Jump to content

Спирачни дискове


Ngoro

Recommended Posts

Колеги. Като спирам и ми тресе волана. Предницата си я правих скоро и сменях и накладки преди 2000км. И мисля че съм за смяна на спирачни дискове. Понеже четох много мнения че спирачните дискове са много капризни и има много ментета искам да попитам следните неща:

1. Кои дискове са хубави. Може и вентилирани ако не са двойно по скъпи но пък по трудно ще се изкривят пак.

2. Какво трябва да се прави като ги сложа нови ? Да не спирам рязко през първите 500км? Да избягвам да влизам в локви и да натискам после спирачки? Да сменя задължително накладките с дисковете ?

3. С АБС съм. Да сменя и предните и задните едновременоо че да ми е мирна главата ?

4. Какви накладки да взема които няма да вият като вълци, Няма да се спекат и да спират добре и да не са като масло и да се изядат за 2 месеца.

Не съм на зор щото инвестицията е голяма, след месец два ще я свърша тая работа. Така че помагайте да взема правилния избор.

Колата е Б4 АБК мотор авант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на струг дисковете не се изправят добре по-добре на мери къде има шлайф машина специално за дискове става перфектно и не е скъпо. А за накладки ти препоръчвам ATE най-доброто. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голям противник на струговане или шлайфане на дискове. Колко ще спестиш :?: и все пак това си елемент от безопасността. Провери цената на комплект дискове на същата АТЕ или Pagid. Еми сметни ходене, шлайфане, чакане и бензин. И колко след това ще караш. Май сметката ще излизе крива - това е моето мнение, може и да греша :roll: :roll: :roll: За накладките имаше много просторна тема. Качеството на дисковете е сравнимо с това на производителя на същите накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с КОКО 100 С4 но това с шлайфането си зависи от дисковете (степента на износване) преди около 3 год и на мен ми биеше при спиране, шлайфаха дисковете и до момента нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога, ама никога не си играй със струговане, шлайфане и прочие простотии на тоя много важен елемент от безопасността

2 диска са не повече от 100 лв, толкова ли струва живота ти или здравето ти, твоите, на твоите близки и околните?

Обади ми се да те пратя в Д&Н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 диска са не повече от 100 лв,

абе май като нови са малко повечко......

иначе има минимално допустим размер. ако си в допуска нямаш грижи! виждал съм дискове като вестници и пак хората си ги карат и си свиркат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно никакъв проблем да се шлайфат но естествено до допустимата дебелина в момента не мога да я цитирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро сменях предни дискове (старите се бяха износили), и след търсенето и консултациите с приятели по сервизи сложих нови предни дискове Zimmerman за 140лв (ATE-тата бяха към 165 лв), и нови накладки ATE за 68 лв

Мога да ти дам следния акъл :gut:

Колеги. Като спирам и ми тресе волана. Предницата си я правих скоро и сменях и накладки преди 2000км. И мисля че съм за смяна на спирачни дискове. Понеже четох много мнения че спирачните дискове са много капризни и има много ментета искам да попитам следните неща:

1. Кои дискове са хубави. Може и вентилирани ако не са двойно по скъпи но пък по трудно ще се изкривят пак.

Не знам - моите фабрично са вентилирани, и никога не съм се интересувал за други.

2. Какво трябва да се прави като ги сложа нови ? Да не спирам рязко през първите 500км? Да избягвам да влизам в локви и да натискам после спирачки? Да сменя задължително накладките с дисковете ?

Не знам дали се препоръчва да опитваш, но ти просто няма да можеш да спираш рязко - дисковете са почти като огледала, не са се напаснали добре към накладките, и може да си натискаш колкото искаш - колата спира по-бавно. По въпроса за накладките - аз имах накладки на 5000 км, но моя приятел ИЗРИЧНО ми каза да сменя и накладките с нови. Моите дискове бяха издълбани в улей с по-малка ширина, и накладките ми бяха "заблени" по ръбовете. Ако ги бях сложил на нови дискове, щяха да издълбаят дисковете с улей в малко по-различен профил.

3. С АБС съм. Да сменя и предните и задните едновременоо че да ми е мирна главата ?

Не. Аз смених само предните.

4. Какви накладки да взема които няма да вият като вълци, Няма да се спекат и да спират добре и да не са като масло и да се изядат за 2 месеца.

ATE и Textar. От други марки съм чувал доста хора да се оплакват. Все пак зависи дали ще попаднеш на оригинални или ментета, разбира се. Знаеш, че продават ментета, нали? :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. За сега не се решавам да престъргвам. Ще взимам нови. АТЕ дискове + накладки ми се струва добра комбинация. Сега ако ме светнете от къде не са ментета.

Audi_90 в Д&Н какви продават ? Я да вида сайта им какво питам глупави въпроси.

Сега ще сложа как ми изглеждат дисковете. Защото не знам вентилирани какво точно значи.

Гледам в канекс Бендикс за 190 лева комплекта.

