Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E, то и на ФОРД го прави мобил..

Въпроса е суровината каква е...сега гледам в сайта на ЕКО - рафинериите на ЕКО правят МОБИЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Досега карах с Motul 4100 15W50 ама нещо много ми се разтекоха гарнитурките и сега му сложих пак Motul ама 15W40,че иначе мн ми бърка по джобчето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prista oil

Наистина ли, на каква кола и защо? Ако е възможно да се обосновеш, че и аз се замислям за Prista 5W30 ultra, с надеждата да не е някаква гаражна изработка. И да попитам, каква е вероятноста да се попадне на менте Castrol ?

Редактирано от Chapai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебава се,не му обръщай внимание...Вероятността да попаднеш на менте Кастрол е,ако си го купиш от някой,който го вкарва от Германия на по-ниски цени... :):):)

КАСТРОЛ

Шегичка,АСЕ... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебава се,не му обръщай внимание...Вероятността да попаднеш на менте Кастрол е,ако си го купиш от някой,който го вкарва от Германия на по-ниски цени... :wink::hilezh::blink:

КАСТРОЛ

Шегичка,АСЕ... :bia:

Мухахахахахах даже НЕ го и внасям, бъркам го у нас в гаража!

Килеме па си неразбрал... :bia:

Вече колко курника фърлиха мотори заради него :blink:

Колегата А.Александров си взе 3 туби преди седмица, смятай след месец ква тема ша пусне! :hilezh:

А пък гумите дет продавам да видиш кви са! 4 жертви вече от тях! Опечалените семейства ме търсят под дърво и камък :bia:

Редактирано от ACE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прайм ти реклама,кеУеме... :hilezh:

Съчувствам на всички... :wall:

Нали знаеш-важно е да ти се носи славата-лоша или добра,нема значение... :hilezh:

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОТАL 10W40 и да питам само в началото някой каза че полусинтетиката не била добра за двигателя. От къде на къде - колата ми я карам вече 8 години с полусинтетика и преди това е карана с полусинтетика и маслото не го бута...а е на близо 19 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълната синтетика идва "тънка" за разтропаните стари двигатели(в смисъл горят го и нищо не разбират от него :hilezh: )!

А полусинтетичните няма никакъв проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам ако се сложи Мобил 10W 40 turbo diesel на бензинов двигател, какво ще стане :bia:

По точно на 1.8Т

нищУ ! ти кво мислиш че ша стане, масло като масло! просто в тва за дизелови двигатели има повечe добавки за почистване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищУ ! ти кво мислиш че ша стане, масло като масло! просто в тва за дизелови двигатели има повечe добавки за почистване

ТОЕСТ всички с бензинки да минат на дизелово масло

голем си спец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точно на 1.8Т

Карал съм с дизелово масло на бензинов двигател/от сервиза ми го сложиха :huh: / нямах проблем, но го смених на 4000км и сипах Арал 10W40. Често маслата са с двоен индекс, сиреч стават и за дизел и за бензин, но щом си си позволил да си купиш 1.8Т, мисля че е редно да му сипеш някоя качествена синтетика/Mobil, Castrol, Total.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре отивам да си го сменям с Мотул VW-Спесифик 5W40 и ще споделя впечатления. Ако някой мисли, че ще сгреша, сега е времето да каже. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре отивам да си го сменям с Мотул VW-Спесифик 5W40 и ще споделя впечатления. Ако някой мисли, че ще сгреша, сега е времето да каже. :flipoff:

Явно никой нищо против не е имал и взех, че го направих днеска. Сметката беше 115 лв. заедно с филтъра и труда-съвсем поносимо.Сипах си го това масълце и ако не си внушавам, май веднага се подобри звука-още повече замърка. Почвам вече да се питам, кола ли си купих, котка ли? :musik:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой нищо против не е имал и взех, че го направих днеска. Сметката беше 115 лв. заедно с филтъра и труда-съвсем поносимо.Сипах си го това масълце и ако не си внушавам, май веднага се подобри звука-още повече замърка. Почвам вече да се питам, кола ли си купих, котка ли? :hilezh:

Тони колко литра реално купи.

Моята сметка е:

1. 5 литра - 97 лева

2. Филтър - 6 лева

3. смяна - 5-8 лева.

Според мен си купил 4 литра. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тони колко литра реално купи.

Моята сметка е:

1. 5 литра - 97 лева

2. Филтър - 6 лева

3. смяна - 5-8 лева.

Според мен си купил 4 литра. :hilezh:

4-литрови няма.Тубите са по 1л. и 5л.Въпроса е дали е полусинтетика са ти дали или 100% -синтетика.Защото от миналата година започнаха да правят синтетика и на тубата пише 5W40 specific.Иначе маслото си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...