Jump to content

Покупка на А6 въпроси за мотор?


Recommended Posts

Здравейте нов съм във форума искам да попитам дали имате възможност да изразите мнение относно тези 2 автомобила? 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527688429651101&slink=78bybo

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519241847544381&slink=78dk4i

Интересува ме също така и кой от двата е по лесно за поддръжка и евентуално как да се провери за пробег и сервиз във София? Благодаря предварително за отделеното време на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, bobbybg75 said:

Здравейте нов съм във форума искам да попитам дали имате възможност да изразите мнение относно тези 2 автомобила? 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527688429651101&slink=78bybo

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519241847544381&slink=78dk4i

Интересува ме също така и кой от двата е по лесно за поддръжка и евентуално как да се провери за пробег и сервиз във София? Благодаря предварително за отделеното време на всички! 

 

Наясно ли си, че между 2.0ТДИ и 3.0ТДИ общото е само ... ТДИ?

Отделно от това съм почти сигурен, че втората кола не е 2010-та ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те насочил например към този колега и неговата обява. Уверявам те, че не го познавам, но, ако е сменил всичко описано и може да го докаже, то те е улеснил за десетки хиляди км напред и само ще ѝ се радваш. 

А кой е по-лесен 2.0 или 3.0 - двата еднакво лесно се поддържат, стига да не родят. А иначе 3.0 е доволно по-скъп. Този разход, който са снимали на едната 9.5 на сто:

1. По борд много пъти лъже и то надолу, т.е. разхода е над 10

2. Това е някъде по южната дъга най-вероятно. В София с 3.0 много трудно ще паднеш под 12.5/13 на сто. Извънградско около 8л +-1л, зависи как караш.

Говоря за среден градски разход от порядъка на 400км пробег.

 

Единият мотор е 4 цилиндров, другият - 6. Вторият има скъпи вериги, кутия, куатро за обслужване, но за сметка носи много повече радост на водача. 

 

2.0 вероятно е с мултитроник, а не типтроник, има разлики между двете кутии, за мен в полза на типтроника твърдо. 

 

За такива пари си намери гледана кола от човек. Това е моя съвет, не някоя наклепана от джамбази, подмладена на документи с година/две и въртяни км.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, royce написа:

 

Отделно от това съм почти сигурен, че втората кола не е 2010-та ...

Дай жокер,защо?

S-line не е ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, tonko2.0T said:

Дай жокер,защо?

S-line не е ли така?

233 коньовия мотор май го няма, а е 239 ... Фаровете с дневни лед светлини, а фаровете за мъгла - правоъгълни.

И тръбите отзад трябва да са прави.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, OvivO написа:

Аз бих те насочил например към този колега и неговата обява. Уверявам те, че не го познавам, но, ако е сменил всичко описано и може да го докаже, то те е улеснил за десетки хиляди км напред и само ще ѝ се радваш. 

А кой е по-лесен 2.0 или 3.0 - двата еднакво лесно се поддържат, стига да не родят. А иначе 3.0 е доволно по-скъп. Този разход, който са снимали на едната 9.5 на сто:

1. По борд много пъти лъже и то надолу, т.е. разхода е над 10

2. Това е някъде по южната дъга най-вероятно. В София с 3.0 много трудно ще паднеш под 12.5/13 на сто. Извънградско около 8л +-1л, зависи как караш.

Говоря за среден градски разход от порядъка на 400км пробег.

 

Единият мотор е 4 цилиндров, другият - 6. Вторият има скъпи вериги, кутия, куатро за обслужване, но за сметка носи много повече радост на водача. 

 

2.0 вероятно е с мултитроник, а не типтроник, има разлики между двете кутии, за мен в полза на типтроника твърдо. 

 

За такива пари си намери гледана кола от човек. Това е моя съвет, не някоя наклепана от джамбази, подмладена на документи с година/две и въртяни км.

2005 година за тези пари няма и да я погледна даже! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези коли в рамките на минута може да паднеш назад 3000лв. Поне няколко пъти. Отделно имаш първоначално обслужване 500 лв за масла и филтри, и още 1500лв - за да обслужиш ремъци, ролки, дифове, раздатка. И с това не си сменил веригите 2500лв. Дюзите - Х пари. Кутията - 2500лв. 

Гледаш фалшива 2010 и ти изглежда добре - след обслужване ти е на 17к, при тази 2005 много от нещата са направени. Значи ти е най-много на 13к реално, даже надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, bobbybg75 said:

2005 година за тези пари няма и да я погледна даже! 

 

Ох, майкооооо ...

Успех. А се чудиш между 2.0 и 3.0 ...

Внимавай да не стане това де ти го каза petrishki ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледал тоа филм и в другия форум, преди година някаде беше... един колега си търсише е90 30д 2006-7г. и повече от 7к нямало да дава. Ем намери такава за 7400 мисля, че беше.. наля му едни бързи 4-5к лв. :hilezh: Иначе форумната 4Fка изглежда добре за парите си :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се кефел на такива умници, дето най-важното за тях е годината....  Кво те интересува дали е 2010 или 2005, като реално е една и съща кола?  Още повече че тая 2010 някой си я е изсмукал от пръстите и реално е 2007 :lol:

 

... ама взимай я като си мераклия. Ако успееш под 20к лева да я направиш годна за движение, от мен имаш подарък ароматизатор. :hilezh:

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм форумна кола, не от тук, но все пак ... еми, пак бих го направил без да се замислям. Ама тва няма как да го обясниш на някой, за когото най-важна е годината и цвета на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 години са си 5 години - половината живот на колата горе долу. Друг е въпроса, че може по-старата да е по-малко карана, а по-новата да е била в някой дето за 2 години й е изпил живота. 

Редактирано от Diaksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това можеш да го разбереш косвено, а годината я виждаш напълно обективно. Работиш с каквото имаш, а ако искаш пълна сигурност трябва от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Diaksi написа:

5 години са си 5 години

 

E там е работата, че не са и 5.

В посочената обява колата не е 2010 а 2007 или 2008 най-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 tdi  за това голямо купе не е ли малко?

Другото при колата 2.0 tdi е салона...ами имам чувството че сядам в голф 3.

 Аз за тия пари бих се метнал на друга марка 

 

Редактирано от Vlad91
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си вземе тази 2005 и да разказва, че е 2008 :hilezh: ако това е важното. И да изпили 05 от стъклата :) пък и то кой ти го гледа това? !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...