Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От вчера съм с Kroon oil 5W40-пълна синтетика. Още е рано за коментари, но ми изглежда доста обещаващо като му чета характеристиките. Има доста одобрения (на Ауди, БМВ-лонг лайф, МБ, Порше и др.) и покрива В4, а освен това се произвежда само в Холандия. Като придобия впечатления ще споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди с Castrol, сега с BP - British Petrolium... btw къде в Овча Купел мога да си купя или в региона?!?

Редактирано от Light
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сеньорината от която купих Аудьо е слагала само Agip Sint 5W40, ама италианска му работа, гледам, не веднъж е преминавала 12 - 13 000 km. :blink:

Сега - Motul 4100 10W40, което за 1500 (хиляда и петстотин) км. съм сменил два пъти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега - Motul 4100 10W40, което за 1500 (хиляда и петстотин) км. съм сменил два пъти :blink:

зза 1500км. две смени така ли???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Преди време,бях пуснал едно запитване за едно масл (ето тук: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=24237&hl=polytron)

Никой нищо хубаво не каза,но аз все пак реших да сложа.

До момента съм минал 20 000км,и нямам никакви ядове.Маслените повдигачи моментални спряха та тропат ( а те си тропаха от 4 години,ама не им обръщах внимание),а и не ми гори въобще.Дават му пробег до 50 000км,остават ми още 30 000км.След около 6-8 месеца,ще ви кажа какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

===

Павка, това което вършиш е един зловещ и безумен експеримент. Не казвам, че е лошо маслото но 50 хил. км е безумие. Трябва ти специален маслен филтър, пробега е разчетен най-вероятно при еднообразен режим на работа на мотора. Бягай от това нещо!!! Приятелски те съветвам. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FUCHS TITAN SUPERSYN PLUS 5W-40

VW 500 00 / 505 00 / 505 01

Колега,дано не бъркам,но и аз бях си взел ведъж такова масло само че 10/40(беше ми изпаднало на добра цена),когато отидох в сервиза да ми го сменят ми казаха че било с графит,не било най доброто масло за моята кола.Иначе карам Тотал с 10/40 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам до сега да има Пълна синтетика 10W40

Има, с такава карам благодарение на Коко С4 <_< Kroon oil 10W-40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, това което вършиш е един зловещ и безумен експеримент. Не казвам, че е лошо маслото но 50 хил. км е безумие. Трябва ти специален маслен филтър, пробега е разчетен най-вероятно при еднообразен режим на работа на мотора. Бягай от това нещо!!! Приятелски те съветвам. :blink:

И аз съм на това мнение. Между другото, филтърът едва ли ще издържи тия километри, особено ако е Филтрон... :hilezh

НО моторът на аудито може да върви и със слънчогледово олио... само че това едва ли ще бъде за дълго :blink:

Все пак е добре "Павката" да си направи анализ на маслото и да си провери филтъра, ако не иска да сваля картер, колянов вал, бутала, лагери и т.н.

A това, че не тракат повдигачите - ами какво ти пречи тракането? Но едва ли маслото Полиутрон ремонтира двигателя, но може би вискозитета му е по-подходящ от този на маслото с което си карал преди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...