Jump to content

Голям проблем с чистачките


Nikieva

Recommended Posts

Ей преди малко се прибрах от път/бах ти снега/ и пролемът ми не е в настилката,нови гуми+куатро=6,но видях зор с чистачките.Забелязах,че след като започнат движение от основата на джама като се джижат нагоре те не се търкат в стъклото.Как може да се реши проблема,струва ми се ,че са отслабнали пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко изкривяваш рамото и си готов. Моята лявата беше така, а и на доста колеги като гледам. За по сигурно спри чрез контактния ключ чистачките в горно положение. Моята лявата стоеше на 1см. :( от стъклото преди да изкривя рамото малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко изкривяваш рамото и си готов. Моята лявата беше така, а и на доста колеги като гледам. За по сигурно спри чрез контактния ключ чистачките в горно положение. Моята лявата стоеше на 1см. :blink: от стъклото преди да изкривя рамото малко.

И при мен е така с лява чистачка и изкривих рамото на чистачката.Това си е некъв бъг на ауди явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе точно си е моята дължина,и са за 32лв.А по въпроса за рамото,имате впредвид това което движи чистачките,или самите чистачки,щото ми се струва,че самото рамо е от някаква стомана и ако го напъна ще се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе точно си е моята дължина,и са за 32лв.А по въпроса за рамото,имате впредвид това което движи чистачките,или самите чистачки,щото ми се струва,че самото рамо е от някаква стомана и ако го напъна ще се счупи.

Да няква стомана еее аз затова изкривих рамото на чистачката сега чисти добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай рамото в мястото от което се движи и пружините под него с ВД40 и го раздвижи малко. Аз така направих на моите и силата с която рамото притиска чистачката към стъклото се увеличи усезаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия проблем! Даже днес си купих напразно нови чистачки! :hilezh: . Пръскал съм и с ВД40 но ефекта е само временен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е баси,абе то не съм бил само аз.Важно е да режим проблема.

Надявам  се, не си пускал чистачките вчера като вози колегите... Щеше да опетниш името на марката :rock:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкриви малко рамото и не се чуди - от 1 година вече нямам никакъв проблем без значение дали чистачките са от 3лв или от 30лв. Просто омекват пружините. Странното е, че е само на лявата чистачка. Вярно е някакъв "бъг". Но това което ти предлагам да направиш е HOTFIX-а :respekt: . Поне докато не пуснат Service Pack :) от АУДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа и аз вече повече от 2 години съм с този проблем , доста съм го напънал рамото и така....ама утре ще пръсна и малко WD40 да видим ефекта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз този проблем след "n" на брой изкривявания го реших като лекичко изкривих (повдигнах) цялата основа на механизма - просто е малко повече разглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземах си AC Delco чистачки - само пера са и не задържат лед, или поне в пъти по-малко от нормална чистачка -> МНОГО съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах бош аеротуин, ще ги видим как се справят, на стара кола бяха отлични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...