Jump to content

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD


Recommended Posts

  • Отговори 176
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Alfa съм карал, мерси :gmorning:

Италианците правят фераритата със сърце,

алфите с крака,

фиатовете и ланчите със задниците си :flipoff:

Обаче няма нито една италианска кола дето да е правена с изчисления и математика :)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alfa съм карал, мерси :gmorning:

Италианците правят фераритата със сърце,

алфите с крака,

фиатовете и ланчите със задниците си :flipoff:

Обаче няма нито една италианска кола дето да е правена с изчисления и математика :)

По-компететн коментар не бях чувал!!!

Нищо линчо ама така да обиждаш на един дъх цяло столетие автомобилостроене с подобно изказване е много просташко показващо нивото ти на интелигентност и развитие.

Ти колега какво караш та така обиждаш 147???

Куатро_БГ, мисля че Алфа 147 е много подходящ автомобил за приятелката ти. С класи над Поло...

Редактирано от Gecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно двигателя мога да говоря...

1.9 ЖТД е първия сериен Комън Рейл двигател в света (монтиран серийно в Алфа 156 от 09.1997 г.) и е доказано мн.по-добър от ХДИ И ТДИ.

До сега не престава да се развива и мисля че вече е трето поколение Комън Рейл и 150 кс.

Незная коя година е 147 която си харесал за да ти кажа повече подробности.

Относно качествата на двигателя ще посоча също че същия се монтира и в Кадилак БЛС, СААБ 9-3 Спорт Седан, Алфа 159, и за съжаление модели на Опел...

Страхотен мотор. Ако реша да карам някога дизел то това ще е мотора ЖТД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфа 159, и за съжаление модели на Опел...

Ти сериозно ли сравни Алфа с Опел? :) Или с Кадилак и Сааб :):hilezh::hilezh:

Айде и ние да сме карали талянски кенефи, и да поназнайваме това - онова. SpeedyMan си е много добре с интелекта и развитието. НИКОГА италианска кола, с изключение на няколко марки, на които най-евтиния модел е на стойност колкото всички коли на потребителите на форума, взети заедно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОГА италианска кола, с изключение на няколко марки, на които най-евтиния модел е на стойност колкото всички коли на потребителите на форума, взети заедно

:):):hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги сравних а просто казах, къде се монтира тоя двигател...

ама явно не четеш а гледаш да се заяждаш... ама кво да се прави БГ манталитет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама явно не четеш а гледаш да се заяждаш... ама кво да се прави БГ манталитет

Е ти ли го казА? :) Виж си пак първото мнение по темата, помисли защо трябваше да е толкова махленслко и после пак ела да ми кажеш, че аз се заяждам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно двигателя мога да говоря...

1.9 ЖТД е първия сериен Комън Рейл двигател в света (монтиран серийно в Алфа 156 от 09.1997 г.) и е доказано мн.по-добър от ХДИ И ТДИ.

:) No coment

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-компететн коментар не бях чувал!!!

Нищо линчо ама така да обиждаш на един дъх цяло столетие автомобилостроене с подобно изказване е много просташко показващо нивото ти на интелигентност и развитие.

Ти колега какво караш та така обиждаш 147???

Куатро_БГ, мисля че Алфа 147 е много подходящ автомобил за приятелката ти. С класи над Поло...

Alfa-та която карах беше най-трошливото нещо което съм виждал. Имах чувството че като легна да спя тва нещо цяла нощ се чуди какъв номер да ми спогоди на сутринта :hilezh:

Колкото до "компетентността ми", това за алфите не е само мое мнение. Освен това по онова време в което я карах работех в автосервиз, никой от колегите не беше фен на алфа :)

От италианските коли уважавам само Ламборгини и Бугати и то откато са под шапката на VAG :hilezh:

Полото може и да е класи отдолу, ама никога няма да ти побелее косата от ядове :hilezh:

А дали съм простак - може и да съм- на света има нужда и от простаци, но винаги помагам като видя алфист с включени аварийни и вдигнат капак...

Какво карам сега ли? Само НЕМСКИ КОЛИ!

