Jump to content

Катастрофите в нашата родина.


Recommended Posts

Непълнолетен причини катастрофа, четирима пострадаха (видео)

08.10.2008 / 12:19

Инцидентът стана в центъра на Костинброд

Гледай видео материал затвори

Непълнолетен причини катастрофа, четирима пострадаха (видео)

Непълнолетен шофьор предизвика катастрофа, при която бяха ранени четирима души. Сблъсъкът стана малко преди 8 часа тази сутрин в центъра на Костинброд. Катастрофата е станала на прав участък на пътя.

Според първоначалните данни БМВ-то, управлявано от 17-годишно момче е навлязло в насрещното платно за движение и се е забило челно в Фиат-а. И четиримата пострадали са от Фиат-а.

Две жени са настанени в "Пирогов" с контузии на главата. Трета жена е с вероятност за счупване на ребра и крак и е в Окръжна болница. Там с контузия на главата е настанен и четвъртият ранен - 29-годишен мъж.

Въпреки зверския сблъсък шофьорът без книжка и неговият спътник са се отървали без поражения. Вероятната причина за катастрофата е неправилно изпреварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 840
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

те това е "паркирано" в двора на мойто даскало

1191014_t.jpg1191017_t.jpg

и требе да е BMW X5, говори се че жена го е карала и че е влезнала в болница и на другия ден е излезнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола пламна на Цариградско, други две се натресоха пред МС

0000058648-article.jpg

Бус "Рено" със софийска регистрация се възпламени на Цариградско шосе.

Инцидентът стана на метри от Орлов мост в столицата, посока Ректората, видя репортер на Dnes.bg.

Ошашавеният шофьор успя бързо да излезе от пламналото возило и да остане невредим.

Поредната безумна катастрофа пък стана на ларгото пред президентството.

Сив "Шевролет" е без предница, след като се удари в "Рено".

Няма пострадали, но на метри по пътя има разпилени ламарини от удара.

Полицията е на мястото на инцидента и разпитва двамата шофьори.

Колите са спрени в триъгълна тревна градинка на десетина метри от входа на Министерския съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали да пиша или не...

Като се сетя и ми изтръпват колената, буквално...

Вчера сутринта като отивахме към село Бутан задминахме една кола с отворен багажник и ауспуха в него. Движеше се с около 40 км. Малко след като я задминахме на един десен, не много остър завой, при влизане в селото намалихме, защото от лявата страна на пътя имаме ябълкова градина, оградена с бетонни колове и стоманена мрежа. Всеки път намаляваме и гледаме за поражения по мрежата. Няколко пъти крадат мрежа. Сега се видя, че липсват няколко кола и мрежа със ширина 10-тина метра. Поради гъстата и висока растителност около мрежата не можа да се види по конкретно. Спряхме и аз слязох. В това време спря и тази кола, която бяхме задминали. От нея буквално изкочиха мъж и жена. Пресякохме пътя и видях кола, приличаща на купчина метал и мъж, лежащ на 6-7 метра от неа по гръб. (буквално ми се разтреперват ръцете, докато го пиша това. може би защото ми е за пръв път). Мъжа се затича към лежащия. Оказа се, че това е сина на мъжа и жената слезли от другата кола. Никога няма да забравя възгласа на бащата. Леле умрял е!!!

Майката буквално започна да крещи.

Обадих се на полицията да дойдат с линейка.

Е дойдоха и само констатираха смъртта, която е настъпила между другото преди 5-6 часа. (Ние го видяхме около 9 часа сутринта). Никой не го беше видял преди това, учудващо. А може и да са видяли колата и да не са спряли....

Просто не беше взел завоя и беше излетял от пътя с огромна скорост, помитайки бетонните колове и мрежата.

Без грам спирачен път. Или заспал или адски пиян.

Най вероятно без колан, защото волана на Астрата (както се оказа после) беше натрошен и нагънат. Съответно и вътрешностите на момчето- Бог да го прости!!!

Не е починал на място, а е излязъл от колата и се е влачил по земята.

Майката и бащата после 'казаха', че са го търсили от предната вечер. Е намериха го.

Никога няма да го забравя това намиране!!!

Не ме потресе толкова гледката на мъртвия човек до колата, колкото емоцията след като го намериха майка му и баща му.

Будих се няколко пъти тази нощ от възгласа. Леле умрял е!!!

