Jump to content

Първи изживявания с олио


emergence

Recommended Posts

Аре стига с тва олио и стига с тия простотии бе!

Ебаси, срамната тема!!! Тва е клуб на АУДИ! Ане на форд, хлопел и ли друг кокошарник!

Тука колите по рождение са качествени и много далече от секви икономии и мизерствания!

Тия теории и практики мое да им е мястото във форуми "домашен майстор/алхимих/малоумник", но не и тука.

Това е моето мнение! Срам ме е от тази тема тука! :flipoff:

И като е Ауди нямаш право да го караш щом ти се свидят 300лв на месец само за горивото?

За мен това е алтернативно гориво от което двигателя работи по-добре и има повече мощност. А нека ми е зле да си пълня резервоара за 50 лв вместо за 170лв. Може би и тези които карат на метан също са мизерници защото и тяхното гориво е на същата цена, дори и по вредно за двигателя?

Ние сме мизерници и правим икономии и простотий? А как ще наречеш шофьорите на цистерни и собствениците на бензиностанций?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И като е Ауди нямаш право да го караш щом ти се свидят 300лв на месец само за горивото?

За мен това е алтернативно гориво от което двигателя работи по-добре и има повече мощност. А нека ми е зле да си пълня резервоара за 50 лв вместо за 170лв. Може би и тези които карат на метан също са мизерници защото и тяхното гориво е на същата цена, дори и по вредно за двигателя?

Ние сме мизерници и правим икономии и простотий? А как ще наречеш шофьорите на цистерни и собствениците на бензиностанций?

Ма това е моето мнение!

Не са мизерници "тия дето карат на метан" или "тия дето карат на газ"!

Мизерници са тия дето карат Ауди, Мерцедес, Бмв на метан, газ, олио, грес и др.!

Който иска икономия и свиване на разходите, не си купува скъпи коли!

Виждал съм S500 на газ! Още имам лош вкус в устата, като се сетя! А беше преди 10 години

Айде са да илюстрирам по-ясно тезата си за неразбралите!

Представете си Бентли на метан! Или Ролс Ройс на газ!

Що? Не е ли гот?

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма това е моето мнение!

Не са мизерници "тия дето карат на метан" или "тия дето карат на газ"!

Мизерници са тия дето карат Ауди, Мерцедес, Бмв на метан, газ, олио, грес и др.!

Който иска икономия и свиване на разходите, не си купува скъпи коли!

Виждал съм S500 на газ! Още имам лош вкус в устата, като се сетя! А беше преди 10 години

Айде са да илюстрирам по-ясно тезата си за неразбралите!

Представете си Бентли на метан! Или Ролс Ройс на газ!

Що? Не е ли гот?

Не си съвсем прав, защото тия двете марки и дизелови ги няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма това е моето мнение!

Не са мизерници "тия дето карат на метан" или "тия дето карат на газ"!

Мизерници са тия дето карат Ауди, Мерцедес, Бмв на метан, газ, олио, грес и др.!

А ти щот не си мизерник и си баровец караш 11 годишен кош B5-ца катo мен:)

Айде да те видя как катo съм мизерник и карам на газ ще те сцепя и на вървеж и на цена на изминат километър, ако искаш да се обзаложим:hilezh: Пък после ми викай че съм мизерник:respekt: Газовите и метановите инжекциони отдавна не са това което бяха.

Опа - забравих да кажа - на ГИ бензиновата ми моторетка трудно ще я разбереш че е запалена като си в колата ако не погледнеш оборотомера.

Наздраве, и това е само мне мнение :hilezh:

P.S. Зависи колко караш, аз правя над 300 км на седмица софийско градско, в най-големите задръствания, средна скорост 10 км/ч. Та в тия нечовешки условия разхода ми отива към 13/100 (Пак казвам, разглеждам тоя разход, защото за 1:30 часа минавам 15 км).

Проста сметка показва 13/100 * 2.20 = 28.6 лева

На газ: 14/100 * 1.29 = 18 лева.

Та с тия цени на газта, които дори са доста високи в момента това прави 120 лева на месец икономия градско, при никакъв компромис относно вървежа и поведението на мотора.

С извънгдарското ми се връзват общо 200 лева на месец икономия. Тази сума не ме събаря, но предпочитам да ги давам за друго, отколкото да ги изгарям през ауспуха и да се правя на Баро да сипвам бензин, в кола, дето и без това нова няма да стане.

