Jump to content

Добавка за масло при 3.0 TDI 233


zangelov

Recommended Posts

Колеги тъй като доста нашумя тази добавка Хадо напоследък, дали някой го е слагал на двигател 3.0 TDI 233. Притеснението ми е, че уж то прави много фино покритие, но знам че и по пътя на маслото има много тънички отвори за циркулация на маслото.Ако някой го е ползвал моля да сподели впечатленията си. 

 

Колата в моят случай е A6 4F C6 3.0 TDI 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя нашумя за rs6  с онзи  :) дето се опитва да пробутва китайски ключ за rs6 и да казва поне  едно  rs6  да бяха написали :) .

 И по темата  имаш ли оплаквания ако не карай си с маслото по спецификация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лек теч от единият капак на веригите и се чудя дали няма да го уплътни. Че да свалям двигателя за една гарнитура....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е само оттам се радвай.

колко старо ти е маслото? При мен като го сменя и намаляват течовеТЕ.

Тече от много места, но не стига до земята. 

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колко го сменяш?

 

не е много старо на 7000, но не е и ново. Обърни внимание като го смениш как ще е.

 

какво масло слагаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да дам шанс на кастрола, за да видя дали ще утихне малко двигателя, че може да си вообразявам ама по шумен ми идва в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от кастрол. Аз пробвах преди 3 години и се отказах. Повече се разтече онази ми кола и доливах повече. Пак си върнах мотула.

 

Сега обаче слагам мобил1 есп формула. Смятам, че е доста добо и се надявам да няма ментета. Последния път го взех от доверен източник.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са лоши маслата на Кастрол.Просто в България има яко ментак и трябва да се внимава откъде се купуват.

Най-добре от чужбина,при възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както карам ауди вече почти 10г ще станат карам само с Кастрол и не съм имал никакви проблеми за това и не го сменям но си е и до кола и до масло божа работа..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой пробвал ли е да кара 3.0 TDI с масло на Fuchs? Ползвал съм го на други автомобили и си е перфектно, не знам за нашите кошници как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с фукс и то с 5w40 и не мога да кажа нещо лошо. Взимам го от Ауто+ понеже знам, че са му официален вносител и е истниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

някой пробвал ли е да кара 3.0 TDI с масло на Fuchs? Ползвал съм го на други автомобили и си е перфектно, не знам за нашите кошници как ще е.

Аз съм с такова 5w-30. 8000 км и не съм доливал. Едно от малкото, които нямат ментета все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...