Да не дава Господ на никой така да си намери детето!!!

Ами това е. Не бих казал, че ми стана по леко като го написах това.

Всеки път, сядайки в колата си залагаш живота.....

Пази Боже....

(съжалявам, ако има правописни грешки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-ма изгоряха в лексус след удар в ТИР

14 октомври 2008 / News.dir.bg

Четирима души загинаха при поредната жестока катастрофа. Кървавият инцидент стана на пътя между Свиленград и Любимец тази нощ.

При изпреварване на колона от ТИР-ове, автомобил „Лексус” се ударил челно в турски камион, предаде Дарик. След удара колата се завъртяла на пътя, блъснала се в литовски ТИР и се запалила. Лекият автомобил е напълно изгорял.

В автомобила са пътували трима мъже и една жена, които са загинали на място. Самоличността на жертвите все още е в процес на изясняване. Колата е лизингова, със софийски номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси

Тия дни ми върви да ставам свидетел на гадни катастрофи :respekt:

Вчера по околовръстното на София, около 17.30 малко преди Шел Казичене, гадна катастрофа.

Ауди ТТ страничен удър, силен, отворени бегове, локва кръв до него. Две линейки.

Още две други коли с помляни предници, една Октавия, може би и май беше Форд.

Грозна картина.

Нищо обаче не казаха по новините снощи.

Днес също не намирам инфо.

Някой ако знае повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я видях тази катастрофа, но минах към 18,30.

Там има един тир паркинг, от който тираджиите правят обратен през всички ленти, а пък по-ниско летящите прехвърчат от там със 140 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 октомври 2008 | 12:22 | Агенция "Фокус"

space.gifspace.gifspace.gif Габрово.Верижната катастрофа е станала тази сутрин на кръстовището между бул. "Могильов" и ул. "Стефан Караджа" в Габрово, предаде кореспондентът на радио "Фокус"-Велико Търново. По данни на пресцентъра на МВР в областния град около 7.30 на кръстовището, където се извършва ремонт и има затруднения в движението, водач на "Фиат Мареа" - 31-годишен мъж от Габрово, при движение с несъобразена скорост, не е успял да спре на безопасно разстояние и е ударил спрелия пред него на червен светофар "Фолксваген Пасат". Последвал верижен удар - автомобилът ударил спряло пред него такси "Дачия", което блъснало "Сеат", а той се ударил в спрелия пред светофара "Фолксваген Голф".

При инцидента е пострадал таксиметровият водач, който има контузия в областта на шията, но травмите му не са сериозни, съобщи д-р Шандурков от Центъра за спешна помощ. Водачът, който е предизвикал катастрофата, е получил припадък, но не може да се твърди дали е вследствие удара, или това е станало причина за инцидента.

От полицията съобщиха още, че по всички автомобили има материални щети, а водачите им са тествани за алкохоли, но резултатите са отрицателни.

с. Вранско. 18-годишен младеж с лек автомобил "Ауди”е съборил осем бетонни кола от ограда на гробищен парк, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кърджали. Инцидентът е станал снощи около 21,30 часа в землището на село Вранско, община Крумовград. В.А. е управлявал автомобила с несъобразена скорост, на завой е загубил контрол и се е блъснал в оградата. Взета му е кръв за химически анализ. Съставен му е акт.

Също при движение с несъобразена скорост "Опел”, управляван от 23-годишния З.С., е навлязъл в насрещното движение на ул.”Осми март” в Кърджали и е блъснал "Фолксваген”.

В района на село Пчеларово пък лек автомобил "Форд”, управляван от К.М., е блъснал движещо се пред него "Ауди”. Нарушена дистанция е причина за произшествието.

Редактирано от tita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1268 са тежките катастрофи в столицата от началото на годината

http://www.focus-news.net/?id=f10392

Дете загина, още 2 са ранени след зверски удари16 октомври 2008 / News.dir.bg</B>Дете на 1 година и 8 месеца загина на място, а 8-годишната му сестричка е тежко ранена при катастрофа станала в района на село Казашко в Община Варна, съобщиха от Национален медицински координационен център (НМКЦ). Друго 5-годишно момиченце пък бе ранено при катастрофа на главния път Кюстендил-София, съобщи Фокус.