скъъъпичко на фона на Ате за 165 :idea:

disk.png

Явно са ми вентилирани щото имат в средата тия процепи за охлаждане, а аз си мислех че вентилирани са тия дето са надупчени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вентилирани са ти дисковете. Виж тук, в края на страницата:

http://auto.howstuffworks.com/disc-brake1.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jurid сложих на колата от подписа ми преди година с накладките бай беше към 170 лв ако не ме лъже 36 годишната ми силно фрагментирана памет :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително в www.kanex.bg има много голяма разлика в цените и то при положение, че всичко е Bendix. Не ми е познат модела и питайте по телефона. :?: :?: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених с нови още като я взех, че бяха на ръба вече. Взех нови вентилирани немски ама не помня вече колко пари точно бяха, но нямаше голяма разлика с другите магазини в цената мисля някъде 140 лв но ще излъжа, погледнах в писанията си, но съм ги писал с другите работи /ангр.ремък,ролка,масло, гуми и т.н. /и не мога да видя конкретно за тях колко съм дал но не бяха скъпи. А иначе преди това имах Хонда която ми изкриви дисковете и ми ги престъргаха защото имаше мегдан но нямаще голям ефект. А с новите няма проблем вече година въпреки че не съм ги избирал да са маркови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Брембо вентилираните и надупчените имате ли представа дали са добри и на каква цена вървят долу горе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Брембо вентилираните и надупчените имате ли представа дали са добри и на каква цена вървят долу горе .

В бмв форума споменаха цена 200 лева за дискове брембо - за Е36 предни ставаше въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свинското за Брембо че май никой не ги внася официално. Иначе и аз позагледах брембовци на сайта им, хубави неща има :lol:

Ама е грехота да карам шефа да носи 20 кила желязо като идва другата седмица в Булгаристан :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брембо видях да се продава /изглеждаше читаво защото беше в щендер на брембо и с нарези и дупки/ в едно магазинче за тунинг части на пресечката на гешов и българия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mom4eta az rabotq v firma koqto e oficialen vnositel na bremba za balgariq. ako trqbva da sme to4ni diskovete e ne6to s koeto 4ovek ne trqbva da pravikompromis parvp poradi fakta 4e spiraneto e nai vajnata 4ats pri 6ofiraneto:) vtoro tova ne e ne6to koeto se smenq na 20000 km i ne si zaslujava da se pravqt izli6ni ikonomii.

Specialno za diskovete brembo moga da kaja 4e e nai dobroto na pazara koeto moje da se nameri diskovete na Ate sa6to ne sa lo6i no vse pak Brembo si e klasikata,samiqt fakt 4e sa partnior na Ferrari trqbva da vi govori dostata4no.

Predlagam kakto obiknovenni taka i vintilirani diskove v golqm asortiment.sa6to novoto koeto predlagame e Brembo Max te se narqzani i sa s po dobri pokazateli ot nadub4enite.

ako vi interesuva pove4e informaciq pi6ete i 6te vi otgovorq:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mom4eta az rabotq v firma koqto e oficialen vnositel na bremba za balgariq. ako trqbva da sme to4ni diskovete e ne6to s koeto 4ovek ne trqbva da pravikompromis parvp poradi fakta 4e spiraneto e nai vajnata 4ats pri 6ofiraneto:) vtoro tova ne e ne6to koeto se smenq na 20000 km i ne si zaslujava da se pravqt izli6ni ikonomii.

Specialno za diskovete brembo moga da kaja 4e e nai dobroto na pazara koeto moje da se nameri diskovete na Ate sa6to ne sa lo6i no vse pak Brembo si e klasikata' date='samiqt fakt 4e sa partnior na Ferrari trqbva da vi govori dostata4no.

Predlagam kakto obiknovenni taka i vintilirani diskove v golqm asortiment.sa6to novoto koeto predlagame e Brembo Max te se narqzani i sa s po dobri pokazateli ot nadub4enite.

ako vi interesuva pove4e informaciq pi6ete i 6te vi otgovorq:)[/quote']

КИРИЛИЦАТА СЕ ТОЛЕРИРА ПОВЕЧЕ В ТОЗИ ФОРУМ

кажи нещо повече за дисковете, цени магазин и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 дни смених мойте:)

И лошото е че за модели с буква P в регистрационния талон. (т.е след 93 някой си месец). - дисковете са вентилирани с размер 280мм. Мойте са такива.

И аз съм с АБК мотор но не не е авант. Цена на дисковете 150лв .. Jurid иначе има АТЕ за 190лв. Поразпитах продавача къде се произвеждат и се оказа че това е един от заводите на Текстар. А Textar си е една от най добрите марки.

Едва ли са чак толкова качествени като оригинала .. но аз не съм състезател и карам с едни накладки по 30хиляди и ги сменям поради втвърдяване а не поради износване.

Тотал: 190лв дискове +накладки +20лв смяната. = 210лв.

И си имам чисто нови предни спирачки:))))

Ако става въпрос само за класация.. по ред на номерата.

Дискове - Textar, Ate, Ferodo.

Накладки - Ate, Pagid, Textar, Ferodo. (такива като Lucas не влизат в класацията)

Има и спортни дискове 280лв бройката:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...