Jump to content

Направа на втори ключ


kosio85

Recommended Posts

Колеги, понеже имам само един ключ, мисля да си направя втори. В Ауди ми обяви 400 лв за ключа и 70 лв за програмиране - абсурд. На друго място за оригинален ключ - 350 лв всичко. Аз обаче намирам в ибей афтърмаркет ключове, които са чисти (не програмирани и ненарязани) за 50-60 паунда. За програмирането ми обявиха 80 лв, демек с такъв ибейски излиза най-тънко - 180 лв. Някой правил ли си е такъв ключ и има ли наблюдение бачка ли като хората или да си направя оригинал, и да не се занимавам с шано истории? :D Човека, който евентуално ще го програмира, каза че е 50/50 работата с такъв. Правил е на мерцедеси и бмв-та и понякога било ок, понякога давало бъгове. На Ауди не бил правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно разбираемо е, че искаш да спестиш някой лев,ама какво ще стане ако си далеч от  дома и този ключ създаде проблем?

Според мен прави надежден втори ключ или изобщо не го прави.

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да се ползва постоянно си направи малък оригинален. В ауди сигурно е 120-150лв и програмирането ще е като на другия.

 

Можеш да си го носиш някъде в теб и да си е винаги в теб.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, mshbul said:

Ако няма да се ползва постоянно си направи малък оригинален. В ауди сигурно е 120-150лв и програмирането ще е като на другия.

 

Можеш да си го носиш някъде в теб и да си е винаги в теб.

Какъв е тоя малък? В Ауди не ми казаха за такава опция. Само дебелата схема :D Има и употребявани в ибей, които се препрограмират. Незнам кое е по-добър вариант - ползван оригинал или нов афтърмаркет. Цените са сходни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от ибей си взех ключ(с парт номер като моя, употребяван) за 35лв. Обявиха ми цена за програмиране 160лв, което ще направя, но все не остава време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък е без дистанционно. Само може да отключиш механично и да палиш.

 

Употребяван няма да стане, ако колата е след 2005 някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не е верно. Става си. 120лв ми обявиха на мене, плюс 35 за ново механично ключе, ама аз в ибей съм намерил за 15 лв. 

@farfui86 Мноо добре си го взел. Най-евтиния, дето намирам аз е 65 кинта, ма нещо не ми дава да го купя. Иначе тоя новия, дето го гледам е 87лв, ама е китаец според мене, но работи на къщата честота като моя - 868 mhz и тоя вика, че става без проблем. Отзивите са само положителни и се чудя, щото па знам ли тоя използвания колко пъти е изпускан и т.н. Може да бъгне нещо, знам ли :D За програмиране на такъв празен, ще ми вземат 80 лв.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАто твърдиш, че става пробва ли го или само си чувал? И коя година е колата?

 

То не че няма начин да стане, но много малко хора имат с какво да го направят и ще излезе много по-скъпо.

И то под "не става" имам предвид, че няма да пали. Дистанционното ще работи.

освен, ако не смяташ да сложиш нов чип за имото, ако не е на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008-ма е колата. Ами говорил съм с човек, който каза, че става и го прави. 40 лв е да го "изтрие", 80 лв е да го програмира на ново. Незнам с какво го прави. Днеска ще ходя да говоря с него и ще преценя дали оригиналния ползван или новия китаец :D 

21 hours ago, mshbul said:

Малък е без дистанционно. Само може да отключиш механично и да палиш.

 

Употребяван няма да стане, ако колата е след 2005 някъде.

А такъв гаранция няма. Става въпрос за А4 Б8 от 2008 натам. Само с ключ, без дистанционното трудно ще пали, щото в него е чипа за паленето ;)

То ключ никъде не пъхаш тука, за да палиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е казал, че става, пробвай и пиши да знаем със сигурност.

 

Аз съм чел доста и установих, че е много трудно да се изтрие. Може да се окаже, че на А4 има разлика и да не е проблем триенето, но не вярвам.

Затова и не си купих втора употреба, а можех да го взема оригинален за 30лв. 

Вярно, че за друг модел, но мисля, че са същите нещата.

 

Ако отпои чипа от платката и запои друг вече съм съгласен. 