При инцидента във Варненско е кастрофирала една кола, в която е пътувало семейство. Малкото дете загива на място, а 34-годишният му баща Т.Т, 27-годишната му майка Т.И и 8-годишната му сестра са ранени и настанени в МБАЛ „Света Ана” във Варна. Момиченцето е тежка черепно-мозъчна травма и състоянието му е критично.

По-рано през деня пък петима души пострадаха при катастрофа на главния път Кюстендил-София. От средни до тежки са травмите на петимата ранени, заяви доктор Анелия Георгиева, директор на Спешния център в Кюстендил. Един от пострадалите е 5-годишно момиченце - Алия Андоновски, което е със съмнение за кръвоизлив в стомаха. Момичето е пътувало в една кола със майка си Анна Андоновски, по всяка вероятност те са от София. В автомобила е пътувал и 65-годишният Стойко Стойков, който също е пострадал.

Пострадалите от другия автомобил са Светла Йотина на 43 години и Александър Йотин на 49 години. Някои от тях предстои да бъдат транспортирани в столично лечебно заведение. Автомобилите са с кюстендилска и софийска регистрации. Те са напълно смачкани. Наложило се е рязане на един от тях за извaждане на един от пострадалите, който е бил заклещен вътре. Има и трети участник в катастрофата, микробус, който е избягал и по всяка вероятност е виновник на тежкото произшествие

a_cfad5.jpga_cfad6.jpg

Редактирано от Fory
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьор пикира над такси със 140 км/ч

25-годишен шофьор с "Фиат Браво" нацели отзад такси на фирма “За едно евро“, летейки по бул. Ломско шосе от София за Волуяк със 140 км/ч. снощи около 22 ч.Жълтата кола е на хармоника, а таксиджията - 31-годишният Красимир Стоилов и 25-годишната му съпруга - Михаела, за една секунда са се отървали от смъртта, съобщи в. “Нощен Труд“. С кръв по главата и ръцете Михаела е откарана в "Пирогов", където е установено, че има натъртвания по цялото тяло. Преди това обаче пожарна разрязала част от таксито, защото тялото на младата жена било затиснато между предното стъкло и седалката. Пътникът, седял до шофьора на фиата, също е в лечебното заведение с леки травми.

В 23 ч. в "Пирогов" свекървата на Михаела разгневена сподела с лекарите и санитарите, че пътувалият с фиата признал, че той карал със 140 км/ч. и подобни екшъни не му били за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От богров към софия точно на караулката се беше слпескало някво БМВ , май се е ударило в бус който е правил ляв завой за към кремиковци. Не видях дали има мъртъвци но имаше няколко линейки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

64d9c09100e82f0d918e1f997e8cd647.jpg

24 октомври 2008 | 10:41 | Агенция "Фокус" space.gifspace.gifspace.gif

Стара Загора. 28-годишен мъж загина на място след катастрофа в Старозагорско, съобжщиха от ОДП-Стара Загора. Инцидентът е станал вчера, около 22.35 часа на път І-5 от Казанлък за с. Крън. Лекият автомобил Рено "Лагуна", управляван от С.И. на 28 години от с. Крън се е движел с несъобразена скорост. На км 192 /в района на разклона за с.Крън/, при извършване на маневра завиване надясно с несъобразена скорост, водачът изгубил управление над автомобила, който се ударил в крайпътно дърво. В резултат на удара водачът С.И. е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четирима загинаха на пътя за денонощие

През изминалото денонощие на територията на страната са станали 30 тежки пътнотранспортни произшествия.Четирима души са загинали в катастрофи.

34 души са ранени, от които трима са с опасност за живота.

За района на София са станали 90 леки и 5 тежки пътни инцидента. Десет души са ранени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови две жертви на пътя-убиец Бургас-Созопол

27 октомври 2008 / News.dir.bg

29-годишен мъж и жена на 43 години загинаха, а 17-годишният й син е с опасност за живота в поредната тежка катастрофа. Инцидентът е станал на пътя Бургас-Созопол при село Атия, минути след полунощ.

