Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Колега,дано не бъркам,но и аз бях си взел ведъж такова масло само че 10/40(беше ми изпаднало на добра цена),когато отидох в сервиза да ми го сменят ми казаха че било с графит,не било най доброто масло за моята кола.Иначе карам Тотал с 10/40 :hilezh:

Ми аз имам доверия на шевчето на магазина ауто плюс. той има 4ка като моята и си я търкаля с точно това масло. Предпочел го е пред другите. Не вервам той да не разбира! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми аз имам доверия на шевчето на магазина ауто плюс. той има 4ка като моята и си я търкаля с точно това масло. Предпочел го е пред другите. Не вервам той да не разбира! :)

Точно в магазин Ауто плюс ми го препоръчаха,както и да е щом си доволен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol magnetic 10 на 40 полусинтетика

Някой знае ли разликата между CASTROL MAGNETIC и MAGNATEC?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Fuchs syn mc 10w40 това е немско масло което идва наистина от германия и го внася Ауто Плюс.Мисля че при него съотношението цена качество е най-добро.Който иска да плаща за марката нека си вземе кастрол(макар че е с неизяснен произход), аз предпочитам изяснения произход и хубавото масло.Бях на обучение и на ELF, чух за тях доста добри неща но мисля че всяко истинско масло от определения клас е еднакво добро, стига да е истинско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво добро или еднакви лошо колега :flipoff:

Всъщност разликите при отделните масла в еднаквите класове са големи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам отскоро с 0W40 на Мобил 1. Евтинийка - само 6 долара на литър.

Това е най-широкият спектър (0-40), който открих по магазините тук в Щатите, не говоря за онлайн. Иначе има всякакви бъркочи - 5W20, 0W20, 0W30 и т.н.

Сега поне като паля шумовете са по-малко и по за кратко отпреди.

Какви са тия малки и големи маслени филтри, за по-голям дебит при по-големи натоварвания ли? Аз съм с ААН мотор, 2.8 л и не го юркам хич, та ако е за дебит при филтрирането, да съм спокоен, не би ми бил необходим.

Редактирано от smashed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам отскоро с 0W40 на Мобил 1. Евтинийка - само 6 долара на литър.

Това е най-широкият спектър (0-40), който открих по магазините тук в Щатите, не говоря за онлайн. Иначе има всякакви бъркочи - 5W20, 0W20, 0W30 и т.н.

Сега поне като паля шумовете са по-малко и по за кратко отпреди.

Какви са тия малки и големи маслени филтри, за по-голям дебит при по-големи натоварвания ли? Аз съм с ААН мотор, 2.8 л и не го юркам хич, та ако е за дебит при филтрирането, да съм спокоен, не би ми бил необходим.

Браво, страхотно масло!

Иначе тия филтри май са с по-малко съпротивление за маслото... както и някои други неясни свойства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, страхотно масло!

Иначе тия филтри май са с по-малко съпротивление за маслото... както и някои други неясни свойства.

Знаех, че ще се включиш, все пак става дума за Mobil 1 :flehan:    И аз съм доволен! :hilezh:  

Между другото ако ти, спиди, не ги хвалеше толкова, нямаше да ги пробвам.

Чудя се само как може всичките Mobil 1 масла да са на една цена независимо от xW-y - $ 5.67 за 1/4 галон (946 мл).

А, пък в сайта на Кастрол се препоръчва 10W-40 за моя V6, както и за повечето й съвременници - лето 94-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P

Ами ела в BG и виж колко струва 0W-40. Предполагам, че МОБИЛ в USA си е народна марка, за това и цената му е такава. В България литъра на 0W-40 е над 32 лв....

Иначе MOBIL 1, 0W-40 е маслото което се слага в новите ПОРШЕ-та, FACTORY FILL, така че изборът ти е добър :hilezh:

Та тия от CASTROL препоръчват 10W-40 на всички AUDI-та преди 1995-та :hilezh:

Ама според мен това е ENTRY LEVEL-a, най-евтиния вариант с който може да караш.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като купих колата ,стария и собственик ми препоръча ТОВА,сега го смених пак със същото и мога да кажа че съм доволен от него - явно маслото си е достатъчно истинско и добро за noname,а на старото ауди се чудех с какво масло да го карам - валволини,мотули и повдигачите бяха като филхармония : най-накрая утихнаха с приста- колкото и зловещо да звучи,ама на тази още ми е съвестно да сложа приста :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1к км. мога да кажа само добри отзиви за Унил 5W40, двигателя стана осезаемо по тих.

Работата му е в норми, не го изкарва през ауспуха и пали от раз дори и при много студено.

След 7к км ще заложа пак на унил но 10W50 хем ще е лято хем ще мога да я вкарвам повече в обороти кат ралиджииките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

АЗ СИ СЛОЖИХ МОБИЛ X 5 W 40 - ОТ МЕТРО - 5 ЛИТРА ТУБА ЗА 70 ЛЕВА, НИАКОИ КАРАЛ ЛИ Е ТАКОВА, ДА СПОДЕЛИ ДАЛИ СТАВА ЗА НЕ6ТУ. С А4 САМ 1.8 Т-1996

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Liqui Molly - 10w40,с молибденов дисулфид в него,малко на риск го сипах,щото моя двигател не си знае километрите и си мислех че ще е рядко и ще го излапа,но за 7000 км съм долял 700 гр.,което за кола 93' мисля че е супер!!!Като почне да гори повече,ще мина на мин 15w40 пак с молибденов дисулфид в него,малко мирише на барут,ама не се стряскам!!!

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Liqui Molly - 10w40,с молибденов дисулфид в него,малко на риск го сипах,щото моя двигател не си знае километрите и си мислех че ще е рядко и ще го излапа,но за 7000 км съм долял 700 гр.,което за кола 93' мисля че е супер!!!Като почне да гори повече,ще мина на мин 15w40 пак с молибденов дисулфид в него,малко мирише на барут,ама не се стряскам!!!Мотора мърка,няма значение дали е студен или топъл,свали ми разхода и на безин,и на газ,като се има предвид,че карам горкото автомобилче само студено,особено сега,зимата!Колко мойе да загрее за 4 км?Маслото е без забележки според мен!!! :lol::lol::lol::nixweiss::respekt::rotcol::):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...