Jump to content

Светеща топка на скоростния лост


Recommended Posts

Тя подсветката може да си я сваляш и слагаш на много лостове, аз например успях на втората топка :hilezh: Добре, че на една морга си намерих перфектена топка за лоста за 2 кинта, на моята и без тва и я нямаше кожата :dance: Проблема при мен беше в това, че като чегърках боята по цифричките, от годините ли от кво, падаше на люспи повече отколкото трябва. Режих проблема като махнах нацяло старата боя, боядисах наново и после докато не беше изцяло засъхнала изчегърках цифрите :stupid:

Редактирано от И.Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък колеги, първата светеща топка направих по проект на Пиф :hilezh: , но ми се видя че свети малко слабо. За това подобрих малко и вместо 2бр диоди сложих 6 бр. Под всяка цифра диод. Свети много красиво. Цифрите светят силно а пътечките м/у тях малко по слабо. Тъкмо се открояват. Когато имам време ще кача снимки и етапа на правене. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък колеги, първата светеща топка направих по проект на Пиф :hilezh: , но ми се видя че свети малко слабо. За това подобрих малко и вместо 2бр диоди сложих 6 бр. Под всяка цифра диод. Свети много красиво. Цифрите светят силно а пътечките м/у тях малко по слабо. Тъкмо се открояват. Когато имам време ще кача снимки и етапа на правене. :hilezh:

много ми се иска да видя този ефект :))))

ако имаш възможност да я качиш би било прекрасно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой който си е правил сам топката ако може да каже от къде изкопа светлопровода ?

Аз единственото нещо което съм намерил и може би е най подходящо е дъно от кутиика от клечки за зъби но то е 3.5 см. а не 3 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега изработваш си го сам от кутиика за дискови или аз го режа от празен диск прозрачен такъв дето има във всеки шпиндел с нови дискове винати има един прозрачен. Става и от плексиглас. Прояви въображение и всичко става. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега изработваш си го сам от кутиика за дискови или аз го режа от празен диск прозрачен такъв дето има във всеки шпиндел с нови дискове винати има един прозрачен. Става и от плексиглас. Прояви въображение и всичко става. Поздрави!

това ясно, аз имах в предвид как ги изрязваш ? аз съм ползвал едни кръгли резци които се слагат на бормашина но за да ти подведе и да ти го държи изправено една бургия пробива центъра на кръга за да води ? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изрязването първо режеш във формата на квадрат и даваш повечко материал от необходимият диаметър и след това подрязваш ъглите на квадрата и изпиляваш до нужната форма и диаметър и с помоща на мъничка плоска пиличка правиш каналите за диодите. Аз правя с 2 пласта от тая пластмаса, че един ми е много тънък. Залепям ги един върху друг и после ги работиш!

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте

От днес и моята топка свети сложих 4 бр червени диоди, но ги вкопах в топката и после ги залях с топъл силикон вместо да режа светловод и светна равномерно, сложих малко по силно съпротивление за да не ми дразни нощем.

Ето как изглежда

009237402-big.jpg

009237403-big.jpg

009237405-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е страхотна.

Мойта топка също светна наскоро.

Изпълнението по проекта на Пиф.

Захранването от превключвателя за горивото.

Резултатът - бензин:

post-17106-1229199192_thumb.jpg

газ:

post-17106-1229199205_thumb.jpg

Синьото е тъмно синьо на живо.

И беше голям кеф да се занимавам с това.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво страхотно е станало супер!

:flipoff:

Отдавна се чудя как си направил матрицата на твойта.

Много яко се е получила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е страхотна.

Мойта топка също светна наскоро.

Изпълнението по проекта на Пиф.

Захранването от превключвателя за горивото.

Резултатът - бензин:

post-17106-1229199192_thumb.jpg

газ:

post-17106-1229199205_thumb.jpg

Синьото е тъмно синьо на живо.

И беше голям кеф да се занимавам с това.

Браво, колега много добре се е получило. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

супер е станало, поздравления :blink:

Имам един въпрос към cvetan83

чудя се как си изравнил нивото на силикона от глу гъна, който си излял в лоста и служи като светлопровод в случея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хорица, помагайте! И аз искам такава. Ако треба цяла седмица да я правя ама да стане. Карам А3-ка ('97 год.) и мисля, че ще е доста по-трудо да го направя на моята топка.За съжаление нямам снимка да ви я покажа. Но ще се радвам ако някой се е опитвал (надявам се успешно) и сподели с нас как става! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой няма ли да започне да ги прави тея топки.да му дам моятя и да си я взема направо готова само да я вържа към инсталацията.???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се цвета на подсветката със смяната на типа гориво, на което се кара ;)

уле мале, това сега го разбрах :bia:

бравооо бравоо :P

ако и цялото табло сменя цвета със син на газ ще е #1 :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Аз по малко по различна технология си направих моята, пак по идея на колегата ПИФ, за което :hilezh::) и надявам се съм постигнал същия резултат! :dance:

Ето снимки:

s5000073ib2.jpg

Koлега ПИФ,

Съвсем случайно виждам темата, но освен тази идея зърнах и друго - на тази снимка се вижда, че ти свети И емблемата "Ауди" на волана !!! :o

Можеш ли да ни разкажеш повечко за това ?

Изключително красиво ми изглежда...

Лека вечер

Редактирано от PeterTenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Лелеее баси скъпчиите аз ще ги правя за 40 лв ако трябва! Трябва много да те бият парите през пръстите, че да даваш толкова за някаква си топка било то и светеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...