Причина за прозшествието е навлизане в насрещното движение на “Ситроен Ксантия“, управляван от 29-годишния П.И. от село Черноморец, предаде Фокус. Той се е ударил в “Шкода Фабия“, шофирана от 45-годишния Янчо Тодоров, също от Черноморец. При инцидента са загинали шофьорът на ситроена и жената, пътувала на предната дясна седалка на шкодата. 45-годишният й съпруг е настанен в ортопедичното отделение на МБАЛ-Бургас със счупена ръка. 17-годишният им син Иван Янчев е с опасност за живота. Засегнати са горни крайници, бял дроб, има и черепно-мозъчна травма, но е контактен и адекватен, съобщи началникът на отделението по “Реанимация“ д-р Георги Матев. Въпреки това състоянието на момчето е тежко. При приемането снощи е оперирана контузна рана на горен десен крайник. То е в с голяма кръвозагуба и в реанимация, каза още лекарят.

Семейството вероятно се е връщало в Черноморец от празненство в Созопол, когато е станала катастрофата. Все още не са готови пробите за наличие на алкохол в кръвта на двамата шофьори.

Преди седмица други двама души загинаха при челен удар между две коли на пътя при бетоновия възел на изхода на Созопол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитка! Снощи и ние с колега ka4olin се записахме в статистиката! Р Е В Е М И С Е! Колата я купихме след няколко месечно търсене. Няма такава радост. Първа кола на приятеля, Audi A6 '94, 2.6 V6, бордо... красавица!

И снощи в Драгалевци един пиян се спря в нас челно...

Караме с 25-30 кмч (точно там има дупки, пък и беше тъмно), на 2ра, виждаме пред нас кола, която се движи в нашето платно и намаляме. Започвам да ВИКАМ на моя човек да спрем, но той се усети преди мен и наби спирачките, почти 2-3 метра преди да се ударим. Бяхме спрели в момента на удара. Просто ПИЯНИЦАТА криволичеше до последно и се чудеше дали да удари нас или някой по-надолу. Целна ни в левия фар...

Следва едно безумно пулсиране на нещо в главата ми и ми се губят следващите 2-3 минути, но ще запомня едно - слиза "водача" на Ситроена (другата кола) и ЕДВАМ СЕ КРЕПИ НА КРАКАТА СИ! ЗАВАЛЯ ДУМИТЕ, ЕДВАМ ГЛЕДА... 2 часа по-късно, когато пристигнаха бързаците от КАТ, дрегера измери 1.5 промила алкохол!!! Мога само да предполагам колко е бил в момента на удара.

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ТОНИ (DAKS), ЗА ПОМОЩТА КОЯТО НИ ОКАЗА!

ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА НИКИ (AUDI_RULZ), ЧЕ НИ НАМЕРИ ПЪТНА ПОМОЩ!

ГОЛЯМО ЕВАЛА НА МОМЧЕТАТА ОТ ЛЕВ ИНС, затова че в задръстването, което сътворихме успяха да дойдат след 30 (ТРИДЕСЕТ) минути! За разлика от дъ полиис - близо 2 часа, по-късно!

Следват едни кошмарни 2 часа висене във студа и регулиране на трафика, защото беше невъзможно да помръднем колите. Стана АДСКО задръстване, допълнително украсено от повечето шофери, които ни държаха ушите топли, задето не сме подместили колите...

ЧЕСТИТО на печелившите. До момента съм бил участник в няколко катастрофи, една моя, свидетел съм бил на още 3 пъти по толкова, НО НИКОГА не съм виждал по-нелепа ситуация. Последните няколко секунди просто ЧАКАХМЕ ПИЯНАТА СВИНЯ да ни удари. Седяхме си в една от най-красивите коли правени някога и купена с ОГРОМЕН ентусиазъм и ЛЮБОВ и чакахме да я направим на поредната купчина ламарина!

ЧЕСТНО казано, все още не знам как не го УБИХМЕ на място тоя изрод.

Не знам какво повече да кажа. Толкова ме е яд, че от снощи до момента не съм престанал да се "радвам" на огромната топка заседнала в стомаха ми.

Това е. Ужасно съжалявам, ако дори и малко съм ви натъжил, колкото съм тъжен аз в момента. Не мога дори да си представя как е прекарал ноща моя приятел.

Пак благодаря на всички, които се опитаха да помогнат и на тези, които помогнаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко, но важното е, че сте добре. Ламарините се правят, но другото не. Отидете и запалете свещ в някоя църква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да го видя пак тоя пияния без полиция около нас... Свещи ми не трябват!

