. Двигателят който мисля, че най-много ще ми допадне на мен е 1.8т. Версията с 1.9тди съм я виждал само в А3 и там ми харесва как се държи мотора. От автомобила очаквам най-вече да е надежден и здрав.

 Значи 1.8Т с газ е варианта. Върви прилично, лесно се засилва, ще те вози евтинко ако е на газ и обслужването е поносимо. 

 

Щом не е важно дали е седан или комби и дали е 4х4 или предно, тогава гледай да намериш някоя в максимално добро състояние с оглед на бюджета ти и с най-много глезотийки. Но наблегни на техническото състояние, де. :hilezh:

 

Автомат по-скоро недей. :) 

 

Успех с търсенето, пиши ако/като решиш нещо. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега, а някакви слабости по окачването имат ли? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aлуминиево е. В зависимост какви части са сложени в момента на колата (защото няма как вече да е с оригиналните носачи) , може да издържи много, или малко. И в зависимост как я караш. Та е малко относителен въпрос. На А3ката ти е по-здраво и просто окачването. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6 c5 е една много благодарна кола. Карам втора такава и във вариант 1.8т + газ няма нищо страшно като поддръжка. Като цяло са корави машини. Гледай добре да не уцелиш гроб, нищо че е бензин отново под 3-400к км за мен е мираж да се намери. Темите за 1.8т са много и ще ти стане ясно, че мотора е корав. Окачването няма драма също, цените са съпоставими с други марки. 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването е достатъчно здраво дори за нашите пътища. Вече втора кола карам с това окачване е съм доволен. Сегашната е с голям мотор(съответно повече тежест върху предницата) и не съм барвал почти нищо. И да има начин да е още със оригиналното окачване, схванах се като видях, че моята е със заводското, но момчетата в сервиза казаха, че не е рядкост това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятаи какъв изспосляк я карал щом не е сменял нищо толкова  години...Та по темата вече сме 2017 година.Ако ще се възскресяват мъртъвци е друг въпрос.Не е никак лош модела ама е тотално остарял.Явно имаш пари за наливане във каца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, valio 323 said:

Смятаи какъв изспосляк я карал щом не е сменял нищо толкова  години...Та по темата вече сме 2017 година.Ако ще се възскресяват мъртъвци е друг въпрос.Не е никак лош модела ама е тотално остарял.Явно имаш пари за наливане във каца.

това за старостта е доста относително честно казано....те и камаро имат модел от 67-68 дето е МЕГА остарял ама хората си ги карат и дават луди пари за тях... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многораменното окачване отпред е здраво,а не от кашкавал както го изкарват някои хора.Просто в нашата страна няма пътища,иска се пазене.

Но в чужбина хората не монтират Беса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...