Jump to content

Ксенон или LED?


Southpaww

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Кое от двете е с нови лупи? 

Ксенона или LED крушките.   

За ме ксенона е по-добре, от повече време се предлага и качеството се подобрява. LED крушките сега навлизат и още са...... 

Това е мое мнение , което не е закон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED крушките са навлезли 62-ра.

 

...а Мариан има предвид това:

4XiqWIU.jpg

 

Светодиодните крушки са по-добрата технология от газоразрядните. Имат по-дълъг живот, безинертни са, по-студени, по-икономични (по принцип, защото при 35 вата се изравнява КПД-то с това на ксенона (отделена топлина).

Основно проблемите им при незаводски монтаж са

- големия корпус, поради активното охлаждане

- изключително извън фокус на рефлектора, който е бил предназначен за точков източник на светлина

- фалшивата мощност

 

И да се върна на снимката по-горе - това не се оправя с по-мощна крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се включа леко така по въпроса... Мойте къси бяха ......абе, просто не бяха, нямаше ги, точка. След намесата на колега от форума /няма да му казвам името, той си знае кой е/ аз прогледнах. Рециклиране на фарките и всичко си идва на мястото. И аз се бях замислил за ЛЕД, ама сега не ща и да чуя. Да не говорим, че тия крушки с активното охлаждане няма как да се съберат в капачката на фара, на която и да е С5-ца.

Ще се възползвам и да благодаря на колегата, заради който прогледах, че в тоя дъжд дето се изсипа като си зимах фарките, даже не можахме по 2 думи да си кажем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MOON Понеже и мен ме чака подобна интервенция, сподели ориентировъчна цена за 2та фара ? :)

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сам си разглобиш фарките и пратиш лупите в Стрелча, не вярвам да ти излезе повече от 50-60лв.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фар ли това? Щот не е толкова евтино, отделно имаш и доставки в двете посоки, губиш време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Явно всички C5 ци са така.Какво ли не слагах на мойта за да просветнат тия фарове но ефект нямаше,то бяха ксенони,то бяха Led крушки и тн.Явно найстена лупите са заминали.60лв някъде мисля излиза рециклирането на двете лупи с Евертлак но се чака около седмица и това ме спира да ги пратя.Иначе ефект има и то голем поне според хора който са си рециклирали фаровете.

,LED крушките който слагах се събрахаа отзад във фара и всичко си беше като оригинално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/13/2017 at 6:25, martin_ganev написа:

Явно всички C5 ци са така.Какво ли не слагах на мойта за да просветнат тия фарове но ефект нямаше,то бяха ксенони,то бяха Led крушки и тн.Явно найстена лупите са заминали.60лв някъде мисля излиза рециклирането на двете лупи с Евертлак но се чака около седмица и това ме спира да ги пратя.Иначе ефект има и то голем поне според хора който са си рециклирали фаровете.

,LED крушките който слагах се събрахаа отзад във фара и всичко си беше като оригинално

Дали можеш да качиш снимки на ЛЕД крушките, които си слагал и се побират без преправяне. Предварително благодаря!

Редактирано от ombri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм слагал ЛЕД-ове за проба дали ще се побере,побира се че и остава място до капака....но се чудя дева тоя въздух де ще отива като капака е затворен отвсякъде :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте мнение по-добре ли светят от халогенни крушки и стават ли за постоянни къси? Питам защото моите сега са с халогенни и светят доволно, но при това постоянно светене ме е страх, че ще опекът лупите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/18/2017 at 23:16, Denyo написа:

Колега и аз съм слагал ЛЕД-ове за проба дали ще се побере,побира се че и остава място до капака....но се чудя дева тоя въздух де ще отива като капака е затворен отвсякъде :nixweiss:

 

Всеки фар си има отвор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли :nixweiss: Аз като гледах капака лягаше плътно,явно са негде другаде скрити :lupe:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...