Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

Да и аз се интересувам дали някой ги прави :0 че ако сам тръгна да си го правя с моя богат опит и техническа грамотност не се знае какво ще излезне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За мързелите и хората с две леви като мене ето едно полезно линкче :hilezh:

http://gearknob.de/pages/en/logogalerie/audi.html ... скъпички са но добре изглеждат :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мързелите и хората с две леви като мене ето едно полезно линкче :steinigung:

http://gearknob.de/pages/en/logogalerie/audi.html ... скъпички са но добре изглеждат :flipoff:

От тия само една хубава има с бадпис quattro

ПП: Аз да питам колегите с quattro машини, свети ли ви таблото на блокажа на диференциала, щото мойто не свети, а онзи ден това на bubsan светеше и ме обвзе една благородна завист и искам и мойта да свети, как става. bubsan ми каза че цялата пластмаса покрай скоростите и ръчната се маха и се сменят крушките или се орпавя квото е бъглано. Помогайте със съвети кв ода правя, най-вече Inkozi да дава акъл, че неговата е като тия в големите книги :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е отдолу,ако можеш да го извадиш тва копче без да го счупиш действаи

Сам едва ли ще стане номера :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на подписа :) А на блокажа имах 2 изгорели лампички, смених ги ся грее. За лоста естествено следвах указанията на pif :hilezh:

Редактирано от И.Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я вече уникалната топка в А4 ми!

Колега много е добра. Сам ли я прави или я купи?

Колко пари ако си я купувал?

Ииии.. така като не пише къде е първа, втора.... как ги целиш? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топката сам си я правих и е въпрос на въображение. Имам замислени още модели но е пипкава работа и много кьоравене докато направя плаката която е над подсветката, защото я правя на компютър иначе стават уникални!!! Определено се забелязва (щом и жените го виждат и питат :wall: ) Благодаря на pif за проекта и да ме извини :hilezh: аз само доусъвършенствам.

П.С. - Като си карам от дълго време нямам нужда от "учебника" върху лоста да ми показва скоростите, само задната за някой може да е проблем ако ми кара колата, но и за това е помислено имам зумер който сигнализира когато я вкараш!

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как прекарвате кабелите през металната тръба на лоста и през кожения маншон ...

Щот го мъдрувам от няколко дена и нищо не се сещам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как прекарвате кабелите през металната тръба на лоста и през кожения маншон ...

Щот го мъдрувам от няколко дена и нищо не се сещам ...

Доколкото разбрах от обяснението на pif, кабелите не влизат в тръбата. Пробиваш два отвора за кабелите в бялата пластмаса, около която се стяга 'гърлото' на маншона и в която влиза тръбата. и кабелите спокойно ги пускаш надолу- тръбата не я закачаш.

На мен ми се струва малко 'разхвърляно' така и аз го мисля как да влезе в тръбата :flipoff:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А топката като започне да се навива по металния лост.

Какво се случва с кабелите, които минават през дупките на тапата на кожения маншон? Не се ли усукват?

Или въртим маншона заедно с топката ... Гррр ..

Нещо през лоста трябва да се измисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени, топката се завива с около 6 оборота. Навиваш я първо на обратно 6 оборота и завиваш <_<

Ако не са в в тръбата кабелите, аз бих ги сложил в шлаух, оставяки малко луфт отгоре, а шлауха- с две опашки за тръбата на лоста. При мен може да се повдигне маншона, без да е отвита топката и се чудя дали да нямам куплунг между кабелите на топката и подсветката, който да включа, след като съм завил топката. Естесвено, първо трябва да си направя топката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега топката се навива заедно с кожата и обръча който държи кожата и като ги навиеш после свързваш кабелите, слагаш обръча с кожата на мястото си долу да си щракне и така нищо сложно. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам едва ли ще стане номера :rolleyes:

Tва се вади отгоре вееее!Питайте ,който трябва за вадене на всякакви неща,особено зъби и части по Ауди 80/90/Coupe :flehan:

Зимашедна отверка и го изваждаш,съобразявайки се къде са пъпките отдолу,даже и картинка са ти дали :flehan:

Ако нещеш ,дай на мене и ше оправиме...Тамън и мойте тряа се правят и ше ги носиме заедно некъде!

А за съжаление лостчето ми е от тия дето не става да се правят светещи... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 80-ката кабелите ги бях прекарал през тръбата,като в основата където всъщност влизат жиците го прорязах с ножовка,малко около 1мм,колкото да минат кабелите и си излизат нагоре и няма проблем при завиването.

Трудното ми беше самата подсветка,и за това и не се захващам сега,за да не " усера" още еди лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...