Jump to content

Джанти-Гуми-Размери


Soulkey

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам Ауди А6 4ф, 3.0 ТДИ / 232 2007.

 

В момента карам с 19 ки джанти, но за зимата искам да си сложа 17 ки с по малки гуми, да речем ( 17/50/225 ), защото с 19-те трябва да сложа 19/35/255 а са много широки за зимата.

 

Въпроса ми е следния, след като 17/ 5х112/7,5 ми отговарят на всички изисквания, това че са ЕТ35 проблем ли, по принцип 16-ки джанти са от ЕТ40 до ЕТ50, но не се споменава дали ЕТ35 може да стане или неможе.

 

Та ще имам ли проблем с 17 ки ЕТ35 или не? Ще е хубаво и малко разяснение за ЕТ то. Не ме препращайте към други дискусии, моля за отговор тук.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем може да имаш със спирачните апарати, особено ако си на 347мм дискове отпред. Ако правилно си спомням схемата ЕТ35 значи че спиците са по-близо до центъра, съответно до апаратите. Отиди при гумаджия където имат яко джанти и ги помоли да пробвате някоя на същия или близък офсет, за да си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 18ки ЕТ45 и 30 мм фланци. Това май прави ЕТ15. Троши подкалници, драска врати от камъчета и цапа колата супер бързо, иначе проблеми няма.:) В темата за джантите съм обяснил по-подробно. ЕТ35 ще е добре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква разлика в това как ще седят джантите. Окачването и размерите са едни и същи.

 

Давам ти пример с моя офсет. Разликата между ЕТ45 и ЕТ35 е минимална.

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/9/2017 at 15:22, Soulkey написа:

Здравейте колеги,

 

Имам Ауди А6 4ф, 3.0 ТДИ / 232 2007.

 

В момента карам с 19 ки джанти, но за зимата искам да си сложа 17 ки с по малки гуми, да речем ( 17/50/225 ), защото с 19-те трябва да сложа 19/35/255 а са много широки за зимата.

 

Въпроса ми е следния, след като 17/ 5х112/7,5 ми отговарят на всички изисквания, това че са ЕТ35 проблем ли, по принцип 16-ки джанти са от ЕТ40 до ЕТ50, но не се споменава дали ЕТ35 може да стане или неможе.

 

Та ще имам ли проблем с 17 ки ЕТ35 или не? Ще е хубаво и малко разяснение за ЕТ то. Не ме препращайте към други дискусии, моля за отговор тук.

 

Благодаря.

Бих посъветвал за втора ръка оригинални 17-ки, така няма хич да го мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10.09.2017 г. at 0:28 AM, zafirovp said:

Няма никаква разлика в това как ще седят джантите. Окачването и размерите са едни и същи.

 

Давам ти пример с моя офсет. Разликата между ЕТ45 и ЕТ35 е минимална.

 

Въпроса ми е дали всичко ще е наред с това ЕТ35 или са възможни проблеми. Идеята ми беше, че тези джанти с гуми 17/50/225 са както по книжка от ауди, само ЕТ35 незнам дали няма да ми е проблемно по някакъв начин. Харесвам джантите и ако нямам проблем искам да съм с тях. За това се интересувам преди да купя гуми и т.н.

 

Ето снимка, без капачка... 

20622566_1573055732715159_707254021_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не знам колегата дали си е купил джантите, но имам подобно питане и ще го задам тук, ще се натрупа дискусия върху offset на джанти.

За 4F какъв трябва да е offset на джантите по стандарт: като гледам между 38 и 43?

Какво се случва с offset 28, без фланци, проблем ли би било за окачване и дали ще влезе? Оригинални Ауди са джантите, но са от A5.

16'' джанти оригинални влизат при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само офсета е важен.Зависи и цолажа на джантите  и широчината им "J".Щото офсет 28 на 16-ка 7J е  едно а на 19-ка 9J е друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17''; ET28; J7,5 - оригинална от А5 - някой знае ли как ще паснат на 4f, както казах 16 стокова става

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-голямо е ЕТ на джантата - толкова по-прибрана навътре е тя.

 

ЕТ 35 ще дойде дори много добре. Нито ще е много набито в калника, нито ще стърчи навън.

 

ЕТ 28 има голяма вероятност да стърчи доста особено ако джантата е от 8J нагоре..

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, намерих един добър сайт, който ти рисува как ще изглеждат в сравнение джантите спрямо окачването и ти казва коя колко ще се различава във външната и вътрешната равнини:

http://www.willtheyfit.com/

Като цяло ет28 и 17'', J7.5 стават

Сега съм с 19'' J8.5 ET40, и те са по-близо до окачването отвътре с 2,5 см и по-навън от калника със 7 микрона :) Обърнал съм сравнението, все едно сега съм с ет28 и ще качвам 19.

rims.png

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте,

 

И аз имам едно питане за следния размер:   17'' 5x112, централен отвор 57.1 , 7.5J, ЕТ56.  Ще бъдат ли ОК на А6 4F 2005 седан. Реално оффсета (ЕТ56) ме притеснява дали ще пасне. Някой колега с подобен размер на такъв автомобил. 

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17''; ET28; J7,5 - оригинална от А5 - някой знае ли как ще паснат на 4f, както казах 16 стокова става

Става ама.Е на тая снимка слагах такива просто да видя как стоят.7a7032dd80b0510a35cfae09e8f4fe8a.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 18ки ЕТ45 и 30 мм фланци. Това май прави ЕТ15. Троши подкалници, драска врати от камъчета и цапа колата супер бързо, иначе проблеми няма.[emoji4] В темата за джантите съм обяснил по-подробно. ЕТ35 ще е добре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Цитирам си поста отново понеже доста хора питат за офсета.

Това е максимума на сток окачване. С 5 човека в колата, пълен багажник и пълен резервоар при мнооого остро влизане в завой задните гуми търкат, но това се случва много след като пътниците се разпищят. Единствения проблем са драскотините по вратите от камъчета.

909c52723f91d0c5424fd70448046e38.jpg

Както виждате гумите са на едно положение с калниците.

Пс: паркирал съм като идиот, ама в чужбина всички така спират.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само в чужбина, и в БГ-то така се спира ...

 

Иначе гумите ти са на едно с калника ама в горната част на гумата и отдолу вече излиза много навън, за това и ти цапа и драска вратите. Сток джантите са по-прибрани навътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Пичове, решил съм да взимам джанти за 4F-ката, JR11 19" обаче си нямам представа какви размери трябва да поръчам, за да пасне всичко перфектно и да не се прецакам. Бихте ли ме съветвали за правелен размер? Знам само, че трябва да са 5х112. Дали трябва да са 19х8,5 ЕТ25-40 и цнтрален отвор 74,1мм. Благодаря Ви много!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...