Jump to content

Въпрос за разход


Fibrom

Recommended Posts

Здравейте!Искам да ви питам какъв разход дават колите ви на газ(съответно бензин) в градски условия.Моята е 1.8S,90 коня,моно;и на газ на градско прави 11-12.На бензин още не съм я пробвал.За този двигател какъв разход(приблизително) ще даде?И на газ разхода нормален ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според стила ти на каране, но надали ще е под 10.5л на бензин, моята кола е с такъв двигател, и на газ е между 11 и 12 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измерването на расхода в градски условия е относително. За няколко часа мога да врътна 100 км., а следващите 100 да врътна за няколко дни по 10-15 км/ден и съм сигурен, че расходът ще е различен поне с 1л. Иначе с тези 140 коня в градски условия(особено зимата) съм сигурен, че расходът под 12-13/100(бензин) не пада.

П.П. На газ не карам, психически не съм подготвен ... все още 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да ви питам какъв разход дават колите ви на газ(съответно бензин) в градски условия.Моята е 1.8S' date='90 коня,моно;и на газ на градско прави 11-12.На бензин още не съм я пробвал.За този двигател какъв разход(приблизително) ще даде?И на газ разхода нормален ли е?[/quote']

Моето,тоест на баща ми Аудито е със същия двигател и на градско дава около 10/100, а на газ нямам представа тъй като с баща ми сме на едно мнение,че това не е гориво за тия коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето А3 1.6 дава 10/100 с клима и ръчка, което е колкото по каталог и това ме кефи че не са го скъсали от каране преди мене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 2.0 115кс.

Бензин - градско 11-12. В зависимост от климатиците светофарите и климата. Извън града 90-110 - 7,5.

Газ - 10,8-14 пак същата зависимост. Но ако карам като за 10.8 ще ми се смеете много:)))). Иначе съм пробвал, получава се 10.8,

но изискванията са никога повече от 2600оборота, и максимално ползване на инерцията. При нормално каране 12.5, като ме хванат бесните, или през лятото с климатик 13.5-14 газ.

Извън града на газ под 10 не може. Но пък си настъпвам както ми е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АВТ - макс 10 градско и около 7 извънградско....ама аз каквото и да правя си сметам че гори 10,та да има излишък...да стигне трябва да остане :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе, за кво А3 и А4 1.6 или 1.8 харчи 10-12, 80 и 90 с 2.0 2.3 пак ви горят 10? къде е врътката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз под 12 градско не съм падал та било то и пенсионерската с 60км/ч максимум и нито веднъж обороти над 2000.

ама вашите щом вървят толкова икономично моята е за основен ремонт :twisted:

peace bros. само изказвам мнение не искам да се заяждам с никой :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми толкова си харчи бе кво да направя :twisted: Щте почна да я карам само на прекъсвач та и тя да почне да харчи 14-15. Засичал съм я 10градско - при нормално каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от градското, аз познавам много хора дето се движат от Младост до Плиска, Люлин - Надежда и др. и разхода на 2.3 е 10л., и хора като мен, които всеки ден през пам. В. Левски, СУ, попа НДК, 5-те кьошета и разхода ми е 11 на бенз. и 12 на газ, без голямо значение от стила ми на каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има сигурно поне 10 теми по въпроса

та 6-7 извънградско и 9-10 до 12 градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry za maimunicata  

Pensionersko karane - 11/100 gradsko  

Iako ru4ka - 17/100  

Napravo se 4udia dali tozi post ne e za servizi/remonti

не знам къв ти е мотора, но един приятел има А4 1.8Т автоматик и му гори 18/100 както я е купил, и ходи по сервизи само, ама още не я е оправил.

аз като я ръчкам имам чувството че харчи по малко. ако се кара на 2000 об. гълта повече, затва секи път към 3000-3500об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета и ми настръхват косите!

Карам Audi 100 петак, 2000 сс, с катализатор.

Мойта на газ харчи към 20/100, а на бензин около 14-15/100 градско. Вярно че я ръчкам, но днес сутринта за 10 мин на свободен ход стрелката на бензина се отмести чуствително!

Аз съм на мнението на Master_Oper и баща му, че Audi не върви както трябва на газ! Заради газовата уредба маншона за инжекцията ми се скъса, а клапана се изкриви, за въздушния филтър да не говорим! Жалко че измъчих количката с тази газова уредба! Отплеснах се, :oops: съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

не знам къв ти е мотора, но един приятел има А4 1.8Т автоматик и му гори 18/100 както я е купил, и ходи по сервизи само, ама още не я е оправил.

аз като я ръчкам имам чувството че харчи по малко. ако се кара на 2000 об. гълта повече, затва секи път към 3000-3500об.

Същата работа. Аз само подпитах на няколко места и като чух колебателни отговори от рода на "еми... ше разглобиме всичко, ше видиме, ше смениме ламбди, мамбди и сигурно ше го оправиме..." спрях да му обръщам внимание. Така или иначе не може да свали повече от 1-1.5 л./100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има сигурно поне 10 теми по въпроса

та 6-7 извънградско и 9-10 до 12 градско

Моят разход е в същите граници.

Не знам как колегите постигат тези разходи :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО НА БЕНЗИН газова уредба никога

С двг RU карбуратор KEIHEN II за RU

- градско -12/13 ръчка

- извън градско 8

С двг RU карбуратор KEIHEN I

- градско -12 ръчка

- извън градско 6,5

С двг PM автаматик на бензин

- градско - 13 ръчка

- извън градско 10

С двг PM автаматик на газ

- градско - 15 ръчка

- извън градско 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че с някои от колегите сме с еднакви двигатели АСЕ 2.0 Е 16 V - 103kW/140 к.с.

Ще ви бъда много благодарен, ако ориентировъчно споделите какъв е вашият разход. :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз сyм с 1.6 .. мама и мръсна на моята барака .. досега колкото съм и сипал всичко изгаря .. нищо не е върнала :twisted:

Иначе градско зимата 8 - 8,5

градско лятото - 7.6

Извънградско до 110 - 5.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B4 с АВК мотор:

извънградско - 7.5 - 8.5 (в зависимост от скоростта и +/- климатик)

градско в София - 11.5-12.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...