P.S #2: още по са ми интересни хора дето в 20 годишни Б3-ки наливат гордо 100 октанов бензин за по 20 лева и им е под-достойнството да се наредят за газ, ама иначе нямат пари да се обръснат:hilezh:

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига с тва олио и стига с тия простотии бе!

Ебаси, срамната тема!!! Тва е клуб на АУДИ! Ане на форд, хлопел и ли друг кокошарник!

Тука колите по рождение са качествени и много далече от секви икономии и мизерствания!

Тия теории и практики мое да им е мястото във форуми "домашен майстор/алхимих/малоумник", но не и тука.

Това е моето мнение! Срам ме е от тази тема тука! :respekt:

Приятелю ти да не си рекламен агент на някоя бензиностанция или може би и собственик, а ...???

По тази твоя логика всички сме мизерници щот караме скапаната българска нафта, а не немска или австрийска...ти как мислиш...... или имаш прекалено голям интерес да се кара със скапана балгарска нафта...!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатяги, ма много нежни души ще ми доете нещо вие! Кво се вързахте! Да не би нещо гузен - не гонен бега,а?!

Да това е МОЕТО МНЕНИЕ и няма да отстъпя!

АУДИ задвижвано от гориво, което не го пише в Усер-МануАла е срам за марката и принизяване на нивото на форд ескорд 92а, хлопел вежда 91а и пасатор 94та.

Тва е! Оправят е се!

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатяги, ма много нежни души ще ми доете нещо вие! Кво се вързахте! Да не би нещо гузен - не гонен бега,а?!

Да това е МОЕТО МНЕНИЕ и няма да отстъпя!

АУДИ задвижвано от гориво, което не го пише в Усер-МануАла е срам за марката и принизяване на нивото на форд ескорд 92а, хлопел вежда 91а и пасатор 94та.

Тва е! Оправят е се!

Добре де ,добре де,много време ти отделихме за мнение!И без това никой не го интересува ко казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ,добре де,много време ти отделихме за мнение!И без това никой не го интересува ко казваш.

Ти па кой беше, че не моа се сетя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип сипвам нафта само от лукойл, колата върви нормално и няма проблеми с паленето. Понякога сутрин след като я запаля гасне или ако натисна педала до доло работи все едно е на 1 цилиндър. Миналият месец сипах масло и колата се стрелкаше, кеф ми беше да я натискам над 2500 оборота, но проблема при паленето остана. Точно заради този проблем реших да заредя на омв, помня ги от преди с лошо, но помислих, че може да са спрели да разреждат нафтата. Ле-леееееее, колата ми се набира като лада 1500, проблема с паленето остана и трябва да върти много до като запали.

Та какъв е извода?

Само Лукойл + трансформаторно масло и да сложа един клапан за да не се връща нафтата от маркуча преди горивната помпа.

А относно corso, не му обръщайте внимание. Като гледам словореда, правописните грешки и диалекта му има шансове да стане депутат, а е прочел и хиляди "Усер-МануАли" по света :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..А относно corso, не му обръщайте внимание. Като гледам словореда, правописните грешки и диалекта му има шансове да стане депутат, а е прочел и хиляди "Усер-МануАли" по света :bia:

Гледай по-внимателно!

Може и да прозреш нещо по-между-редовете!

Разбираш ли ме какво имам във-на-под-превид?

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе тука само некви изпръжнения са се събрали.

Гледам си пържат двигателите с олио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера - уж сме фенове на едни 4 кръгчета, които (поне за мен) са символ на начин на мислене, които не ми се връзва хич с олио и трансформаторно масло в резервоара :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе тука само некви изпръжнения са се събрали.

Гледам си пържат двигателите с олио.

Не мога да разбера - уж сме фенове на едни 4 кръгчета, които (поне за мен) са символ на начин на мислене, които не ми се връзва хич с олио и трансформаторно масло в резервоара :blink:

Две светли мнения в тъмнината....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две светли мнения в тъмнината....

Колега уважавам мнението ти , но това също е гориво и това твоето консервативно мислене ще изчезне когато нафтата стане 3-4-5 лв.

В момента зареждам олиото в варели за по-топли дни .Алтернативните горива са бъдещето . Аргументирай се защо "мразиш" олиото ?!?!?!?!?!

P.S. аммм доста почерпван съм ако има грешки ща ме проштавате :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уважавам мнението ти , но това също е гориво и това твоето консервативно мислене ще изчезне когато нафтата стане 3-4-5 лв.