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се интересуваш единствено от красотата и външния вид, то Алфата е твоята кола. Неуместно е обаче сравнението по всички останали критерии с който и да било немски автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси кочината. Моята е 2006 лето, чисто нова ми я даде шефа. 1,9jtdm 150 коня. Още на 5000 км почна да скърца окачването, на 20000 свършиха амортесьорите. Ся е на 23000 и вече скърцат кори на врати и кво ли още не. Представям си 2001 лето къф разлопан и разскърцан кенеф е. Бегай далече от тоя коФтор. Има Ауди А3, БМВ1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм, 2 месеца карах италианска кола и я разкарах :bia: Какво ще каже девойката за една хубава и стегната А-класа 00+? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, като си пускал поста е трябвало да уточниш, че става въпрос за женска кола.

Моето лично мнение е, че действително Алфите много се харесват на жените и то особено на младите. Така, че ако много й е харасала не я разубеждавай да не се скарате. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се начетох на компетенции, родили се от "един приятел на братчеда чул от комшията на майстора ... ", мога да ти кажа следното от личен опит : карах около година и половина една 156-ца 1.9 JTD 1999г, продадох я преди няколко месеца, минах малко над 30к, смених само една задна биалетка и консумативи, маслото се сменя на 15хил за под 100лв, ремъци с ролки и бла-бла е около 400-500лв и с това се изчерпва трошливостта и скъпата поддръжка. Имах една драскотина, оставих я в езин сервиз за боядисване на заден калник и ми я върнаха с изгорял комп, BOSCH държа да подчертая, купих си втора употреба за 1200лв. Момчето, което я купи от мен, вече е навъртял повече от 20хил и е супер доволен, карал е преди това неква чикия на газ и казва че му гори същите пари, но върви много повече. Аз с тоя мотор разход над 6,5/100 градско и над 7/100 извънградско не съм имал, от Бургас съм се прибирал точно за 3часа при разход под 7/100. Има няколко момчета в Алфа-форума, които винаги могат да ти помогнат при евентуален проблем, има си сервизи за всичко, поддръжката е малко по-евтина от А4 напр. На този мотор могат да ти кажат истинските км, моята беше на 80к по километраж, а се оказа на 164к.

Сега за 147 - карам такава в момента, само че бензин, нова от магазина, вече на 20хил, никви грижи, повтарям никви, ако искаш, кажи и ще ти дам да покараш да видиш къде какво скърца, колко амортесьора са ми изпуснали и не знам си още кво. Окачването е като на 156, т.е прилича на А4, съответно нищо общо с Голф или старата А3, каквато също имах. Возията е перфектна за такъв клас кола, оборудването вътре също, за мен това е най-добрата дамска кола за парите си. Приятелката ми, коята има Поло като твоето, казва, че се кара супер приятно и така както искаше Голф или А3, така сега ме навива да си взема нещо голямо за мен и да и дам Алфа-та :hilezh:

Редактирано от Toledo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче само,ако може разбира се?

Колко алфи над 10 години можеш да намериш по улиците в движение и колко 20+ годишни немски виждаш всеки ден?

П.С. Да не ме разбереш грешно,нямам нищо против Алфите,ма да се сравняват със Ауди,ФВ,БМВ па ако щеш и Опел е малко незериозно.А да каже някой че ЖТД е подобар от едно ТДИ П.Д. направо си е за раздел бисери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ме разбереш и ти грешно, но 156 и 147 нямат нищо общо със старите, и двете са коли на годината / това за феновете на писанията и статистиката /, тези два модела извадиха Алфа от дъното. Виж кво пише на края на всеки ТопГиър - нещо от рода на " Не вярвайте на вицовете за ненадежността на Алфа, измислени са от немските инженери ... "

JTD е прекрасен мотор, с много по-малко проблеми от TDI, факт е PD се сменя от комън-рейл, ти си отговори защо.

И последно - само за инфо : преди две години, когато се колебаех между 156 JTD и Audi TDI, Демир ме посъветва да си взема Алфа. Не съм го и питал защо, ако искаш - питай го и после прецени дали да го сложиш в раздел бисери :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...