Jump to content

Размер на джанти и гуми ауди Q5


Nikola_RS

Recommended Posts

Здравейте колеги,предстои ми закупуване на джанти и гуми за Q5-цата,но не знам какъв трябва да е размера на гумата спрямо джантата,както и междуболтовото разстоение, Ет на главината ,както и J индекса.Съответно съм се насочил към 20-ки,ако знаете кажете с каква височина и широчина гуми ги дават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това излиза в Ауди: 

 

Angaben zur Felge
Felgengröße: 8,5 J x 20
Felgenlochkreis: 112/5
Einpresstiefe: 33 mm
Freigabe Schneeketten: Nein

Angaben zum Reifen
Reifen: Dunlop SP Winter Sport 3D AO
Reifengröße: 255/45 R20 101V
Laufrichtungsbindung: rechts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак, ше бъдат с 1 сантиметър по-прибрани джантите към купето, принципно хората търсят по-малко ЕТ, а не по-голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Едно питане от скоро съм собственик на Q5 2011 година и в момента съм с 19 ки 235 55, нямам резервна гума и немога да разбера каква трябва да купя (патерица какъв размер) ако може някой да помогне ще съм благодарен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Резервната гума стои изпусната в мястато си в багажника на моята има и съблуфър в джантата.

Не ми се е налагало да я ползвам но гледах клипче в youtube и доколкото си спомням си сменяше формата като се напомпи.

Необходим ти е и компресор, ако и той липсва в OLX има нови за около 70лв.(за Audi/WV).

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,скоро идва време за зимните гуми,а зимата махам 20-ките и ще сложа 17-ки,някой знае ли какъв размер гуми трябва да сложа според производителя за джанти 17-ки за ауди Q5 - 2010?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, летните гуми на Q5-ta ще трябва да ги сменям пролетта. Дали може да споделите мнение ако някой е карал TOYO Proxes SPORT или HANKOOK Ventus S1 Evo2 K117a, размерът е 255/45/R20. Не търся най-качествената и скъпа гума, нещо в средния клас, до 300-и нещо пари. Toyo съм карал на седан летни и зимни, нямам оплаквания, може би борда им беше една идея по-мек. Ханкук-а гледам, че този модел има борд на джантата, което е сериозен плюс. Благодаря предварително за мненията.

ПП Май не е най-подходящата тема за въпроса ми, ако е така, моля да се изтрие или премести.

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с HANKOOK ,като гума е добре,няма шум и издържа при скорости на 200 км,но за мен единствения и проблем е че няма достатъчно голям борд да пази джантата от бордюрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за мнението за Ханкук-а. Исках само да ви попитам дали говорите същия модел Ханкук за СУВ, който съм посочил, или за друг. Просто ми е странно как борда на джантата не е достатъчно голям, имам предвид те не са ли някакви стандарти, т.е ако пише че има борд, то той си е ок да пази джантата. Дали ще съм нахален ако поискам една снимка на борда отблизо? Благодаря.

 

ПП За размер 20 инча говорих с няколко доставчици, казаха че гумите от Азия с дот хх20 ще дойдат края на Април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,точно за  модела за СУВ говоря- обикновено повечето 20-ки имат един ръб който пази джантата от бордюри,при тези няма такъви резултата + жена шофьор е остъргани джанит

djanta.jpg

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, майната й на джантата, жената да е добре :)

Не знам за кой ръб говориш, но на мен борда на гумата ми изглежда нормален, снимах и моите сегашните гуми, изглежда по същия начин:

 

 

IMG_4286 copy.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е нормален изобщо,защото на A7- цата ми 20-ките са Pirelli PZero и там ръбът на борда покрива ръба на джантата и стърчи около 2 санта още- така никой бордюр не може да задере джантата,а не като сниманите по-горе.

800_p-zero-s.c.-detail-side-bmw.jpg

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, разбирам, да вижда се че е доста по-голям. А дали са същия размер - 255/45, или са друг, мисълта ми е дали не е причината за този по-голям борд факта че гумата е нископрофилна. Или по друг начин зададен въпросът ми е - дали има гуми 255/45 R20 с такъв голям борд? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда на снимката, защото няма джанта сложена, няма борд, който да те предпази от хубаво задиране в бордюр, само от по-лекичките докосвания може нещо.

@Nikola_RS дай реална снимка как седи на колата тази гума, гледам ги в нет-а и не ми изглежда голям борда въобще като е сложена джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда на Пирелито е в пъти -по голям и изпъкнал от този на Ханкуук-а ,но ще мога да дам реална снимка в края на март,като ги сложа,защото са ми на хотел за гуми летните.

Преди 21 часа, mhi406vt написа:

Аха, разбирам, да вижда се че е доста по-голям. А дали са същия размер - 255/45, или са друг, мисълта ми е дали не е причината за този по-голям борд факта че гумата е нископрофилна. Или по друг начин зададен въпросът ми е - дали има гуми 255/45 R20 с такъв голям борд? 

да,има 255/45 R20 с голям борд,но са на хубавите марки- Мишелин,Пирели,Гуудииър...и други,но пък там и цената е друга,всеки си преценява все пак.

 

 

Ето тук още една снимка на пирелито от нета- с джанта... пак се вижда колко стърчи напред - 2 санта още 

7c0a1940ce38b8173fdbf02bf291010a.jpg

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава джанта са избрали за да изпъкне този борд, дори капачката е с логото на Pirelli, но в реална ситуация със задиране в бордюр не мисли, че ще те спаси, поне не разчитай на това :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е моите в момента са такива good year - 105603-111226-full--2610.jpg

 

И тук на снимката изглежда сякаш по-голям, но в действителност не е чак толкова, ни както и да е де, бях вероятно между тойо и ханкук ще избера ханкук заради борда

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този борд се нарича - Rim protector. Противно на логиката - гуми с висок скоростен индекс го нямат, а 

го имате тези с по-нисък. Терминът е различен при различните производители, но питайте търговците и 

те ще ви извадят модели и размери с Rim protector.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...