 

Така или иначе изказвам мнение с идеята да внимаваш да не си купиш нещо, което да не стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми нямам представа как ще го прави. Поръчах си за 35 лв и още 15 лв за металното ключе празно, готово за нарязване. Човека каза, че на 100% дава гаранция, че ще пали. Понякога правело проблем с дистанционното за отключване, но и на чист ключ китаец, можело да е същото и ми каза да взема оригиналния. В крайна сметка важното е да пали пък с малкото ключе ще си отключва. Това ме устройва. А иначе в ибей продават и изтрити оригинални, но са по-скъпички и предпочитам човека тука да го изтрие ;) 

В общи линии, никога не ми се е налагало да си ползвам вторият ключ от колите, но по-добре да има нещо там за резерва, поне за успокоение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи, дано стане всичко и да си бачка и дистанционното. Ама поне след две седмици ще се прави, че първо трябва да дойде, а пък аз отивам по морето :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София, фирмата от която аз дъм доволен е keyplus. Обучиха ми 2ри ключ за пасат б6(той е тип дискета).

В порше ми искаха 400лв., аз взех китаец за 50лв. и ми го обучиха за 120лв. с нарязването на малкия ключ :)

Всичко работи перфектно, 2 седмици го ползвах основно него да видя дали всичко е наред и нямаше проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си втори ключ , "китаец", Работи дистанционното и си пали без проблем, но малко серт е положението с гълтача. По-бавно го освобождава. Може да се изтрие стар и да се програмира наново, като се запишат километри по желание. :)

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да кажа и аз .. купих втори ключ от ebay https://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-S4-A5-Q5-REMOTE-CONTROL-3-BUTTON-SMART-KEY-FOB-868Mhz-BLADE-8K0959754C/232503629948?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

излезе 90лв с доставката до България... и после срещу 120лв (програмиране и нарязване)  тук  http://soslocksmith.bg/bg/kontakti (офиса в Дървеница) ..

 

Ключа работи ПЕРФЕКТНО .. интересното беше, че с новия ключ огледалата при заключване не се затваряха .. в последствие се оказа, че аудито различава двата ключа .. за единия ги затваряше за другия не .. така че като вкарате новия ключ си огледайте настройките ;)

 

Успех

Редактирано от ltomovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎11‎.‎08‎.‎2018 at 4:31 PM, ltomovski said:

Да кажа и аз .. купих втори ключ от ebay https://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-S4-A5-Q5-REMOTE-CONTROL-3-BUTTON-SMART-KEY-FOB-868Mhz-BLADE-8K0959754C/232503629948?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

излезе 90лв с доставката до България... и после срещу 120лв (програмиране и нарязване)  тук  http://soslocksmith.bg/bg/kontakti (офиса в Дървеница) ..

 

Ключа работи ПЕРФЕКТНО .. интересното беше, че с новия ключ огледалата при заключване не се затваряха .. в последствие се оказа, че аудито различава двата ключа .. за единия ги затваряше за другия не .. така че като вкарате новия ключ си огледайте настройките ;)

 

Успех

Точно този мислех да си поръчам, но в последствие поръчах оригинален втора ръка. Дано не съм се прецакал и станат нещата. Тия дни ще го нося да го програмират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи не се получиха нещата точно с тоя ключ. Издърпах късата клечка. Имало няколко вида процесори и точно за този все още нямало файл или там каквото е за отключване, но го разработвали и до месец, два щяло да има. 35 лв набивация малко, но пък после като става, ще го отключа и ще го продам готов за програмиране. Поръчвам един китаец и приключваме въпроса. Ако пък нещо не излиза хубаво от държача, ще преместя китайската платка в оригиналната кутиййка и така. За колегите, които мислят да поръчват, втора употреба оригинален да е ясно - независимо от парт номера, имало три вида процесори, единият от които не може да се отключи все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро правих втори ключ за моята А4-ка, 280лв ми излезе при едни на Цариградско, преди отбивката за Дружба 2. Като нов е, същия като оригиналния. За 1 час става работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да ъпдейтна.

Два ключа от Алиекспрес общо за 52лв двата, работят отлично.

Моята е американка и единият си го поръчах даже с паник бутона.

Никакви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене с ибейския от линка на колегата по-горе, нещата заспаха. Остана ми една чисто нова кутийка от единия ключ и ненарязано ключе. На някой, ако му трябва да пише ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Ц Е Ц О написа:

Два ключа от Алиекспрес общо за 52лв двата, работят отлично.

 

Цецо, пусни линк да видим за какви точно говориш. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...