Jump to content

A5 3.2 FSI Quattro информация


Recommended Posts

On 5/4/2018 at 0:59 PM, 1948 said:

Твоята кола първо е по-тежка и второ е автоматик. Само от това имаш 2 литра отгоре.

Това не е така. Действително по принцип автоматичната скоростна кутия води до увеличаване разхода на гориво в сравнение с ръчната при равни други условия. Не и в случая обаче - при мотора 3,2 FSI специално при градско каране и двата вида ползвани автоматични скоростни кутии са по-икономични от съответната ръчна. 

По мое мнение моторът 3,2 FSI във варианта му с 265 к.с. и в комбинация с автоматична скоростна кутия е сравнително икономичен.

Това е особено валидно на магистрала, където при скорости 160-170 км/ч моментният разход на гориво е под 7л/100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, nickgaidarov написа:

където при скорости 160-170 км/ч моментният разход на гориво е под 7л/100 км.

Циклофреник, кой те изтърва пак от болницата? https://www.auto-data.net/bg/audi-a5-coupe-8t3-3.2-fsi-v6-265hp-multitronic-4519https://www.auto-data.net/bg/audi-a5-coupe-8t3-3.2-fsi-v6-265hp-quattro-tiptronic-4521. Колко са верни каталожните данни на разход на гориво: http://www.economy.bg/world/view/26323/Доклад-Разликата-между-обявен-и-реален-разход-на-гориво-е-42%

Защо е така, оставям на теб да се поровиш да разбереш, преди да ти вържат ръкавите на ризата зад гърба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотален некомпетентнико, моля запази простотиите си за нетехническите теми.

А когато дораснеш да караш кола  като тази в темата и да имаш впечатления от първо лице, тогава пиши тук.

Макар че и тогава се съмнявам да напишеш нещо смислено (предвид умствения ти потенциал). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, nickgaidarov написа:

Това е особено валидно на магистрала, където при скорости 160-170 км/ч моментният разход на гориво е под 7л/100 км.

Квоооо?!?!

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Пешка, прост беше прост си оставаш, 170 км/ч. и 7/100, знаеш ли кога? Пускай по 100 поста на ден в твойте теми за музика и "щангиста" и не подвеждай хората. 

Към автора на темата, тук може да се ориентира за разхода на гориво на модела https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/3-Audi/1005-A5.html?fueltype=2&power_s=260&power_e=267&gearing=2&powerunit=2. Да има предвид, че качеството на горивата по белия свят е по добро от в България.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nickgaidarov said:

при мотора 3,2 FSI специално при градско каране и двата вида ползвани автоматични скоростни кутии са по-икономични от съответната ръчна. 

Имаш ли "техническо" обяснения за този феномен? :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пешондер, ама ти и ТАКАВА кола ли имаш мамин сладък?

Еййййй, напъва те отвътре второто "аз", още малко и ще те изработи ве пешка, а виж разбери се с другия колко коли, синове и щерки имате, че много станАха ве^_^.

Значи казваш И ТАЯ ТИ КОЛА не харчи, а направо връща гориво в резервоара, а? :lol:

Вместо да се пънеш барабар Петко с мъжете, вземи си налягай мераците и си пускай музиките в нарочната темичка, там поне няма как да изръсиш някоя глупост, музика е все пак......, ма знае ли човек......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, robobug said:

Имаш ли "техническо" обяснения за този феномен? :)

 

Не, не съм специалист по колите, но бих могъл да се замисля и вероятно ще дам правилен отговор - както винаги. Нека обаче да е след празниците. Важното е, че е факт - отбелязан и в така любимите ви в този форум книжлета. В случая те наистина отговарят на действителността. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, NIKO said:

Значи казваш И ТАЯ ТИ КОЛА не харчи

Чак пък да не харчи. Харчи си, НИКО, все пак не е В5...:hilezh:

27 minutes ago, loshdancho said:

Квоооо?!?!

:hilezh:

Ами тази кола не е тъпия ти душегуб, прави разлика. Интересно, че дори в "доказателството" на тоталния некомпетентник е даден разход на извъградско 6,2 л/100 км. Тогава какво изненедващо има? Освен ако той смята карането по магистрала за градско каране, и което предвид умствените му възможности не би било изненада за мен. При високи скорости този мотор наистина е много икономичен, вероятно това е била и основната цел при конструирането му.

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nickgaidarov написа:

Това е особено валидно на магистрала, където при скорости 160-170 км/ч моментният разход на гориво е под 7л/100 км.

