Jump to content

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD


Recommended Posts

иначе имам вече достъп до Алфа Ромео 156 и мога да дажа, че е страшна кола отвън и отвътре, за сега нямам проблеми

А би ли споделил защо само няколко месеца след като я купи я пусна за продажба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 176
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Леле хора Вие откачихте...

Неам думи. Е по тва си личи че сме чистокръвни българи.

Събрани сме в един форум заради общия ни интерес Ауди които ни свързва и пак се караме... незнам мене ми става болно... <_<

Другото от който ми става болно е че има хора които не признават нищо дрго освен Ауди, ми по български това се нарича Кон с Капаци.

Има и други хубави коли бе хора...осъзнайте се....

Наричате Алфа 159 коФтор ми тва е обида срещу Вас самите...щото си кривите душата за един страхотен автомобил.

МЛ тракал абе фърли се от некой мост, Пак една българска поговорка...Видела лисицата че гроздето е високо, еми то е кисело казала си тя.

Ми то и мойто А4 е по хубаво от S-classa, нали щото си е мое и щото е Ауди, ми то е трагично бе колеги. Може ли да сте толкова тесногръди и и нямам думи...

Джим Кларк от Топ Гииър тествайки Алфа 166, казва вдъхновен обръщайки се към шофьорите на БМВ 5 и мерцедес Е, вие сте объркали колите си...

Същия пише: Нова дефиниция за лудост - някой си купува нещо друго след като е видял Алфа Брера!

Алфите са супер автомобили, това че през 70-те и 80-те по времето когато сме били млади Алфа бяха в криза и сме гледали Ауди 80-ки и 124-ки и сме мечтали за тях, не значи че днес Алфа не е престижна марка... Страхотен автомобил е и може да си купя такава когато наистина спре да трака отвътре, а също и дизел бих си купил като спре да трака (никога :rotcol: ).

Айде със здраве.

А и още нещо. По времето когато пичовете са карали Алфа и са печелели състезания с семеините си автомобили Ауди дори не е било замислено в мозъка на някой си там тъп сухарски Шваб.

Простете. Алфа е и ще си остане по легендарна марка от Ауди завинаги, макар и да не е с качеството на Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега,дразниш.Направо се чудя защо продължаваш да клечиш в форума.Ауди-това,ауди-онова.Първо,КОЛАТА беше Ситроен,сега пък-Алфа.Няма угодия,ей.Явно,КОЛАТА не е Ауди. Продавай тази А4-ка,която не те заслужава,и скачай на правилна марка.Която и да е тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - не е Джим Кларк, а Джеръми Кларксон

Второ - АЛФА е страхотна кола, но само докато е здрава... става само за каране, не става да я имаш

Трето - Има и други коли освен ауди, но ауди съчетава всичко, което харесвам в колите (може да кликнеш на картинката от подписа ми)

Четвърто - Толкова много пари за италианска кола не давам!!! Ремонтирал съм алфи, знам колко калпаво са замислени. Някои от двигателите им са добрим, но горят като газки, особено градско.

Двигателите на бензинките нямат плавно нарастване на въртящия момент, в ниските обороти НЯМА НИКОЙ. Тази кола трябва все да я караш над 3000 оборота за да ВЪРВИ. От топ гиър не са казали, че на алфа 156 2.5 спортвагона ГОРИ 22 ЛИТРА ГРАДСКО- ПО КАТАЛОГ!!!!!

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,дразниш.Направо се чудя защо продължаваш да клечиш в форума.Ауди-това,ауди-онова.Първо,КОЛАТА беше Ситроен,сега пък-Алфа.Няма угодия,ей.Явно,КОЛАТА не е Ауди. Продавай тази А4-ка,която не те заслужава,и скачай на правилна марка.Която и да е тя.

Ами да така е!

Уважавам Ситроен, харесвам Алфа.

Много се кефя на Мерцедес , БМВ, Ауди, Лексус.

Кво лошо има в това, че съм разбрал че има и други марки които заслужават да бъдат уважавани и немога да се стърпя да не ги защитя като ги обиждат неоснователно.

Ако толкова трябва да се махна, от АКБ ми има си там модератори да преценят и да ме изтрият ако така преценят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да така е!

Уважавам Ситроен, харесвам Алфа.

Много се кефя на Мерцедес , БМВ, Ауди, Лексус.

Кво лошо има в това, че съм разбрал че има и други марки които заслужават да бъдат уважавани и немога да се стърпя да не ги защитя като ги обиждат неоснователно.

Ако толкова трябва да се махна, от АКБ ми има си там модератори да преценят и да ме изтрият ако така преценят!

