Jump to content

Съпротивление за лед крушки


Marto7777

Recommended Posts

Взех си Q2 led крушки за късите, обаче като покарам малко ми излиза грешка за Dipping Headlight.В началото си карам няма никакви грешки и по някое време изкарва грешка и веднага я маха.Обаче след 20ина секунди примерно пак излиза и пак се маха грешката.Крушката свети постоянно, но от време на време на таблото отчита грешка.Какво съпротивление точно трябва да сложа за да няма проблем ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко вата (W) ти бяха оригиналните крушки и колко вата са LED крушките, които си сложил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните предполагам са били 50 вата.Предния собственик ги е сменял оригиналните, защото аз свалих от тия сините които ги рекламират като  Xenon Look.Не гледах колко вата са и дали са от скъпите марки или от тия най-евтините но са 50-55 вата най-верояно.Лед крушките ги дават да са 36 вата.Ето снимка на кутията.

 

71m+W1JArwL._SL1044_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен, че оригиналните са били 50W, то разликата в мощността с новите LED крушки е 14W, което значи че съпротивление от 10ома/20W сложено паралелно на захранването на всяка LED крушка би трябвало да свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ще го пробвам, че досега не бях в София.Намерил съм това ще стане ли с него ? - http://www.elimex.bg/product/117255/r10-20w-keramichen.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да го пусна във фара ама незнам колко грее.Да не стопи нещо или да прецака рефлектора? Ако трябва да му мисла нещо да го изкарам отвънка ? Другия вариянт е да налепа плочки за охлаждане на рам памети от ТЕЗИ

Гледам някакви готови Error Cancelator-и в ebay ама на тях пише 50 вата 60 ома само че май ги ползват за DRL. Като е повече ватове или по голямо съпротивление отслабва ли светлината на леда ? или грее повече ?

 

 

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай ако питаш мене адаш,а си карай така.

 

Чувал съм,че в английския ибей имало някакви готови,които не давали грешка,ама цената била към 100-на лева за двете ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Няма как да не се занимавам.Всичко което свети на таблото, а не трябва ме дразни.Не ти ли пречат тия жълти светлини на таблото ? Се едно да ти свети чека и да не се занимаваш ако е нещо дребно.Отделно заедно с идникацията на таблото писка и зумера, а през 5 секунди като почне да писка няма човек който да не го дразни спореед мене

 

А за габаритите какво съпротивление да ползвам ? С лед крушки с канбус съм от 6-7 месеца, но едната започна като загрее да спира да лъже и дава грешка.Свети си, но дава грешка.

Крушките са от тия с по 57 леда на тях, но не пише колко вата са.Иначе светат доста добре.

Capture.JPG

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай резисторите отвън защото много греят, просто им запояваш кабели и ги свързваш или паралелно на фасунгата кабелите на LED крушката или директно на снопа преди куплунга на фара отвън.

 

Тези за габаритите са 5W и за тях се предлагат LED крушки на които съпротивлението е запоено в самата крушка, тъй като крушката е малка също грее и има случаи да почне да топи леглото на фасунгата ѝ на самия рефлектор. Затова гледай въпросните крушки за габарита да са "маркови", а не китайски. Виждал съм такива на ОСРАМ, ФИЛИПС при тях би трябвало да няма проблем с греене. Ако обаче дават грешка ще сложиш по едно съпротивление с по-голяма мощност за да грее по-малко и него специално можеш да го оставиш във фара като гледаш да не опира никъде. За габаритите съпротивлението трябва да е 28-30ohm/10W.

 

Формулата (по закона на ОМ :) ) за изчисляване на съпротивление като товар за определена мощност е: R=U*U/P

R - е търсеното съпротивление

U - е работното напрежение (аз слагам 12В, т.е. по формулата напрежението на квадрат е 12*12=144)

P - е търсената мощност като товар

 

Така се смята по формулата горе:

R = 12V*12V/5W = 28.8 ohm

 

Разсейваната мощност на полученото товарно съпротивление трябва да е по-голяма или равна на търсената мощност като товар. В примера с габаритните крушки, оригиналните са 5W, което значи, че е хубаво съпротивлението, което се купува да е с по-голяма мощност на разсейване - в случая 10W е добре. Затова съпротивлението, което се получава по формулата  е 28.8ohm/10W, но понеже стойност от 28.8ohm не е стандартна се взима следващата такава, която е 30ohm/10W .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Мерси много.

 

Аз мислех че трябва да се свърже последователно на + линията. Тези габарити ми харесваше как светат, със съпротивление няма ли да се намали температурата на крушката за сметка на резистора  ?

Така ли трябва да го свържа :

 

Untitled.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Мерси много.

 

Аз мислех че трябва да се свърже последователно на + линията. Тези габарити ми харесваше как светат, със съпротивление няма ли да се намали температурата на крушката за сметка на резистора  ?

Така ли трябва да го свържа :

 

Untitled.jpg

Не, на червената и черната както крушката.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

Целта е да излъжеш компютъра, че има по-голям товар (както при крушка с нажежаема жичка) и да не ти изписва грешки за изгоряла крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работното напрежениена ел. системата го смятайте 14V.

Така е правилно и по-близко до реалното.  Даже на някой маркови крушки сипише 14.4V

Цитат

Не, ще имаш и греене от резистора, но няма да има грешка :hilezh:

:hilezh:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно как така закачате товари по тия кабелчета като от детски конструктор... Да няма после стопена инсталация и нагоряли бушони.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам знанията на хората разбиращи от електричество и електроника.

Обаче такива преправяния не пресметнати от производителя са забранени.

Не за друго(то и заради другото), а заради това, че после само един човек ще знае какво е правено. Ще трябва да се ползват само и единствено тактва крушки примерно и то да се сменяват само от човека знаещ какво е творил.

Какво ще стане, когато дадеш или продадеш колата, или при нужда смениш крушката с обикновенна.....а резисторчето си седи запоено някъде на място изестно само на бишия собственик. Щото за по-естетично го е скрил, за да не е грозно.

После по новините ще дават....кола изгоря на околовръстното, причини огромни задръствания.

Всичко това, което искате да запоявате не трябва да превишава товара създаден от оргиналния консуматор. И да е  запоено на крушката и и преправено така, че при монтирането на обикновенна крушка да отпадне автоматично резистора.  За това си има крушки с различни цокли ...за да не се монтира по-голямата в по-малката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки видял нещо как свети на някоя кола и започнал самоделките.Но да знаете ток и комунист бият из невиделица.Всички тези неща които искате да слагате греят,въпроса е как ще се охладят,къде ще се монтира и как да стане заводско,иначе пожарната си чака както казва колегата по нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем няма от допълнителните резистори, дори и след време да се сложат оригинални крушки ще излезе съобщение, за проблем с крушката. Откача се резистора и се слагат обикновените крушки. Няма как да се подпали инсталацията от допълнителните резистори, просто осигуряват необходимия ток за да не дава грешка фис-а. Управлението на повечето неща в тези коли е електронно и се следи по ток. За напрежение се взима 12В защото освен, че до крушката и резистора има пад на напрежение, се и управляват се импулсно от модула, не е като при старите модели, където е бушон и товар и няма електроника. @loshdancho "токовете" не са ти силната страна, в което няма нищо лошо, но аз лично като не разбирам от нещо не давам съвети за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. правете каквото ви е кеф, аз не бих рискувал. Защото съм горял модул от окъсяване, и защото са отказвали да ми правят инсталация след като видят такива добавени неща по кабелите, с думите: не знам какво е правено, който го е правил...да си го оправя.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...