Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

Ето ги така желаните снимки:

image11hn9.jpg

Пресни от час и нещо!Топката я завърших снощи! :respekt:

Отнема няколко часа работа,малко нерви и внимание...

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък работя от известно време по един проект освен да свети цялата топка допълнително да светва по-силно и цифрата отговаряща на скоростта на която се движи колата. Сега работя по контактите който задействат допълнителните диоди под съответната цифра. На теория всичко е добре ама ще видим като дойде момента да натикам 6 диодчета допълнително в цялата система дали няма да ми мине мерака ;):D . Аз за това и не съм писал, че за сега е само теория.

Инъче ;) за готовия завършен проект и най-важното с отличен краен резлутат. Накрая може и аз на този вариант да се спра, че голяма играчка се очертава с моите системи дето съм ги замислил.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останаха ми очите в тея светещите топки. :huh: Имам желание да си направя, обаче задължително ще си купя резервна топка... Колко струва долу-горе? Твоята идея е съвсем фенска Dakata_m. Успех. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тъй дойде и моя ред да попитам вас колеги-как точно става номера със свързването на жиците на топката към жиците на врътките на парното?от къде да прекарам кабелаците така че нищо да не се вижда и все едно си е фабрично?извинявам се за мпже би елементарните въпроси но в тая област съм гол и бос и затова се обръщам към вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

официално и аз от тази вечер съм със светеща топка.много е арнооооо.благодаря пиф за идеята :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте сега видях темата.Относно предложението на Dakata_m - според мен по добре да сложиш 6 диода с гасящи съпротивления извън лоста а с контактните пластини да подаваш пълното напрежение на диода съответстващ на скоростта.Така с 6 диода си готов.Незная как да сложа схемичката ,дано си ме разбрал.

Преди имаше тема за термометър , някой може ли да каже къде изчезна :)

Редактирано от detson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Няма ли някои които да подари или да продаде такава Светеща топка или просто да каже как става но по обширно кво ни тряя и такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ден ще отида до София с много пари в джоба, хващам някой форумджия, намира ми къде да спя, а той да ми направи работите, че станаха много. Светещо кормило, светеща топка, светещо табло, отделно в София ще си сложа ксенона, отделно таман може да присъствам на някоя от ваще там срещи по-големите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Браво на ПИФ за начинанието!!! Ето и моята топка как изглежда по-различна е защото друго ми дойде на акъла и ето какво сътворих.

П.С. Понеже не съм я снимал на живо това е снимка на това което съм направил като подсветка.

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

супер, само някой ако покаже една снимки или просто опише как се маха "капачката с цифрите" защото никъде не е споменато как точно е захваната за скоростния лост ?

и още нещо само да допълня, значи съпротивлението зависи от волтажа на диодите и трябва да се внимава защото ако е по ниско диодът рано или късно ще изгори и тогава дупе да му е яко на този които трябва да разглабя това нещо отново !

и последна редакция, за тези които се чудят аджаба как става това

http://led.linear1.org/1led.wiz

където се изчислява резистора за 1 диод, но имайте предвид, че може да се изпозва верига !

например:

Solution 0: 2 x 1 array uses 2 LEDs exactly

+----|>|----|>|---/\/\/----+ R = 180 ohms

Редактирано от dapimp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката се маха, като пъхнеш внимателно тънка отверка между кожения борд на ръкохватката и кръгчето.

Леко натискаш навътре и после избутваш капачката нагоре. Внимавай да не ожулиш боята отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...