Колега, карай си аудито и не се качвай от кон на кокошка :stupid:

Колкото до АЛФА - и аз им се кефя, но само на снимките и презентациите- хубави мацки показват. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от двигателите им са добрим, но горят като газки, особено градско.

Двигателите на бензинките нямат плавно нарастване на въртящия момент, в ниските обороти НЯМА НИКОЙ. Тази кола трябва все да я караш над 3000 оборота за да ВЪРВИ.

:hilezh::stupid::rotcol: Искрено се забавлявам :lol: Пич, кажи днес къде да ти я докарам да видиш ср.разход за последните почти 2500км от 8.3/100 , това основно градско каране , бензинова, не дизел. Това за 3000-те оборота е неква смешка, която или си чул от некой друг кондензатор, или си карал некъв 15годишен коптор, явно не си разбрал, че в темата се питаше за купуване на сравнително нова кола. Аз на моята 3000 минавам само на магистралата, щото карам със 150км/ч, ти с твоето велико автомобилно творение сигурно при тая скорост си на 1750оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трето - Има и други коли освен ауди, но ауди съчетава всичко, което харесвам в колите (може да кликнеш на картинката от подписа ми)

Хайде да разпалим още малко страстите.

Съчетава от всичко по малко и нищо като хората! Нито има дизайна на Алфа, нито има сигурността на Волво, нито удоволствието от карането на БМВ, нито има лукса и престижа на Мерцедес! Ауди беше Ауди до 1995-96г (B4 и C4). Сега е VAG - едно шаси, един двигател и 3-4 различни марки! Търси се масовост и следователно качеството е за сметка на количеството! Губи се и идентичност донякъде! Факти ..... за съжаление!

Големите производители се консолидираха и на практика останаха малко "чисти" марки! Кофти!

Накратко дотук кипи един напълно безмислен спор между хард-кор фенове и по-обективни такива, а колегата просто искаше мнение и впечатление за въпросната Алфа 147 1.9JTD!

Лека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги като чета темичката става ясно, че всички са на мнение че до скоро ALFA нямат успешни модели и изведнъж сътворяват технологичното чудо 156 и 147 които са по-добри от AUDI аналозите..., може би щото са натрупали достатъчно опит???

RESPECT ALFA!!!!

Остатъчната стойност на алфа е сравнима с цена на стари маратонки (независимо дали сме ограничени или БГ манталитет и предрасъдъци тва е положението!!!!), а масовия БГ собственик на возило все пак гледа на покупката на стара кола като на инвестиция, е как д апосъветваш някой да си вложи парите в ПЪРВА ЧАСТНА БАНКА???

Топ изпълненията на всякa фирма са добри, alfa romeo не прави изключение, макар че са наблегнали на пластмасата....тъпо е да влезеш и да видиш че някой велик италянски дизайнер е решил да ти пръсне всичко със сив спрей за да е по фешън, ама тва е кола не кафе машина SAECO.

Мене тва лично ме дразни МНОГО, за разлика от ауди където всичко е изчистено и качествено - перфектния баланс между цена и качество! Едва ли може да има спор по този въпрос

Новите модели на алфетите правят впечатление на пътя, но ще видиме колко дълго ще се задържат на него.

Весел ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не разбирам мнонго наистина некрия че и на мене алфата ми харесва ма само да я гледкам освен дизаина нямя нищо хубаво в тоя варел ама иэбщо не може да се сравнявя с ауди нека си купи алфа за да види в каква игра се хвърля като мене от ауди 80 на фиат пунто реве ми се не го кара за да не се ядосвам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфа е и ще си остане по легендарна марка от Ауди завинаги, макар и да не е с качеството на Ауди.

:stupid::rotcol::lol: Това е абсолютно вярно! Дядо ми да попитам и той го знае. Само тука някой последно навъдили се в този форум пристрастни на 100% към ауди и дори към ВАГ, не го знаят..... или неискат да го знаят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да разпалим още малко страстите.

Съчетава от всичко по малко и нищо като хората! Нито има дизайна на Алфа, нито има сигурността на Волво, нито удоволствието от карането на БМВ, нито има лукса и престижа на Мерцедес! Ауди беше Ауди до 1995-96г (B4 и C4). Сега е VAG - едно шаси, един двигател и 3-4 различни марки! Търси се масовост и следователно качеството е за сметка на количеството! Губи се и идентичност донякъде! Факти ..... за съжаление!

Големите производители се консолидираха и на практика останаха малко "чисти" марки! Кофти!

Накратко дотук кипи един напълно безмислен спор между хард-кор фенове и по-обективни такива, а колегата просто искаше мнение и впечатление за въпросната Алфа 147 1.9JTD!

Лека!

