Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

@OvivO Тази която си поръчал изглежда същата като моята.Моята е комби и няма ключалка.Заради ключалката бутона идва малко встрани и трябва да се премести за да натиска микроключето. Ако ти си седан може би няма да има нужда да се мести. Също така и формата малко като всичко китайско(мултимедията и тя трябваше да се напасва заради разни фуги) не е таман,но не влиза вода като се затегне хубаво,така че става. Картината е според мен добра, камерата има линии, а от мултимедията има още едни които се движат с положението на волана и съм доволен.

 

П.С. Докато ти пиша и ти вече я канселира 🙂.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лесно мога отново да я поръчам, аз ще я връзвам към аналоговия тв тунер. Не знам дали ми трябват линиите, то и камера не знам дали ми трябва, че си имам 8 сензорен графичен парктроник, но да има :)

Ще разгледам още и ще реша. Не ми се искаше да поръчвам такава за плафончето на рег.номера, но сега се зачудих много точно за такъв тип, ще пасне добре, няма да има преправяне, но пък ще свети различно спрямо другия лед плафон...няма идеална работа :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO И аз не исках в плафона и заради това поръчах тази,още повече дойде доста на добра цена и без пари за доставка защото беше в кашона на мултимедията от същия продавач. И аз имам графичен парктроник. Седмица след като сложих камерата и се ударих докато паркирам назад в едно дърво,умрях си от яд🙂. Може би при мен не пасва много добре защото за да има място за ключалка сигурно е мислена за седан и за А4 и А8. Заради камерата са смалили пространството където бъркаш за да натиснеш да се отвори багажника(вратата) и отначало беше неудобно,трябва кутрето да го свиваш,ама се свиква. Не съм в България и няма как да ти снимам да видиш качетсвото на камерата,но според мен и приятели които видяха е доста добре. Вечер също се вижда добре. Мултимедията също така показва отстрани и показанията на парктроника. Вече посвикнах и се надявам повече да не я мачкам като паркирам назад 🙂.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някаква схема от парктроник модула да се вземе захранване за камерата. Другия уикенд ще я мъча. Иначе на ав2 и когато ти потрябва пускаш. Третия вариант през стопа и мотора на чистачките с 2 релета много вандалски ми изглежда. Едни перки на радиатора и ляв тампон на мотора ми се скапаха и не остана време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно се захранва от светлините за задна скорост в стопа. Защо трябва да се захранва от друго място?

 

Моята съм я сложил на постоянно захранване за да мога да гледам през нея по всяко време, но тогава 12 -> 3V конвертора ѝ трябва да се хване за метал. Иначе започва да грее яко, не може да регулира напрежението добре и се появяват артифакти по картината.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Плюса на задния ход бил импулсен и не ставало, през реле пускат постоянен 12в от мотора на задната чистачка, а със сигнала от лампата за заден ход го събуждат. От модула на парктраника вземат постоянен + като включиш задна, но май е 5в, трябва да проверя. Отпадат релета и кълцане на 2 кабела. На Овиво като е седан и няма чистачка няма и + :)

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стопа обикновена 12-волтова крушка ли има за задна или някакъв ЛЕД? Ако е обикновена крушка не е импулсен и става. Моята така работеше преди да я вържа на постоянното. Тока който кара крушката да свети захранва и камерата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Виж линка на руснака по-горе. Твърди че е импулсен сигнала. Аз не съм ровил още.

Сигнал на лампу заднего хода идёт в цифровом формате и камера попросту работать не будет

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам да се захранва от сигнала за лампата, а от самото захранване на лампата. Лампата светва като ѝ се подадат 12 волта. Гледам в Нета че е най-обикновена 12-волтова крушка:

 

s-l400.jpg

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата която @OvivO e дал линк горе идва с 6 метра видео кабел в който има вграден и червен плюсов кабел. Исках да я свържа към андроидската мултимедия и като дам задна да се включва, но при теста не станаха нещата.Писах на китаеца от който взех камерата и мултимедията и докато чаках отговор мислех да я закача за светлините за задна,но и аз четох противоречиви мнения. В крайна сметка се оказа че към грешен кабел на мултимедията съм я закачал(основно защото дойде с никакви инструкции).

@CVT Не са такива крушките за задна,от тези без цокъл са,не помня как се водят,поне на преди фейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цокъла не е от значение. Ако е 12-волтова крушка ще стане.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола не е А6-ца. Преди беше вързана за кабела който отива във стопа и кара крушката за задна да светне. Сега е вързана за кабела който захранва габаритите. При мен те светят постоянно на контакт. Това ми позволява да я гледам в движение без да съм на задна от отделно приложение.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзва се към крушката за заден ход (с импулсно управление е при 4Ф), но се слага диод и след него електролитен кондензатор за да изчисти пулсациите. И схема съм дал по темите, моята камера е свързана по този начин и си работи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI: камерата ти през tv tuner-а ли е вързана и пуска ли се автоматично и сама, когато дадеш на задна, съоветно да се появява на дисплея?

Като цяло mmi control head, ако е кодиран, че има задна камера, очаква по fakra кабела, да дойде образът от самата камера. При ОЕМ изпълнение с отделен модул за камера - този switch го прави именно камера модулът - където влизат два факра - този от тв тунер, и този от камерата и има един out fakra - който си отива към MMI. 

Без модул за камера, как се "лъже" системата или тв тунера - да пусне образът от камерата, а не от AV1 да кажем? 

@zdrash пусна линк от братушките, които правят дисекция на факра кабела и по доста грозен начин се връзват за него и с две релета - сработва :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно реле  с нормално отворен и затворен контакт става бързо :) задължителните условия са HEAD unit  да е с видео вход(F-BAS) и парктроника да подържа камера.Става си ОК без да върти линийте за паркиране.

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO При мен като включа задна ми се включва и камерата - това става с кодиране на модула на парктроника. Иначе самата камера (видеосигнала) съм я свързал директно на коаксиалния кабел от ТВ тунера, който влиза в MMI модула отпред и всичко си работи както е фабрично.

 

Когато поставих Андроидската мултимедия за да ми излизат и линиите пресвързах камерата да влиза директно в Андроидската мултимедиа, а не в MMI както беше преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

чакам си камерата все още, както и 1м факра кабел, който да бъде опериран. Вероятно ще отида до sunshai като дойдат, за да ги подкара с релето, както трябва.

 

днес дойде това, дано да не излезе дърво :) 4GB ram, 64GB диск

 

A99509B8-6D27-49E3-A351-26EAF97FCDDE.jpeg.b72be5f8fd0f0efe37c3f3cb71060539.jpeg

 

не съм го отварял още, ще пиша как се държи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си и една такава мишка за да можеш да го контролираш. Тя e с радио и ще работи даже и да е затворено в жабката. Има и микрофон който можеш да използваш за voice search: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето го поръчах и с клавиатурата и с мишката. Клавиатурката се оказа ненужна, а също и доста некачествена като направа. Също не е точно за тези устройства - в някои случаи можеш да влезеш някъде от където после не можеш да излезеш, защото няма Back бутон. Има Backspase, но той не работи като Back на Андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай как се държи в домашни условия закачено за телевизора. Ако имаш USB удължител можеш да залепиш GPS донгъла с тиксо за някой прозорец и да инсталираш Waze. За около 5 минути би трябвало да хване сателити даже и в стаята.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...