В момента зареждам олиото в варели за по-топли дни .Алтернативните горива са бъдещето . Аргументирай се защо "мразиш" олиото ?!?!?!?!?!

P.S. аммм доста почерпван съм ако има грешки ща ме проштавате :)

Аз не мразя олиото! Само когато съм в период на чистене... <_<

Просто имам една картинка в главата! Една "идеална картинка" в един "идеален свят"

Как точно трябва да изглежда, да се държи и разсъждава един собственик на АУДИ!!!

Но... тва са си мои виждания.. прав си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ги устройва хората да карат с олио няма проблем. Всеки има правото да си налива в колата каквото си иска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колега уважавам мнението ти , но това също е гориво и това твоето консервативно мислене ще изчезне когато нафтата стане 3-4-5 лв.

В момента зареждам олиото в варели за по-топли дни .Алтернативните горива са бъдещето . Аргументирай се защо "мразиш" олиото ?!?!?!?!?!

P.S. аммм доста почерпван съм ако има грешки ща ме проштавате :flehan:

Сега откакто застудя трябва колеги по-внимателно с олиото.......Обаче трафо масълцето може спокойно..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ги устройва хората да карат с олио няма проблем. Всеки има правото да си налива в колата каквото си иска!

Според мен най-добрия вариант е да се монтира метанова уредба. Тънкана отсекъде. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от днес имам първи впечатления от олио !!! страхотно е ... купих си чисто ново олио марка Слънце ... турих го в тигана ударих му 3 яйца / до сега все с масло ги правех да са .... в тиквата проста ... / и о! чудо ... изпържиха се :rolleyes:

Страшна работа е олиото ... можеш да си направиш циганска баница, да си овкусиш салатата, да добавиш към готвеното, дори да си опържиш нещо с него ... :flipoff: хвала на такива гений измислили о!лиото.

Хора ... един автомобил е създаден да бъде задвижван от бензин или дизел ... т.е. трябва да се сипва САМО бензин или дизел ... не газови, не олио, зехтин, маргарин и прочие. Ако нямаш кеф да си туриш гориво и да се кефиш как ти върви болида си купуваш една Corsa B 1.1 двигател де арчи 1 на 1000 и върви от 0 до 10 км/ч ускорение за 20 мин. и си готов. Ама всеки иска да кара премиум па да налива олиум ... е не става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пържих риба и остана малко олио...

некой иска ли да му го сипя или да го фъргам у клозета ? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:

Алооооооо ВАРРРНАААА! МОООЙ!

Я пийни малко 1 паркизанче + 1 диазепанче със солена морска водица и легай!

"Мухльо" ще викаш на МОЙовците около теб!

А тва, че отношението ти към колата ти е като към кочина и кенеф си е само твой проблем!

Както казах в този форум се уважават хора, които се отнасят с уважение към марката и колите си!

Всеки друг решил да плюе или да се изхожда а предния капак или на таблото в колата си не е толериран да разказва в подробности за случилото се.

:)

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аве прави ми лошо впечатление че винаги когато нЕкой без работа и акъл се хване да обяснява с плам някоя тотална глупост /кат тва за греста като вид гориво/ винаги се намира нЕкой сопол който да избълва нЕкоя тъпня в подкрепа на този без работа. Един вид винаги нещо безумно привлича последователи. То къде нафтата /кюмюрЯ/ си е нЕква гмеч по дифолт, та трябва още по-голяма гадост да се сипва, с много съмнителни предимства по отношение на икономия. :rolleyes:

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уважавам мнението ти , но това също е гориво и това твоето консервативно мислене ще изчезне когато нафтата стане 3-4-5 лв.

В момента зареждам олиото в варели за по-топли дни .Алтернативните горива са бъдещето . Аргументирай се защо "мразиш" олиото ?!?!?!?!?!

P.S. аммм доста почерпван съм ако има грешки ща ме проштавате :respekt:

ще ме извиняваш ама между консервативното мислене и това да си караш колата с нещо в което по принцип се пържат кюфтета разликата е от тука до небето....... то тва за алтернативните горива и на децата е ясно ....... съмнявам се да почнат някога да произвеждат серийно коли които вървят с олио и можеш да ги заредиш във всеки ресторант .... ама ще поживеем ще видим пък до тогава нафтичката на 2.09 ни дава една друга алтернатива......

[

каза човека с 2те бмв-та от 96-та :flipoff:

най-вероятно с газова или метанова уредба........

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...