Алфата пък е едно излъскано пунто :hilezh:

Между АУДИ и другите от VAG има доста разлика. AUDI e по-скоро между PORSCHE (фирмата-майка) и VAG

Къде е тази ЛЕГЕНДАРНОСТ при алфа?? Кой е победител в ЛЬО МАН?

Кой е променял няколко пъти автомобилния спорт, както и концепциите за спортна кола? Алфа ли??? Тва е най-тъпото изказване което може да го каже само болен алфист

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алоооо, Алфистите... Сигурен съм, че има Алфа форум някъде... Защо сте тръгнали да убеждавате Ауди феновете в невъзможни неща??? Каквото и да напишете, няма смисъл! Алфа е и винаги ще си остане класи под Ауди - главно като имидж. Те и КИА правят много здрави коли (това е факт). Но освен за такси, за друго не стават! Алфа и с качество не могат да се похвалят. Остана само дизайнът! Аз дизайн не искам да си купувам.

Темата се изчерпи тотално! Дано авторът да си е направил изводите!

П.С. Няма да я затварям засега, макар че не виждам какво повече от това, което вече се каза, може да се добави :hilezh:

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, по-стара марка е. Имат история. Ама това не означава че не са си по-лъскави фиат-и, нали? Хубаво изглеждат, но натам нищо специално. 147 много ми харесва на вид и за жена е готина. Много и разбира главата на нея от история на марката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докъде сте стигнали, да сравнявате Алфа Ромео с КИА :rotcol::stupid:

Току-виж КИА-та се оказала по-добра като кола за каране и поддържане :lol:

Повечето от този форум сме реалисти, а не фантазьори да се кефим на някакви италиански фантасмагории :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноу комент :stupid:

Странно защо преди 2 години в ауто мотор унд шпорт, за 100 000км А8 4.2 се строши целото.... явно некой редактор е имало алфист :hilezh:

Редактирано от TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ясно е че киа е по-кола. Кога алфа дадат 7 години гаранция, тогава може и да си купя :hilezh:

Баш! Остави гаранцията - знам за КИА (няколко бройки) на по над 200 000 км. (едната е май над 500 000), вкл. на човек от форума, без НИКАКВИ дефекти! Когато това се случи с Алфа, тогава ще ги призная. Не се случва и с Ауди, ако трябва да сме обрктивни, поне не с новите модели, но там получаваш други неща и лично аз съм склонен да преглътна чупловостта. А с Алфа какво получавам? Дизайн? Може, ще си взема макетче 1:70 и ще си го сложа в хола :stupid:

И да, сравнявам Алфа и КИА. Ако трябва да си купувам нова кола и избирам между двете, няма да се замисля - в полза на КИА, разбира се. :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш! Остави гаранцията - знам за КИА (няколко бройки) на по над 200 000 км. (едната е май над 500 000), вкл. на човек от форума, без НИКАКВИ дефекти! Когато това се случи с Алфа, тогава ще ги призная. Не се случва и с Ауди, ако трябва да сме обрктивни, поне не с новите модели, но там получаваш други неща и лично аз съм склонен да преглътна чупловостта. А с Алфа какво получавам? Дизайн? Може, ще си взема макетче 1:70 и ще си го сложа в хола :hilezh:

И да, сравнявам Алфа и КИА. Ако трябва да си купувам нова кола и избирам между двете, няма да се замисля - в полза на КИА, разбира се. :lol:

:stupid::rotcol::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че не разбират от история на марките, жените не разбират и от поддръжка на автомобила а някои не вдяват и от паркиране и маневриране. За нашите стари немски кошници /96-2000г./ се намира това -онова и втора ръка, а някой дали се е опитвал да търси чаркове за тези иначе така красиви Алфи????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stupid::rotcol::lol: Това е абсолютно вярно! Дядо ми да попитам и той го знае. Само тука някой последно навъдили се в този форум пристрастни на 100% към ауди и дори към ВАГ, не го знаят..... или неискат да го знаят :hilezh:

Баце, айде не обиждай последно навъдилите се у форума, искаш ли?Между другото дедо ли ти купи хлопела или ти сам си изкара пари за него?Голем опит имаш и ти с колите, на колко каза си 19?Кога зе книжка, кога почна да даваш компетентни мения.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, айде не обиждай последно навъдилите се у форума, искаш ли?Между другото дедо ли ти купи хлопела или ти сам си изкара пари за него?Голем опит имаш и ти с колите, на колко каза си 19?Кога зе книжка, кога почна да даваш компетентни мения.......

Как бе той кара колите на баща си от 10 годишен, а баща му му е плащал глобите за тва че няма DRIVING LICENSE :hilezh:

Айде пак спирам да пиша по тази тема, че излиза че играем по акъла на тийнейджъри с нови маратонки NIKE, дето са ги получили за рожденния ден :stupid:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...