Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4/FACELIFT 2014-2016/


plamen sf

Recommended Posts

Имаше ли странно износване на гумите като ги свали? Предположението ми е да няма добра сходимост и затова да се получава, качи я на стенд, ако не си.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди и след смяната на маслото виенето го има. Смених го в сервиз и са я прегледали. Така че... По скоро май стенд не сме правили, като се замисля. Но има ли логика? Тя не е видимо разчепатена, че чак и звук да вади от крив мост

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@STEFAN8898 Виенето не се влияе от оборотите на двигателя, а от развитата скорост. В случая най-осезаемо около 28км.ч

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи я на стенд. С тия големи гуми може да нямаш видимо кривини и пак да не е в сходимост. Д-брос имат много добър стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря. Макар, че ме съмнява, ще я кача на стенд. Но ако и това не е, изчерпах се откъм варианти

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, направих 3д стенд. Отпред беше събрала с градус и 5 минути. Регулираха я, но бученето си стои осезаемо. Над 25 км. Проятел с 4.2 ми твърди, че всички били така. Качих се на неговата и не усетих да го има толкова осезаемо. Дайте идеи

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно, но тия кошници имат.......ЛАГЕРИ:lol:.  А същите имат навика.........., ДА СЕ РАЗБИВАТ! 

И съответно........., ДА ВИЯТ.

И то не са само "двата предни". 

Вият и зъбни колела/предавки. Вият и диференциали.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO лагерите са сменени. Имаш съмнение в скоростната кутия ли? Виенето се чува отпред, не идвс от скоростите.. Ама знам ли и аз

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдига се на подемник, трета, средна газ и някой с опит и тренирано "ухо", почва със стетоскопа или с една дървена пръчка, да "слуша". Ако е майстор, му трябват пет-шест минути, да локализира проблема. Или да го изключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнахме я, но се ошашка и светнаха половината лампи по таблото, та рекох да прекъснем експеримента. Имаш ли такъв доктор наум?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, тоя трик съм го учил отдавна, от един пенсионер в бившия варненски Аутомотор. За София нямам идея.

Нищо ѝ няма, малко да посвети таблото, другия път натискайте здраво.

Маститите сервизи, имат стенд за тая цел, махат джантите, закачат главините, вдигат имитирайки стъпила на земята кола и с вибромер преслушват. Ама и там се иска опит и "ухо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да вият лагерите на предния диференциал (там където излизат полуоските) щом се чува отпред и лагерите на главините са сменени, другия вариант е лагера на кардана отзад на опашката на скоростната кутия.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, SergioTacchini said:

Вдигнахме я, но се ошашка и светнаха половината лампи по таблото, та рекох да прекъснем експеримента. Имаш ли такъв доктор наум?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Заключихте ли окачването преди да я вдигнете? По принцип ако се вдигне цялата не трябва да се ошашка, но е хубаво при всяко повдигане да се заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че май освен да е някакъв лагер на диффа, друго няма да е. Но майсторут ми каза, че вляво е лагер, а в дясно е цял комплект. Имате ли представа. От Джемини казаха, че тези коли си имат такава болка в тоя лагери. За инфо вж. Номер 17 и номер 9 на графата. Моля, помощ

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ето и схемата0e8e439387a1f84e564246472936cd76.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа, поредния "майстор" с "тежко "мнение^_^.

Началник, тия фантомните шумове се откриват, само и ЕДИНСТВЕНО, когато механиката се пръсне на части!

А тоя "номер 17", ти е двойката пиньон/корона, ако шумът е там.........., на пАри е:ja:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето "мнение"  колега, ми е било винаги от най-"меродавните" и с "тежест", благодаря за което!^_^

Още от момента, когато влетахте с бутилчицата с вода във форОма и замириса на мускалче, шаран плакия и социален оФчарски скок^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви. Защо е нужно да се дъвчите. Кажете ми, какво му е на мнението на майстора? Какво друго може да бъде, щом съм с два нови лагера отпред, нови гуми и всичко по окачвабето е тип-топ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможно е, да каже "този и/или този е лагера", пак ти казвам, локализира се с максимална точност мястото на шума и се пръсва всичко там, ако е кутия, кутия, ако е диференциал, диферерциал. Може да е лагер, лагери, зъбно колело/колела, пиньон, корона, много са възможностите. Само много врял и кипял майстор, с опит, може да разпознае вида на шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, но не може да се локализира шумът. Знаем само че е отпред. По кой метод да го хванем? Точно като лагер главина е шумът. Усеща се и на волана... Във въздуха не може да се качи и да се дава газ, щото се ошашква. Така е, нямаме диагноза 100%, но в Джемини по телефон ми казаха, че са го срещали на тези коли този проблем често

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно какво ще излезе?Ако изобщо го откриеш де..

Но смени сервиза като за начало?

А това за даване на газ във въздуха би трябвало да има начин сигурен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...