 

Kaй честно, че тва го вярваш ?

6,2/100 извъградско по каталог и 160-170 с разход под 7/100 на магистралата са две "леко" различни неща.

 

п.с. Каква е идеята да всяваш реални заблуди и после ако някой си купи така кола да пуска теми "хорчи много къде е проблема" ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам го от личен опит и целта ми е да помогна.

А ако някой не вярва, според мен това е по-скоро негов проблем.

Още повече, че с оглед икономичност всъщност такава кола никак не е евтина - първо за покупка, а след това за разните му там обслужвания, застраховки, данъци и т.н.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенев, Пешко ти си перпетум мобиле, производителя е излъгал със среден разход от 6,2/100 който се измерва в тунел, без страничен вятър, наклон, празна кола и при скорост от 90 км/ч. Ти обаче измисляш нова физика. Ако имаш 6 цилндрова бензинова кола, не в главата ти, а отпред на паркинга, която харчи под 7 със 160-170, директно я носи в Инглощат. Ще ти отпуснат пожизнена пенЦия и няма да се налага да пиеш безплатните хапчета в лудницата.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък все теб те лъжат бе, тотален некомпетентнико?!:hilezh:

Спомням си и как в ябълковата тема само теб те бяха излъгали да си купиш модела Х за над 3 000 щ.д....:hilezh:

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DLS написа:

Човека казва моментен разход, като такъв можеш да видиш всякаква цифра според моментното положение на дясното краче :)

Така е ...  По някое надолнище се усмихваш. :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nickgaidarov написа:

Как пък все теб те лъжат бе, тотален некомпетентнико?!:hilezh:

Не само мен, а целия свят. 

http://www.economy.bg/world/view/26323/Доклад-Разликата-между-обявен-и-реален-разход-на-гориво-е-42%

От ябълковата тема помня, че опита ти се базираше на айфона купен на сина ти и накрая се оказа, че нямаш син :hilezh:

Айде оставям те да се няпиняш като глист на буца.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително късно виждам, че ме е споменал Миро. При мен 3.2 ръчка куатро 255 коня в А6 дава грубо 15/100 в София. Първите месеци даваше 18-20 ама тогава тръгвах с всичката газ от всеки светофар :D

На Тракия дава 9-10 на 100 в зависимост дали карам със 120-130 или 150-160.

В Бургас с хилядите светофари и къси отсечки разхода е около 16-17/100.

Гайдарка, на мен с 200 ми е давала 0/100 моментен, провери си колата, че има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, martinich said:

От ябълковата тема помня, че опита ти се базираше на айфона купен на сина ти и накрая се оказа, че нямаш син :hilezh:

Ха-ха, май ми завиждаш за сина.

Just now, Lo_Ridah said:

Гайдарка, на мен с 200 ми е давала 0/100 моментен, провери си колата, че има проблем.

Не мисля, но все пак ще го имам предвид...:zustimm:

Въпреки че един от показателите за изправност на колата е нейната икономичност, така че по-вероятно неизправна да е твоята.

А, и един въпрос за разхода ти от 20 л/100 км. Известно е, че дадена кола е най-неикономична при първоначално палене на студен двигател. При мен тогава показва 19-20 л/100 км, а 20 л/100 км в друг случай не съм виждал никога. 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, пешондер, да повторим отново упражнението, имаш точно (и) такава А5-ца и говориш от СОБСТВЕН опит, тъй ли мамин?^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност А4 В8 е, но със същия двигател.

А има само две по-важни разлики между А4 и А5 в случая.

Знаеш ли кои са те, НИКО?

Или задълбочените ти познания в света на Ауди се изчерпват само с модела А4 В5?:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nickgaidarov said:

Ха-ха, май ми завиждаш за сина.

Не мисля, но все пак ще го имам предвид...:zustimm:

Въпреки че един от показателите за изправност на колата е нейната икономичност, така че по-вероятно неизправна да е твоята.

А, и един въпрос за разхода ти от 20 л/100 км. Известно е, че дадена кола е най-неикономична при първоначално палене на студен двигател. При мен тогава показва 19-20 л/100 км, а 20 л/100 км в друг случай не съм виждал никога. 

Много неща ти се губят, не само 20/100 разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време, когато Ауди изкараха мултитроника, имаше статии, че това е първата кутия, която позволява (теоретично) по-нисък разход от ръчна кутия.

3.2 с мултитроник трябва да е много приятно за каране:razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...