Jump to content

Промоционално каско в "ЗПК ЛЕВ ИНС" АД за форума и АКБ


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Списъкът е дълъг, колега, няма как тук да ти ги изброя. Дай някакъв мейл на лично и ще ти го пратя инфото!

А и посочи за кой град питаш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поредна година поднових каското си при Тони. 4та ли... 5та ли... с този човек времето лети неусетно  :magic:

 

Много готин, много отзивчив и изключително търпелив.  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Регистрирах се за да задам следните въпроси в тази тема  на Тони от ЛевИнс.

Купих кола, направих пълно каско в ЛЕВ ИНС, в талона на огледа пише - аларма фабрична, изправна, неблокираща.

 

Въпрос - при кражба на колата ще ми изплатят ли сумата?

 

Втори въпрос - има ли практика от около година някъде компаниите да се заяждат при кражба заради това, че алармата е фабрична или няма светлинно-звуков сигнал (въпреки че в талона това не е упоменато като поле специално за какъв да е сигнала и правно няма как да се заядат за това нещо).

 

Уточнение - нямам никакви предписания за поставяне на допълнителна аларма, огледа мина по мед и масло, но аз имам крещяща допълнителна информация от доста независими източници че този проблем от около година е ФАКТ.

 

Благодаря предварително за отговора, ако някой от колегите е запознат ще бъда благодарен и на други мнения.

 

П.С.

говорих със служител от централата, който спомена термина светлинно звуков сигнал при алармата.

Аз не виждам никъде в талона за оглед да пише светлинно-звуков сигнал, полето се казва изправна аларма.

При кражба как се разбира имало ли е светлинно звуков сигнал или не? В талона след като пише изправна би трябвало да следва плащане, нали?

п.п.с

има ли връзка с изплащането на премията снимането на ключа при огледа?

Редактирано от Playman77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и добре дошъл сред нас! Извинявай за забавения отговор, но не следя осторожно темата и чак сега виждам какво си писал. На лично съобщение нещата щяха да са по-бързи.

С удоволствие ще отговоря на въпросите ти.

Първо трябва да започнеш с инфо за колата ти. Марка, модел и стойност по полица са нещата, определящи изискванията на компанията за осигурителните системи. При всички случаи трябва да се увериш, че колата ти наистина има аларма. Дистанционното заключване не винаги е аларма. Изрично е упоменато, че се изисква да има звукова сигнализация при охраната на вратите. Само мигане на мигачи не значи аларма. Тя трябва да има и звук.

Фабричните аларми се признават, ако колата е за под 10000 лв. застрахована. За над това ниво се иска допълнително прекъсване на запалването от допълнително монтирана аларма. Това изискване обаче отпада, ако колата ти е за над 15 000 лв. и попада в списъка от марки и модели, на които се полага допълнително средство за защита, което Лев Инс безплатно предоставя и монтира на клиентите си. Но всичко това го пише изрично в Общите условия, които си получил.

Не, нямам информация компаниите да се заяждат за фабричните аларми. Те просто си имат правила и изисквания. Попитай агента или брокера си за разяснения, ако не ти се чете!

Иначе да, щом в талона пише изправна аларма, значи ще се стигне до плащане.

При кражба, ако си написал в предложението към полицата, че имаш фабрична аларма, а се окаже, че нямаш, най-вероятно плащане няма да има. А това дали си имал се установява лесно, чрез справка до завода производител.

Снимката на ключовете удостоверява вида на ключа и дистанционното, за да не си позволиш да дадеш други след кражбата. Посоченият брой ключове трябва да бъдат представени пред компанията, след евентуалната кражба. В това също трябва да се внимава и да се представя само достоверна информация.

Надявам се бях изчерпателен, но ако съм пропуснал нещо питай!

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Това "Фабричните аларми се признават, ако колата е за под 10000 лв. застрахована. За над това ниво се иска допълнително прекъсване на запалването от допълнително монтирана аларма" за всички компании ли важи или само при ЛЕВ ИНС? Моята е застрахована на 13000 лева и в бланката при аларма има само човка в поле "има". Алармата ми е фабрична със светлинен и звуков (клаксон) сигнали. При огледа нищо ми не казаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се изказвам за общите условия на другите компании, а и дори да го направя, ти би трябвало да не ми се доверяваш на 100%, а да си го провериш със сигурност при твоя застраховател. Това са сериозни неща и не бива да се доверяваме на теории в нета. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поднових си ГО и каското - както винаги всичко беше в срок и на ниво :gut:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Искам да изкажа огромните си адмирации и благодарност към Тони!!  :respekt:

Изключително точен, коректен и отзивчив! 

Благодаря ти !!! :):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Радвам се, че си доволен колега SCHwabata. :)

Днес свършихме същото и с баща ти, който също като тебе е много точен и свестен човек. :)

VBI, за тебе винаги! :)

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, в момента работя по подобряване условията за форума. Ще имаме още по-добра оферта скоро!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да ви уведомя, че от 1-ви септември 2014 г. повечето заст. компании, сред които и Лев Инс, вдигат леко тарифните числа по каско. Увеличението при нас ще е от 0,3% до 0,45%, което не е много, но все пак ще се усети. За сметка на това обаче, се пускат нови 5% отстъпка при подновяване на каско в Лев Инс, дори и клиентът да е имал щети по изтичащата полица. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При добро желание, посетете страницата ми във фейсбук и коментирайте всичко, което Ви вълнува! :)

https://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%90%D0%A1%D0%A2%D0%A0%D0%90%D0%A5%D0%9E%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%95/309045082610505

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Искам да похваля Тони за усилията, които положи да излезнем от една много заплетена ситуация с каското на една от колите. В крайна сметка резултата беше положителен :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си доволен Вальо. :) Обичам да разплитам ситуации. Всичко е добре, когато свършва добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...