Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Мотул Ексес 5-40 за тези 10000, въпреки че го водят някъв лонг лайф

преди това карах 2х10000 с Лемфордер 10-40

от Лемфордер-а нямам оплаквания, за сега от мотула също, вече минах с него 2000км, препоръчаха ми го от много места за AFB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз да попитам, на тема смяна на масла съм и един майстор ама "ГОРЕЩО" ми препоръча Neste.Не обърнах внимание за какво става дума точно понеже бързах, но сега се замислих. Някой ползвал ли го е, много съмнително евтино ми се стори :flipoff: . Колицата е А3 97 г. 1.8 AGN, някой ако предложи нещо друго е добре дошъл, от опит глава не боли :flipoff:

Тва е финландско - казват, че съотношение цена-качество е досто добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма Motul?

Сега съм с Motul 10W-40. На следващата смяна ще съм с 5W-40 Castrol, тубичката ми седи вкъщи, чака само време да й дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам от 2 години само Mobil, в началота когато го изпробвах просто колата тотално се промени ииии след това вече станах дилър на маслото, А8-ка го карам с 10w60! :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Аз карам от 2 години само Mobil, в началота когато го изпробвах просто колата тотално се промени ииии след това вече станах дилър на маслото, А8-ка го карам с 10w60! :hilezh::hilezh:

От кога мобил имат 10W-60?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога мобил имат 10W-60?

И аз не съм чувал!

Скоро ще почна да внасям и Mobil 1 от Германия.... :hilezh:

Има 5W50, но за 10W60 не съм чувал...

Сега проверих имат 10W60 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приста Ойл.Понякога гребвам и свинска мас от бурканче и с една голяма дървена лъжица я набутвам в мотора,то си е еднакво дали приста или свинска мас......Никога не сипвайте приста в колата си...

А сега сериозно сипвам си Лики Моли-вярно е малко по-скъпо,(65 лв е тубата)но не мисля,че е ментак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Току що си смених маслото - Fuchs - titan 10w40 или нещо такова :rolleyes: дано да е добро. Аудито ми е А4 1.6 бензин 1996г. Някой с впечатления за тоя тип масло ? :hilezh:

Редактирано от Hugsy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало някъкво масло на което пишело, че ставало специално за golf2 gti +16v; golf3 gti +16v.....?????????

Ако някой знае за кво става въпрос???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що си смених маслото - Fuchs - titan 10w40 или нещо такова дано да е добро. Аудито ми е А4 1.6 бензин 1996г. Някой с впечатления за тоя тип масло ?
- аз съм карал с такова ,има-няма 3-4 смени, 30-40 хил. км. , става,средна работа е.Като остарее 6-7 хил. км. ,особено като е лято започват да притракват повдигачите за кратко след палене :hilezh: . Но за толкова пари - толкова. Иначе сега сложих Total Quartz 7000 10W40, още няма много километри, но моторът е доста по-тих от преди /имайки предвид, че трябва да се прави сравнение с масло на същите километри,а не ново със старо/.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След леко освежаване на мотора и показания на километража 300000км. сложих 5W40 100% SYNTHETIC MOTUL specific LPG :lol: И вече 3500км. не е мръднало нивото :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що си смених маслото - Fuchs - titan 10w40 или нещо такова :megacool: дано да е добро. Аудито ми е А4 1.6 бензин 1996г. Някой с впечатления за тоя тип масло ? ;)
аз карам с такова,много съм доволен,лошото е че картера на б3 е малък(събира 2.5 л. между мин. и макс. и маслото бързо се изхабява.Вместо на 10 000 го сменям на около 6500/7000 км.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 Avant 2.5TDIq 180hp (AKE) - Motul 8100 Xcess 5W40, последния път понеже 8100 нямаше - Motul VW 505.01, 505.00, 502.00. Малко преди да светне инспекшън го сменям на около 9500 км. - масло не бутва нито грам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След леко освежаване на мотора и показания на километража 300000км. сложих 5W40 100% SYNTHETIC MOTUL specific LPG :) И вече 3500км. не е мръднало нивото :)

Кви пари е тва? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайна клиентска цена 5л. -92,50лв. 1л.-20,50лв. Аз го взимам на други пари но това е друга тема <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kroon, ама колко беше ... Кокича да каже :rolleyes:

Искам да изкажа специални благодарности към тоз голям човек :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...