Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

4-литрови няма.Тубите са по 1л. и 5л.Въпроса е дали е полусинтетика са ти дали или 100% -синтетика.Защото от миналата година започнаха да правят синтетика и на тубата пише 5W40 specific.Иначе маслото си е супер.

Точно така е. Няма 4 литрова разфасовка това масло. Старата му формула беше полусинтетика, новата е адаптирана за помпа-дюза и е пълна синтетика. Имах намек към Тони(daks) дали са му дали остатъка в тубичката, че понякога "забравят". :blush::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно така е. Няма 4 литрова разфасовка това масло. Старата му формула беше полусинтетика, новата е адаптирана за помпа-дюза и е пълна синтетика. Имах намек към Тони(daks) дали са му дали остатъка в тубичката, че понякога "забравят". :flipoff::hilezh:

Няма да смеят да забравят точно там, че сме доста свързани. Дадоха ми нормалната 15% отстъпка, но не съм го смятал точно колко излиза тубата, че сметката беше обща заедно с други неща, които взех. Иначе тубата е 5 л. и е пълна синтетика. На срещата в неделя ще я нося и може да ги сравниме. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Мотул VW-Спесифик 505.01 ми идва по поръчка!

Та днес ми изпратиха такова, но ми се струва, че е от стария модел.

Колеги, ще извинявате за тъпия въпрос, но как да разбера маслото дали е 100% синтетика или е полусинтетика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за Мотул VW-Спесифик 505.01 ми идва по поръчка!

Та днес ми изпратиха такова, но ми се струва, че е от стария модел.

Колеги, ще извинявате за тъпия въпрос, но как да разбера маслото дали е 100% синтетика или е полусинтетика?

На тубата май си пише 100% full syntetik, но не съм сигурен. Би трябвало да е пълна, аз не знам за полу от тоя модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта пише Technosynthese и май това е полусинтетиката!

Мисля, че ако е 5W40 няма начин да не е пълна синтетика. Изчети внимателно всичко по тубата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта пише Technosynthese и май това е полусинтетиката!

Дали са ти от стария тип.Това е полусинтетика.Новия тип излезе миналата година и е 100% Syntetic.Еми няма нищо просто ще го смениш по-рано маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Най-лесно се познава по миризмата дали едно масло дали е 100% синтетика или не . Трябва да мирише подобно на масленки. Ако се усеща и дъх като от петрол (подобно на нафта) значи има и BASIC OIL. Нищо лошо, тъй като пълната 100% синтетика не лепи по метал така добре.. така че и тя си има добавки в нея - често се слага и малко петролно масло (BASIC OIL - сок от динозаври :unsure: ) .

Та аз в момента съм с SHELL HELIX ULTRA 5W40, смених репсола 5W50 с това и за сега съм доволен. На него има и емблемата на ферари - пише RECOMENDED BY FERRARI.

На Репсола не пишеше че покрива VW 500.00, за това го смених с този Шел, макар че смятам че си покрива този стандарт.

Другото, заради което го смених е че маслата Шел ги има навсякъде и можеш да си вземеш даже ако си някъде на път, по всяко време и във всички бензиностанции на Шел..

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Neste 10w40 или 5w50 зависи коя кола.

Доволен съм.

Поне знам,че не е менте (защото едвали има такива, а и знам от къде го купувам).

Сравнително скъпо е, а няма мн реклами, което ме навежда на мисълта,че наистина е добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как стои рейтинга на тези марки във форума, както и какви масла предпочитаме тук. :all_coholic:

Май и преди съм писал ама ще повторя. Марката VALVOLINE e собственост и се произвежда от TEXACO.

Затова на Тексако има 0%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфффф, начи пак съм сипал нещо дето го няма в официалния сайт на Castrol, но пък го има в много други, немски сайтове примерно, да се продава подобно - синтетично Castrol TXT Magnatec 5W40. В Unitrade това ми препоръчаха. Къв е тоя модел не мога да разбера, няма го в интернет точно в същата туба, има подобни. Имам чувството, че е някъв модел Made in BG или някъде в Източна Европа, специално за нашия пазар. Преди бях с Castrol GTX пак 5W40, но от това съм по-доволен, колата е по-безшумна (като изключим единия повдигач отвреме-навреме).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от къде е най добре да си взема МОТУЛ в София? Колата е А4 1.8 20В. Гледам че повечето карате с Мотул и реших и аз да пробвам. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Спрял съм се на Motul Synergie 6100. Кое според вас е най подходящо - 10w40 или 15w50 за лятото? Аз до Октомври ще съм навъртял 5000км така че ще го сменям отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol Elite 5W40

Отговаря на 505.01 за ПД двигатели, но покрива и 505.00 и за сега съм доволен.

Не съм замерил още дали го харчи, но времето ще покаже :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с 10W40 на ROWE-немско е и знам че го произвеждат само в Германия, а повечето марки се пакетират къде ли не вече....така че пазете се от ментета :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...