Jump to content

Забавено изгасване на светлината в купето


Recommended Posts

Колега за съжаление нямам възможност да ги произвеждам, а и излизат по-скъпи от готовите на пазара, евентуално ако има мераклии за комфорт модула за осветлението в купето мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има :hilezh:

Тъкмо му се радвах на сайта ти.

Комфорт модулчето е много готино, ако споделиш някаква цена ще има върху

какво да размишлявам. Търнминаторчето също кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не мога да не се похваля:

Благодарение на колегата L&R, от вчера си осветявам колата през комфорт модул

на плафона с плавно забавено гасене, палене и други симпатични и полезни хитрини.

Много е готино пинизчето, ама много!

Не можем да му се нагордеем party0006.gif

Сега предстои да се позабавлявам да го свържа и с алармата за да тръгне системата с пълните си възможности.

И така, благодаря L&R !

Запознах се и с vilik, който има най-бързата В3 - ще я боядисвам и мойта бяла ...

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознах се и с vilik, който има най-бързата В3 - ще я боядисвам и мойта бяла ...

:flehan:

Къде видя бърза, някаква зрителна измама се е получило :bia: нали съм от газовата секта :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя бърза, някаква зрителна измама се е получило :flehan: нали съм от газовата секта :bia:

Ми видях я спряла (много е готина), обаче щом е минала 3 пъти повече километри от мене

за по-кратко време и даже бехте седнали да ме чакате, значи е най-бързата В3 в сравнение с мойта :D

Аз ако знаех, че ще пътувате с това Ауди, щях да тръгнем към обяд.

Редактирано от Shado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадох на късо крушката в купето и нещо изгоря, но не е бушон.Някой може ли да ми каже какво е ? Ако е платка можете ли да ми кажете къде е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги купих си димер от бриколаж в пловдив и понеже беше последна бройка реших да го зема но сега се сетих че може и да не е точно тва което искам. Ето снимки на димера и да ви попитам дали това е плавното святкане и изгасяне на лампата в купето което аз искам или е просто да забавя няколко секунди преди да изгасне. Реших да ви питам преди да го слагам. Мерси предварително!

dsc00843p.th.jpg

dsc00844kf.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята B4-ка (avant) съм направил светлината в купето по-модерна.

Сложих платка с прцесор, която управлява както предния плафон, така и тези над задните седалки.

Монтирах малък бутон на плафона, посредством който лампите се гасят/палят.

-При отваряне на врата всички лампи светват плавно

-при контакт всички лампи загасват плавно (както и при заключване на автомобила)

-при натискане на бутона плавно светва предния плафон

-при дълго натискане на бутона плавно светват всички плафони

-при отворена врата лампите светят 5 мин. и гаснат (плавно)

-при засветнати ръчно (посредством бутона) лампи макс. времетраене е 15 мин. и гаснат (плавно)

Платката с процесора влиза в предния плафон, не се правят абсолютно никакви електрически интервенции, освен да се преместят куплонзите които оригинално влизат в предния плафон - местят се към платката. Трябва обаче да се направи отвор за малко бутонче.

Тук има видео как работи системата:

http://vevalecs.host56.com/avi/Dimmer1.avi

http://vevalecs.host56.com/avi/Dimmer2.avi

http://vevalecs.host56.com/avi/Dimmer3.avi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Айде и аз да покажа какво сътворих преди време.

Диода е от мощните 1w , струва 4-5 лв. от повечето магазини за електроника. Този който използвам е студено бял цвят , топло белия бие на жълто а този на синъо. Свети на много голям ъгъл и не прави точка. Поради голямата му мощност изисква да се сложи на малка платина за охлаждане. Използвам алуминиева ламаринка , която играе ролята и на рефлектор.

При първоначално пускане се оказа че е доста мощен за купето , затова се наложи да увелича резистора. Осветява отлично , даже май е в множко. Резистора е 5Вт. , съпротивлението се изчислява в зависимост от силата с която искате да свети диода.

57846977118334198271256499336d7hpGBg539Ex3cB66dIN.JPG

1836098057144918387612564993199dXYB3wCrco36363AMS4.JPG

191060768821469212031256499321C79JT5u2rSvmgdHwcqpn.JPG

52475969417660416291256499340T7N5WY3wxDsw6u6BlquN.JPG

8229288739042879141256499344rUo6txolHZAdiJEotia9.JPG

44967641514561216271256499348TG7jI9mhOl7dLAxMt5jN.JPG

3440956057479613791256499356vN0wgZBocO3RTvXJF1LX.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не можах да го докарам професионално като

на L&R, ама аз съм си аматьор :moon:

P1080191.JPG P1080378.JPG

P1080451.JPG P1080458.JPG

На снимките не личи, но на живо лампето кърти мрака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги,искам в купето ми всички лаМби да светят така...Кой може да се ангажира ,срещу съответното заплащане да го направи,приемам оферти на ЛС или тук в темата :hilezh:

Станало е жестокооо! :rolleyes:

имам над всяка седалка по един плафон+ централния отпред(общо 6)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте някой знае ли как се прави (за Б3) забавено изгасване на светлината в купето( искам да си направя) .Мисля че бях чел такава тема, но опитите да я намеря бяха безполезни. Благодаря на всички :D

ima edni releta daje v praktiker gi ima se vruzvat i si gotov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Не можах да го докарам професионално като

на L&R, ама аз съм си аматьор ;)

P1080191.JPG P1080378.JPG

P1080451.JPG P1080458.JPG

На снимките не личи, но на живо лампето кърти мрака.

Хе-хе, преди час, докато си цъках водка с баджанака, прекопирах твойто осветление. Напаравих го както ти си го избацал.

Купих си подобна платка, изрязах я до необходимия размер, и за около час светна.

Бива го осветлението, ако се добавят още три реда, наистина ще става за четене.

Ако имам време през седмицата ще прасна и плафоните във вратите и ще пусна някоя и дрега снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диоди,миоди...

Две крушки от по 10W в централния плафон(има фабрично място за две) и в купето е бял ден...всичко друго е суетност... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да колега, ама консумацията на обикновенната крушка неможе да се сравнява с тази на диодната, а и нали знаеш, че когато сам си го направиш кефа е много по-голям :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, преди час, докато си цъках водка с баджанака, прекопирах твойто осветление. Напаравих го както ти си го избацал.

Купих си подобна платка, изрязах я до необходимия размер, и за около час светна.

Бива го осветлението, ако се добавят още три реда, наистина ще става за четене.

Ако имам време през седмицата ще прасна и плафоните във вратите и ще пусна някоя и дрега снимка.

:bia: Колега снимай да видим как се е получило. Интересно ми е на вратите как ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги дайте някакво инфо за диодите и от къде мога да си ги поръчам по интернет че тук в Плевен е голяма скръб с тези елементи, каквото потърся все са го свършили вчера и чакат доставка. Много яко е станало с тези диодчета, колегата незнам от къде е намерил онзи единичния дето е 1 ват но и той свети хубаво. :);):)

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

не знам дали е разрешено но ето сайт за тези които не си намират нещата по магазините :) струва ми се че има ВСИЧКО от тая област в сайта... :bia:

http://tpetrov.com ... не знам само цените как са но ми се струва че е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Намерих такава платка с диоди от Елимекс за 4.50лв. пасна идеално в плафона-големия, за тези над вратите ще си ги измайсторя, там пространството е малко и е малко по-смотано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...