Васко, ужасно съжалявам, сега прочетох темата, аз днес те занимавам с телефони :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че Васето вече се е "похвалил" за нашите сношни преживявания. Аз пиша късничко, но нямам време (нито желание) за нищо съществено, камо ли да седна пред компютъра. Днес съм се лутал из София с градския транспорт да върша работа около каското и ремонта.

Специални БЛАГОДАРНОСТИ на Тони, който помогна адски много и продължава да помага, защото мъките са кански.

От сервиза искат да ме оставят без кола поне 3 месеца <_< . Надявам се да намеря друг сервиз, където да имат по-малко работа (и повече желание) и да си видя автомобила читав преди нова година, защото за мене коледните празници се превръщат в коледни пости :hilezh:.

ПАЗЕТЕ СЕ И НЕ КАРАЙТЕ ПИЯНИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19-годишен загина при катастрофа в Хасково

01.11.2008 / 15:01

25 души са ранени при пътните инциденти през последното денонощие

Младеж на 19 години е загинал при катастрофа в Хасково през нощта, съобщиха от областната дирекция на МВР-Хасково. Младежът управлявал лек автомобил с несъобразена скорост по булевард в града и се е блъснал в електрически стълб. Той починал на място от удара.

Двайсет и пет души са ранени при 22 пътни инцидента в страната през последното денонощие, съобщиха от МВР. За живота на един от тях има опасност.

През октомври у нас са станали 700 пътнотранспортни произшествия, при които са загинали 93-ма души, а 826 са ранени.

Мъж загина при сблъсък на лека кола и бус край Сандански

01.11.2008 / 18:10

Ранена, без опасност за живота, е жена, пътувала в буса

Източник: БТА

57-годишен мъж загина днес при пътен инцидент на Първокласен път Е-79 край гр. Сандански. Инцидентът е станал около 13.30 ч. на изхода на курортния град в посока Кулата. Мъжът е загубил управлението на лекия си автомобил "Фолксваген Поло”, в резултат на което се блъснал челно в идващия насреща микробус "Мерцедес". Водачът на лекия автомобил е загинал на място.

От пътуващите в буса шест пътнички е пострадала една жена, която е със съмнения за счупена ключица. Пострадалата е настанена в болницата в Сандански.

Трупът на загиналия шофьор е транспортиран за аутопсия. Алкохолната проба на водача на буса е отрицателна, допълниха от полицията. В катастрофиралите автомобили се е ударил леко и трети - "Опел Вектра". При този сблъсък няма пострадали, а само са нанесени щети по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови две жертви на пътя-убиец Бургас-Созопол

27 октомври 2008 / News.dir.bg

29-годишен мъж и жена на 43 години загинаха, а 17-годишният й син е с опасност за живота в поредната тежка катастрофа. Инцидентът е станал на пътя Бургас-Созопол при село Атия, минути след полунощ.

Причина за прозшествието е навлизане в насрещното движение на “Ситроен Ксантия“, управляван от 29-годишния П.И. от село Черноморец, предаде Фокус. Той се е ударил в “Шкода Фабия“, шофирана от 45-годишния Янчо Тодоров, също от Черноморец. При инцидента са загинали шофьорът на ситроена и жената, пътувала на предната дясна седалка на шкодата. 45-годишният й съпруг е настанен в ортопедичното отделение на МБАЛ-Бургас със счупена ръка. 17-годишният им син Иван Янчев е с опасност за живота. Засегнати са горни крайници, бял дроб, има и черепно-мозъчна травма, но е контактен и адекватен, съобщи началникът на отделението по “Реанимация“ д-р Георги Матев. Въпреки това състоянието на момчето е тежко. При приемането снощи е оперирана контузна рана на горен десен крайник. То е в с голяма кръвозагуба и в реанимация, каза още лекарят.

Семейството вероятно се е връщало в Черноморец от празненство в Созопол, когато е станала катастрофата. Все още не са готови пробите за наличие на алкохол в кръвта на двамата шофьори.

Преди седмица други двама души загинаха при челен удар между две коли на пътя при бетоновия възел на изхода на Созопол.

За съжаление при тази катастофа загина моя състудентка и много добра приятелка Румяна Тодорова.Мир на праха и.

Дано мъжът и и сина и се оправят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес малко след Усойка имаше зверска катастрофа с Фиат Пунто, другата въобще не приличаше на кола - линейки, пожарни от Дупница... ужасно беше...

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...